Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartax

Zegarek edc (codzienny) - głównie do garnituru

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

A w butli oczywiście odpowiednia ...mieszanka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat zegar ma służyć mi w pracy, ale jak kiedyś będę w nim na weselu, to na pewno przypomni mi się ten temat :D Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe propozycje to słucham, a sam zabieram się do lektury ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pooglądałem wiele opcji, także te ponad mój budżet - Maurycego, Federika itd.. Niektóre fajne, niektóre mniej.

 

Z tego co widzę i co w sobie przemieliłem - potrzebuję na pewno - power reservedatownika, WR 50/100 szafir (mile widziany szafir też na spodzie dekla, choć niekoniecznie). Reszta generalnie jak najskromniej by łapać się też do garnituru. Na ten moment podium:

 

Orient Star GMT22 - https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-star-gmt-22-wz0071dj

 

Orient Star Retrograde SDE00002w0 - https://automaticwatchesformen.com/wp-content/uploads/2016/12/Orient-Star-Retrograde-6-856x1024.jpg

     

Seiko Presage Automatic Power Reserve SSA303J1 - https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-ssa303j1 

 

Kolejność podium przypadkowa.

Na ten moment dwa ostatnie to faworyci - pytanie - skąd taka różnica między Seiko Presage, a Orient Retrogade? Jak ich mechanizmy ? Wykonanie? 

 

Czy coś innego innych firm - podobnego, lepszej jakości, "prestiżu" za niewiele więcej ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linki nie działają, presage jesli chodzi o model z wypukłym szkłem nie ma szafiru tylko mineralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To Seiko rzeczywiście ma szkło szafirowe. 


A ja od sebie dodam jeszcze Orient Stara SEL09004W0  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ciągle myślisz o używaniu zegarka do garnituru, to Orient Star jak i Seiko które wybrałeś to średnio się nadają ze względu na swoją grubość ok. 14mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - mam Orient Bambino V4 z niebieską tarczą i on ma 11,8mm, te 2-3 mm nie zrobią chyba problemu :) ? Garnitur nie jest aż tak opięty, a koszule ze spinkami więc wejdzie, bo mam luz :) Także do tych 13-14mm będzie ok sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Thorsten ma racje - 14mm pod mankiet średnio wchodzi. 10mm to moim zdaniem maksymalny maks ;) A im mniej, tym wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No, ale jak ma być wskazanie rezerwy chodu, to raczej tych 10 mm nie będzie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam slusznie pisales - garniturowiec raczej powinien nie miec komplikacji i byc jak najprostszy, wiec z tego wskaznika tez bym zrezygnowal :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Dlatego starałem się wybierać takie delikatne, które aż tak nie kują w oczy... Bo z drugiej strony ma być edc-owany, a do garniaka/koszuli po prostu być znośny. Generalnie do typowych imprez typu wesela itd. biorę najczęściej Bambinka, a tamten ma być ciut bardziej wielozadaniowy, ale z klasą - co by leżał do marynarki z jeansem itd. Czy wówczas się łapią :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup dwa - jeden stricte garniturowy, a drugi EDC. Jak coś ma być do wszystkiego, to moze okazać się być do niczego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja miałem kiedyś jednego Presage, bodaj model ssa347j1. Niebieska tarcza i rezerwa chodu. Grubość 14,2 mm. IMO do koszuli, marynarki i jeansów się nadawał  :) Do pełnego garnituru już nie  ;) Warunek był jednak taki, że koszula musiała być luźno zapięta  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - mam Orient Bambino V4 z niebieską tarczą i on ma 11,8mm, te 2-3 mm nie zrobią chyba problemu :) ? Garnitur nie jest aż tak opięty, a koszule ze spinkami więc wejdzie, bo mam luz :) Także do tych 13-14mm będzie ok sądzę.

Skoro masz Bambino, to masz zegarek do garnituru. Odpuść sobie szukanie zegarka typu "All In One", wybierz sobie jakiś EDC bez konieczności wciskania czegoś pod mankiet na siłę. Takim dobrym wyborem byłby Glycine Airman. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo słuszna koncepcja  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracasz na pasek kroki i masz. Są teraz w bdb cenie na creationwatches

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Taniej wyniesie podobny Seagull. Co do jakości ich wykonania nie wypowiadam się - ocena jedynie wizualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro masz Bambino, to masz zegarek do garnituru. Odpuść sobie szukanie zegarka typu "All In One", wybierz sobie jakiś EDC bez konieczności wciskania czegoś pod mankiet na siłę. Takim dobrym wyborem byłby Glycine Airman.

 

Może racja... Chciałem właśnie taki all in one... A co polecasz z typowego EDC, bo kolejnego tematu nie będę zakładać i spamować ? Ja najczęściej przeglądałem divery i mam do nich słabość - szczególnie do mocnej lumy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej wyniesie podobny Seagull. Co do jakości ich wykonania nie wypowiadam się - ocena jedynie wizualna.

Proszę. Weź oba do ręki a potem mów bo równie dobrze q&q można zaproponowac

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Może racja... Chciałem właśnie taki all in one... A co polecasz z typowego EDC, bo kolejnego tematu nie będę zakładać i spamować ? Ja najczęściej przeglądałem divery i mam do nich słabość - szczególnie do mocnej lumy ;)

IMO polecany już wcześniej Airman od Glycine to dobry wybór. Co do diverów, to polecam coś z microbrandów - np. Zelos, którym ostatnio się zachwycam (swieci jak wściekły) ew. klasykę od Seiko, czyli SUMO ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może racja... Chciałem właśnie taki all in one... A co polecasz z typowego EDC, bo kolejnego tematu nie będę zakładać i spamować ? Ja najczęściej przeglądałem divery i mam do nich słabość - szczególnie do mocnej lumy ;)

Poleciłem Ci już Glycine Airman, w cenie się zmieścisz. Co do driverów to jest wiele możliwości, typowe tak jak Seiko, albo Microbrandy np. Deep Blue itd.

Proszę. Weź oba do ręki a potem mów bo równie dobrze q&q można zaproponowac

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Napisałem, że ocena wizualna. Nie miałem ich w ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Airmana mam wrażenie mętliku na tarczy, trochę mi nie leży... Te liczby 1-24 zbędne wg. mnie 

 

 

 

IMO polecany już wcześniej Airman od Glycine to dobry wybór. Co do diverów, to polecam coś z microbrandów - np. Zelos, którym ostatnio się zachwycam (swieci jak wściekły) ew. klasykę od Seiko, czyli SUMO ;-) 

 

 

 

 

 

Sumo kojarze, lubie - fajny sprzęt. Zelos - jaki model konkretnie? Deep Blue kiedyś oglądałem, fajny stosunek cena/jakość - przynajmniej na pierwszy rzut oka...

 

 

 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli chodzi o Zelosa, to Mako 500, Helmsman czy Hammerhead ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Airmana mam wrażenie mętliku na tarczy, trochę mi nie leży... Te liczby 1-24 zbędne wg. mnie 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sumo kojarze, lubie - fajny sprzęt. Zelos - jaki model konkretnie? Deep Blue kiedyś oglądałem, fajny stosunek cena/jakość - przynajmniej na pierwszy rzut oka...

 

 

 

 

Fajnie się prezentują zegarki Mecchanice Veneziane. Nereide są piękne, a jak  chcesz coś prostego z fajnym klimatem to Arsenale. Lincoln Six Echo może dać Ci dobrą ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.