Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomek 68

prośba o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z Waszej ogromnej wiedzy i życzliwośi (jeszcze raz dziękuję) chwilę jeszcze pomarudzę.

Jeden z kolegów w dziale rynek ma do sprzedania taki oto zegarek :

http://zegarkiclub.pl/forum/forum/116-sprzedam/.

Mam pytanie - jak powyższy wygląda na tle Tissota Le Locle, bo cenowo to identyczna półka (przy skorzystaniu z przesłanego przez Was linka - dzięki:)).

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Trudno coś powiedzieć, bo link nie prowadzi do konkretnej oferty :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przede wszystkim Combat 6 jest wyraźnie wi3kszy, bo to 43 mm średnicy vs. niecałe 50 mm w przypadku Le Locla. Tego Combata też kiedyś miałem, tylko w wersji ze starym logo, które podobało mi się bardziej i ze szkłem mineralnym. IMO Combat 6 jest bardziej uniwersalny. Co dotyczy jakości wykonania, to oba zegarki prezentują podobny poziom. Mechanicznie to w istocie to samo, choć zdecydowanie bardziej podoba mi się dekielek w Le Loclu. Nie mam jednak wątpliwości, że tak jeden, jak i drugi będzie dobrym wyborem. Wybierz tego, który podoba Ci się bardziej, a na pewno będziesz zadowolony ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Glicynę.

 

Chyba że co dzień chodzisz w garniturze,w białej koszuli - wtedy kup sobie złotego Tissota.

 

Glicyna bardziej męska, bardziej oryginalna, bardziej uniwersalna, bardziej okazyjna i bardziej konwersacyjna: Tissoty ludzie znają, a tak będziesz miał okazję opowiedzieć o czymś nowym.

 

Bierz Glicynę.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Glicynę.

 

Chyba że co dzień chodzisz w garniturze,w białej koszuli - wtedy kup sobie złotego Tissota.

 

Glicyna bardziej męska, bardziej oryginalna, bardziej uniwersalna, bardziej okazyjna i bardziej konwersacyjna: Tissoty ludzie znają, a tak będziesz miał okazję opowiedzieć o czymś nowym.

 

Bierz Glicynę.

 

Dzięki:) Fajne argumenty- szczególnie ten o większej konwersacyjności:).

A tak na serio- to prawo wyboru dane jest nam od szatana- oba są bardzo ładne. Czuję się jak jeden z komputerów szachowych (wczesne lata 80-te, MŚ komputerów), który w pewnej partii "widział" dwie możliwości matów. Oba nieuchronne, w trzech posunięciach. Tak długo rozważał, który z nich jest lepszy, że przekroczył czas doi namysłu i przegrał partię... (autentyk).

Jeszcze raz dziękuje Wam wszystkim za cierpliwość i życzliwość dla laika.'

Że Wam się chciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Glicyna bardziej męska...

 

 

O panie, brzmi jak wyzwanie ;)

Poczułem się wywołany do tablicy, bo raz że Le Locla mam, a dwa że Combat 6 zamierzam kupić jako kolejny zegarek (chyba że się złamię i kupię nieco droższego Glicyne Airmana).

 

Ale do rzeczy. Tissota polecam gorąco, to bardzo elegancki ale i uniwersalny zegarek, ja go noszę na zmianę z seiko presage zarówno do koszulowej pracy jak i na codzień, zależy jak się trafi. Błyszcząca jak psu nos bransoleta w ogóle się nie nudzi.

No i Tissot jest bardziej rozpoznawalny. Dla kolegi Zeno to wada ;) a ja powiem tak - niech pierwszy rzuci kamieniem ten w którym nie ma odrobiny próżności.

Dodatkowo Tissot ma 80 (!!!) godzin rezerwy chodu - zdejmujesz zegarek na weekend i w poniedziałek rano on ciągle chodzi. Konkurencja ma raptem połowę tego.

Cokolwiek wybierzesz powinieneś być zadowolony, przemyśl, przymierz i satysfakcja gwarantowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może pójść  trochę w inną stronę . Skoro to zegarek na urodziny i to nie banalne to może czasomierz w automacie z roku Pana narodzin CERTINA?TISSOT? ROAMER? Są to marki, których mechanizmy działają dzisiaj jak nie jeden nowy automat.  Do 1000 zł można dostać przyzwoity egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Le Locla mam...

...bo potrzebujesz nieco delikatności, żeby zmniejszyć swoje machismo i dać szansę innym :)

 

A ja rozważam kupno 60 mm Diesla z pięcioma cyferblatami, aby pozbyć się kompleksów :(

 

A tak na serio- to prawo wyboru dane jest nam od szatana- oba są bardzo ładne.

Nie wiesz co wybrać: wylosuj.

Rzuć monetą.

Jeśli wolisz nieco bardziej racjonalne (i stylowe) podejście: policz plusy i minusy. Przypuśćmy, że zegarek A będzie miał 7 plusów, zegarek B - 5 plusów. Nieco więcej przemawia za zegarkiem A. Dzielisz tarczę zegarka w stosunku 7 do 5. Zegarkowi A odpowiadają pola od 12.00, do 7.00. Zegarkowi B - od 7.00, do 12.00. Czekasz pięć minut i z zaskoczenia patrzysz na swój zegarek. Co wskazuje wskazówka sekundnika?

Wybór dokonany!

 

Niezależnie od decyzji: będziesz zadowolony z tego co masz.

I - niezależnie od decyzji - będziesz żałował, że nie masz tego drugiego.

Życie :rolleyes:


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO oba zegarki są bardzo uniwersalne i to nie jest tak, że Le Locle to w zasadzie tylko do garnituru się nadaje. Na plus Combata na pewno to, że jest sprzedawany ba bransolecie, którą w razie czego można zdjąć, zamienić na pasek i trzymać w "rrzerwie strategicznej" ;-) Trzeba też paniętać, że Le Locle to powermatic 80, a więc większa rezerwa chodu, co może nieć istotne praktyczne znaczenie m.in. wówczas, gdy nie jest to jedyny zegarek w kolekcji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.