Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dingo

Tak DW-5030C  

Cała seria 5600 przypomina mi zegarek, który dostałem w prezencie, jeszcze w podstawówce. Do dziś nie mogę sobie przypomnieć jaki był to model, ale wiem że miał 100M, nie był G-shock, koperta plastikowa, kwadratowy, i takie funkcje jak DW-5600c łącznie z podświetlaniem żaróweczką 

 

A to mój najnowszy nabytek, niestety bezel powiedział pa pa  :(

 

DW5600c.png

Edytowane przez dingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś upolował go na allegro? Widziałem ostatnio takiego w podobnym stanie w licytacji  ;)

Szkoda że o bezel do niego jest ciężkawo, niby są tam jakieś brazylijskie zamienniki ale jak z ich jakością to już nie wiem.

Z ciekawości zapytam jak według ciebie wypadają cyfry w tym DW-5600C względem DW-5030 lub DW-5600, jest jakaś widoczna różnica wyświetlanych cyfrach pomiędzy nimi?

 

Ja z kolei doskonale pamiętam swojego pierwszego casio z czasów podstawówki, był to F-106 taki jak na fotce poniżej..

 

rsbWkiT.jpg

 

Pamiętam że miałem go dość długo, kilka lat.. Nie oszczędzałem go ani trochę i pomimo tego że miał tylko zwykłe WR to kąpiele w basenie czy jeziorze znosił równie dzielnie jak dzisiejsze G.  :)

Chyba przez niego mam teraz słabość do 56ek, w dużej mierze właśnie przez bardzo podobny układ godziny i daty na wyświetlaczu.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

DW-5600c ma ciut lepszy kontrast niż DW-5030. Właśnie z allegro go upolowałem, a co do bezela, to znalazłem w jednym miejscu, tylko muszę kogoś mieć bardziej ogarniętego w sprowadzaniu takich rzeczy  :(  Gorzej, że brakuje jednej śrubki, a jedną  ukręciłem. Gościu kleił bezel cyjanopanem do koperty  :angry: . Może jakiś kumaty zegarmistrz wykręci resztę śruby i wytoczy dwie nowe.Za to moduł jest w idealnym stanie. 

 

Szkoda, że casio nie dostarcza części do klasyków, był by to miły ukłon w stanie kolekcjonerów. Zastanawiam się też, czy nie jest możliwe odlanie z żywicy bezela, ewentualnie wydrukowanie na drukarce 3d ?

Edytowane przez dingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę słońca ;-)

 

http://i.imgur.com/sJgA1ez.jpg

 

Okazałe, fajne byki ;)

Też mnie przez pewien czas ciągnęło do Gulfmastera, ale teraz wolałbym Aviatora.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest odwrotnie kiedyś aviatory mnie kręciły jako całkowicie wskazówkowe itd ale teraz nie mogę spać przez gulfmastera ;)

Zdjęcie świetne, a żółty gulfmaster pięknie się prezentuje.

Edytowane przez DamianDe

<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ręce żółty Gulfmaster bardzo przyciąga wzrok :)

Ten Aviator na branzie tez robi swoje ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego rozglądam się za bardziej stonowanymi wersjami gwn-1000, bo mam już rzucającego się w oczy rangemana.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giezy, Frogmany, GW-5000, DW-5000SL, DW-5030, DW-5025, DW-5600C, G-2700

 

Wymieniłem tylko przykłady. Trochę tego jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazałe, fajne byki ;)

Też mnie przez pewien czas ciągnęło do Gulfmastera, ale teraz wolałbym Aviatora.

U mnie jest odwrotnie kiedyś aviatory mnie kręciły jako całkowicie wskazówkowe itd ale teraz nie mogę spać przez gulfmastera ;)

Zdjęcie świetne, a żółty gulfmaster pięknie się prezentuje.

Dziękuje bardzo koledzy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ręce żółty Gulfmaster bardzo przyciąga wzrok :)

Ten Aviator na branzie tez robi swoje ^^

Masz rację :-) jak tylko mam Gulfmaster'a na ręce to strasznie przyciąga wzrok :-)

Natomiast Aviator na tej bransolecie jest bardzo komfortowym zegarkiem :-)

Edytowane przez Matej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Daj adres to Ci wyślę pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ręce żółty Gulfmaster bardzo przyciąga wzrok :)

Ten Aviator na branzie tez robi swoje ^^

 

Przy wielkości jakiej jest Gulfmaster, to nawet jak będzie w czerni trudno będzie go przeoczyć ;)

 

Dlatego rozglądam się za bardziej stonowanymi wersjami gwn-1000, bo mam już rzucającego się w oczy rangemana.

 

Chyba najbardziej "stonowana" wersja to GWN-1000-C1-AGWN-1000C-1AJF.jpg

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najładniejsza wersja moim zdaniem :)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giezy, Frogmany, GW-5000, DW-5000SL, DW-5030, DW-5025, DW-5600C, G-2700

 

Wymieniłem tylko przykłady. Trochę tego jest :)

 

Dzieki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gulfmaster podoba mi się w każdej wersji ponieważ jest stylizowany na diverka, czyli mój uluboiny typ zegarka ;) , ale chyba najbardziej z niebieski bezlem. Szkoda tylko, że wystylizowali go na divera, a nie dodali mu głębokościomierza.

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno kiedyś była jakaś afera z zegarkiem casio, który miał taką funkcję. Chyba chodziło o to, że komuś się coś stało, kto używał głębokościomierza nurkując. Niestety to historia ze słyszenia i nie wiem ile w tym prawdy.

Edytowane przez DamianDe

<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, żeby jakiś wypadek mógłby być powodem, żeby nie instalować głębokościomierza w zegarkach, tym bardziej, że wiele firm je montuje (Timex, Seiko, Deep Blue, Citizen, Oris i jeszcze pwenie wiele innych). Wystarczy zapewne odpowiedni zapis w instrukcji i nie będzą odpowiadać, jak ktoś bezmyślnie użyje tej funkcji. Zresztą jak ktoś sie postara, to używając wysokosciomierza też możne zrobić sobie krzywdę - np  odczytując wysokość w celu ustalenia odpowiedniego momentu otworzenia spadochronu ;):lol: .

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w okienku byl 'fajny ' wykres :-) ,dziś jakieś kropki tylko :-)

Czy moj zegarek jest zepsuty? ...hihi


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.