Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mario1971

Zenith Captain Central Second

Rekomendowane odpowiedzi

JLC MUT z małą sekundą i Parmigiani to oczywiście godne nadgarstka garniturowce, które nawet mogą budzić respekt na forum ale dla mnie każdy ma jakąś wadę estetyczną. Mimo opinii że ok 20 tyś za Elite to sporo ja wybrałbym classica w 39 mm. Tu a nadgarstku 18,5 ...z koszulą wypadłby lepiej ;-)

post-55792-0-77496400-1539116809_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geophisic moim zdaniem jest za "gruby". Ponadto w tym egzemplarzu mi nie pasują wskazówki - standardowy geophisic ma fajniejsze.

 

looknąłem na CHrono24 - cena wstawionego przez Ciebie egzemplarza raczej będzie ponad założony budzet... :-)

Sprawdziłem cenę. Ten z Francji z ceną na zapytanie z papierami wycenili na 32,5k. Za drogo. Ale ładny jest

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy czym w JLC MC 37mm wkurza mnie napis "automatic" na tarczy...

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy czym w JLC MC 37mm wkurza mnie napis "automatic" na tarczy...

A że zamiast symetrycznego indeksu na trzeciej jest jakaś dziura w tarczy to nie ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@desmo - masz oczywiście rację. w garniturowcu data IMO jest niepotrzebna. Ale datę i "dziurę" bym przeżył, ale napisu - nie :-) 


Dlatego rozważam jeszcze coś takiego: https://www.chrono24.pl/jaegerlecoultre/master-ultra-thin--id7591050.htm ale wydaje mi się być trochę drogi... 


albo taki: https://www.chrono24.pl/jaegerlecoultre/master-ultra-thin-38-rose-gold-with-deployant-buckle--id9298551.htm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC MUT z małą sekundą i Parmigiani to oczywiście godne nadgarstka garniturowce, które nawet mogą budzić respekt na forum ale dla mnie każdy ma jakąś wadę estetyczną. Mimo opinii że ok 20 tyś za Elite to sporo ja wybrałbym classica w 39 mm. Tu a nadgarstku 18,5 ...z koszulą wypadłby lepiej ;-)

Niezły ten Zenek ale taki jakiś zwyczajny jak dla mnie...szukam coś bardziej "wyrafinowanego" i rzadziej spotykanego. Stąd zarzuciłem oko na Parmigiani a także GO Senator Excellence o którym pisałem wczesniej. Niestety problem jest z przymiarką. Tondy ciągle nie ma u Jansenowej a aby przymierzyć GO musiałbym jechać do Berlina - tam najbliżej z Poznania.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten symetryczny MUT jest świetny i w dodatku manualny caliber i rozmiar 38 ...polecam ;-)

Cena faktycznie mogłaby być trochę niższa on w Apartach chyba 26 tyś kosztował ale to było w czasach gdy wszystko było tańsze...

Niezły ten Zenek ale taki jakiś zwyczajny jak dla mnie...szukam coś bardziej "wyrafinowanego" i rzadziej spotykanego. Stąd zarzuciłem oko na Parmigiani a także GO Senator Excellence o którym pisałem wczesniej.

To może GO sixties , kiedyś na niego chorowałem

post-55792-0-98720200-1539118758_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz ceny dla mnie wadą tego manuala jest rezerwa chodu na poziomie 35h.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz ceny dla mnie wadą tego manuala jest rezerwa chodu na poziomie 35h....

 

No ale na bal noworoczny wystarczy ...stanie akurat jak człowiek będzie jeszcze dochodził do siebie... Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby racja, poza tym codzienne nakręcanie zegarka (jak wbijam się w garnitur) jest fajną sprawą, ale jakoś wolałbym mieć rezerwę przynajmniej 56h...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od tego Zenith'a podoba mi się chociażby JLC MCD: https://www.chrono24.pl/jaegerlecoultre/master-control-boxpaper--id9160925.htm (wersja 37mm) lub JLC MCD https://www.chrono24.pl/jaegerlecoultre/master---q1548420--id7983105.htm (wersja 29mm).

 

A najbardziej na tym poziomie cenowym CHYBA JLC MUT 38,5mm https://www.chrono24.pl/jaegerlecoultre/master-ultra-thin--id6405372.htm

Wersja MUT 38,5 to na razie mój główny faworyt, którego zostawiam na czarną godzinę jak już zmeczę się dalszymi poszukiwaniami. Podobnie z MCD w wersji 39mm.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

@desmo - masz oczywiście rację. w garniturowcu data IMO jest niepotrzebna. Ale datę i "dziurę" bym przeżył, ale napisu - nie :-)

 

Dlatego rozważam jeszcze coś takiego: https://www.chrono24.pl/jaegerlecoultre/master-ultra-thin--id7591050.htm ale wydaje mi się być trochę drogi...

 

albo taki: https://www.chrono24.pl/jaegerlecoultre/master-ultra-thin-38-rose-gold-with-deployant-buckle--id9298551.htm

Zegarek musi żyć. Bez sekundy oba te przypadki są martwe!

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ten symetryczny MUT jest świetny i w dodatku manualny caliber i rozmiar 38 ...polecam ;-)

Cena faktycznie mogłaby być trochę niższa on w Apartach chyba 26 tyś kosztował ale to było w czasach gdy wszystko było tańsze...

To może GO sixties , kiedyś na niego chorowałem

Złote indeksy? Nieeee!

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek musi żyć. Bez sekundy oba te przypadki są martwe!

 

 

 

Od czasu zakupu PAMa Logo Base utwierdziłem się w przekonaniu, że sekunda jest mi zupełnie niepotrzebna, choć certyfikaty COSC przez to nie dają ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC MUT z małą sekundą i Parmigiani to oczywiście godne nadgarstka garniturowce, które nawet mogą budzić respekt na forum ale dla mnie każdy ma jakąś wadę estetyczną. Mimo opinii że ok 20 tyś za Elite to sporo ja wybrałbym classica w 39 mm. Tu a nadgarstku 18,5 ...z koszulą wypadłby lepiej ;-)

Wracając raz jeszcze do Twojego wpisu. Jakie wady estetyczne zauważyłeś?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Od czasu zakupu PAMa Logo Base utwierdziłem się w przekonaniu, że sekunda jest mi zupełnie niepotrzebna, choć certyfikaty COSC przez to nie dają ;-)

PAM to zupełnie inna bajka

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

niby racja, poza tym codzienne nakręcanie zegarka (jak wbijam się w garnitur) jest fajną sprawą, ale jakoś wolałbym mieć rezerwę przynajmniej 56h...

To tu najlepiej wypada ten GO. 100h!527f5c3961800e124c312dd1b6876572.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście zupełnie subiektywne obserwacje ale nie kupiłem w życiu zegarka który mi się nie podobał mimo że miał świetne recenzje ekspertów czy był z góry piramidy. W przypadku Parmignani razi mnie dysproporcja między delikatnymi indeksami a relatywnie masywnymi wskazówkami a logo w tej wersji od zawsze kojarzy mi się z szyldem nad piekarnią. W przypadku tego JLC nie podbają mi się różne długości indeksów a tarcza małej sekundy ( szlif plus indeksy ) daje wrażenie elementu piły tarczowej. Sorry ale mierzyłem obydwa te zegarki i na żywo było tylko gorzej. But again - to tylko moje subiektywne odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten GO, którego umieściłem powyżej?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę staroświecko wypada przez wskazówki i rzymskie indeksy ( ja dojrzałem do nich tylko w Cartier i California Dial ;-) ale na pewno jest elegancki i prosty. Może nowy stalowy tribute od GS?

post-55792-0-76212800-1539122907_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę staroświecko wypada przez wskazówki i rzymskie indeksy ( ja dojrzałem do nich tylko w Cartier i California Dial ;-) ale na pewno jest elegancki i prosty. Może nowy stalowy tribute od GS?

Ładna sztuka! Przyjrzę się bliżej...jaki to dokładnie nr referencyjny?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Twój temat spadł, więc reaktywuję :-)

 

Jansenowa dzwoniła w sprawie Tondy?

 

Zastanawiałeś się nad Blancpain? Takim: https://www.chrono24.pl/blancpain/villeret-ultra-slim--id7539044.htm ? Mi podoba się ten: https://www.chrono24.pl/blancpain/leman-big-date-automatic--id8568298.htm ale nie wiem, czy się łapie jako garniturowiec...

 

W rozmowie z Filipem wspomniałeś GO. Może coś takiego: https://www.chrono24.pl/glashuetteoriginal/senator-cal-100-automatic-mit-faltschliesse--id8520063.htm ?

Parmigiani ma się pojawić w Warszawie dopiero za ok. 4-6 tygodni...info od Jansenowej.

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Ja PF odpuszczę - jednak 40mm to dla mnie za dużo. No....chyba, że gdzieś jakaś super okazja by się trafiła, to będę myśleć, choć zakup i tak planuje dopiero za jakiś czas.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat musi żyć...znalazłem jeszcze takie dwa zegarki Chronoswiss. Czy ktoś miał z nimi styczność i może coś o nich powiedzieć?dc0afb85b125e0bf9f01203a581d0b8b.jpgc8a462315c90b23df24eba5d77132cee.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia propozycja...

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

4890e8fb22d44b9f8bb29db39c37247e.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie propozycje trochę poniżej wcześniej omawianych, a w dodatku zaraz ktoś Ci napisze, że "Montblanc fajne pióra robi". :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.