Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrloren

łatwo powiedzieć....ale trudniej zdobyć.dałem ogłoszenie na bazarku że szukam gw-5000.z ebaja trochę się boję.czasem nie wiedomo tak naprawdę,co się dostanie.ale też uważam,że gw5000 jest o wiele leprzy.klasa sama dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Ostatnimi czasy byl na bazarku i na allegro za 899PLN bodajrze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrloren

no to fakt,ale właśnie ja takim amatorem jestem :D .no cóż,może uda mi się coś upolowac.Zastanawiałem się nad kupnem dw5630,którego moge mieć nówke za 550 złociszy i podmienienie modułu z gw-m5600.jak myślicie,dało by się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Raczej nie bardzo.. gw m 5600 ma modul 3063 a dw 5030 modul 3421.

Zwróć też uwagę na to ze gwm 56xx maja minimalnie wyższe wyświetlacze a dw56xx mają niższe chodzi mi o rozmiar samych okienek w szkielkach przez które widać wyświetlacze. Seria gw 56xx u dołu ma pasek z tymi kreskami od poziomu naładowania akumulatora i alarmów i przez to okienka sa minimalnie wyższe. Ale też o ile się nie myle rozstaw samych przycisków jest inny. Także wątpie żeby to wypaliło.

Gdybyś zakupił gw 5000 to tak moduł z gwm5600 by pasowal do niego tylko chyba one zabardzo sie od siebie nie różnią jeśli chodzi o funkcje wiec nie widze sensu. Na youtube jest filmik gdzie gość podmienia w gw5000 modul z gwm5630 np i to jeszcze ma sens jako taki.

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym samym myślałem gdy miałem kiedyś DW-5000SL oraz GW-M5610, ale koledzy z WUS uświadomili mnie dlaczego ten pomysł nie wypali. Nie pamiętam już szczegółów, ale po prostu różnice pomiędzy modułami są zbyt duże. Do tego dochodzi też problem szkła przysłaniającego panel słoneczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrloren

dziekuje wszystkim za pomoc.to w zasadzie wyjasniło mi wszystko.teraz pozostaje tylko polować na gw-5000,ew.g-5000.mam jeszcze takie pytanie,jak wygląda kwestia cła i innych opłat,jeśli zamówię zegarek ze Stanów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Was proszę o pomoc. Posiadam model GA-1000-4A i niestety na końcu paska zrobiło się czarne zabrudzenie,którego niczym nie mogę usunąć:( Czy macie jakiś pomysł jak się tego pozbyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie poradzisz  :mellow: . Możesz spróbować środków typu:cytryna, spirytus, domestos (wcieranie), ale i tak do końca tego nie usuniesz. Jeśli już za bardzo będzie nieestetyczny dla Ciebie, to pozostaje wymiana paska na nowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy zegarek i już takie atrakcje:( Jakbym wiedział to bym kupił czarny. Ze spirytusem już próbowałem oczywiście a dzisiaj cytryna zostanie użyta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: Eh... No... Nie wiem ile masz lat, ja jestem po 30-tce i noszę kolorowe "G" ale ten trochę dziecinnie wygląda  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: Eh... No... Nie wiem ile masz lat, ja jestem po 30-tce i noszę kolorowe "G" ale ten trochę dziecinnie wygląda  

W tym roku kończe 39lat  i na codzien GX-56:)

 

a ten dzisiaj kupiony kolorowy bo to taki model

to znalazłem w internetach jesli chodzi o nazwe :G-Shock DW 002 R-4 Reggae Bob Marley Limited Edition Rasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tom2k ten Rasta pasek jest świetny ! Ogólnie pasek materiałowy według mnie ciekawszy i gdyby tylko był do mojego g-7900, zamówił bym od razu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam ga-100-1aer. Użytkowuje go normalnie. Bez za bardzo znęcania się, zwykłe mycie twarzy, bez kąpieli, jak się ubrudzi delikatnie od pyłu to szczoteczką delikatnie go umyje lecz wszystko wydaje mi się bardzo delikatne jak na możliwości g-shocków, i jego wierzch przy napisie g-shock zaczął się delikatnie wycierać., myślicie ze ten model jest po prostu za słaby? czy to moja wina? dać go na gwarancje? nie widać tego za specjalnie lecz mnie jak się przyglądam to kuje w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka
Napisano (edytowane)

nie,to nie jest to ze jest delikatny - poprostu zaczyna posiadac na sobie normalne slady uzytkowania

-pozatym to nie jest twoja wina I gwarancja nic tu nie da

 

-ciesz sie ze nie masz jakiegos kolorowego:) zalamalbys sie :)

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam ga-100-1aer. Użytkowuje go normalnie. Bez za bardzo znęcania się, zwykłe mycie twarzy, bez kąpieli, jak się ubrudzi delikatnie od pyłu to szczoteczką delikatnie go umyje lecz wszystko wydaje mi się bardzo delikatne jak na możliwości g-shocków, i jego wierzch przy napisie g-shock zaczął się delikatnie wycierać., myślicie ze ten model jest po prostu za słaby? czy to moja wina? dać go na gwarancje? nie widać tego za specjalnie lecz mnie jak się przyglądam to kuje w oczy.

Może masz podróbe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek był kupowany na stronie TT miesiąc temu..., Czytałem o kolorowych dlatego wybór padł na czarnego xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

pokaz jakies fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wdykpkn90yh4_t.jpg

Podobnie robi się z prawej strony, pod literką "C"

fn25286u4vup_t.jpg

Na żywo jest to lepiej widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest plastikowy zegarek, więc nic na takie ślady użytkowania nie poradzisz niestety, po roku noszenia materiał będzie pewnie cały taki "ześlizgany" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie, to zupełnie normalne, ale na szczęście ta część (bezel) jest wymienna i ze względu na popularność tego modelu, tania i łatwo dostępna. Nie wiem czy do jakiegokolwiek innego modelu da się kupić bezel w tak niskiej cenie. :)

 

http://www.kraina-czasu.pl/bezel-oslona-koperty-casio-ga-100-10347585,3,17465,17277

 

 

W dodatku można się trochę pobawić i przy tej okazji nieco zmienić image zegarka, jako że pasować będą bezele z całej gamy modeli serii GA lub GD, np. coś takiego bardziej w stylu "stealth". ;)

 

http://allegro.pl/oryginalny-bezel-casio-ga-100-i4147209079.html

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam wymienię bezel lub baterię to tracę gwarancje? i co z wodoszczelnością? No jak mój będzie już bardzo wyślizgany to wymienię ale na razie nie jest źle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.