Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

AndrzejMick,miczel1, Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Kupuję za granicą, ponieważ ten model, który chcę kupić jest tylko dostępny na rynku Japońskim, a dokładnie o jaki typ chodzi to z wielką chęcią się pochwalę jak tylko do mnie "przyleci" :)

 

Co do kosztów: Zegarek wraz z przesyłką ok. 1300 PLN. Orłem z matematyki nigdy nie byłem, ale 23% VATu od tej sumy będzie wynosić ok. 300 PLN (poprawcie mnie, jeśli się mylę) - w sumie wychodzi już niezła pula - 1600zł.

 

Przyznam szczerze, że nieco obrzydziło mi to mój plan, no ale cóż zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra Jacek25.

Ile ten zegarek, ktory chcesz kupic w Japonii kosztuje w Polsce?

 

Ok. Doczytalem, ze nie mozna go kupic w PL.

 

To pokaż to cudo to Ci powiemy czy gra warta swieczki albo znajdziemy alternatywe.

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndrzejMick,miczel1, Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Kupuję za granicą, ponieważ ten model, który chcę kupić jest tylko dostępny na rynku Japońskim, a dokładnie o jaki typ chodzi to z wielką chęcią się pochwalę jak tylko do mnie "przyleci" :)

 

Co do kosztów: Zegarek wraz z przesyłką ok. 1300 PLN. Orłem z matematyki nigdy nie byłem, ale 23% VATu od tej sumy będzie wynosić ok. 300 PLN (poprawcie mnie, jeśli się mylę) - w sumie wychodzi już niezła pula - 1600zł.

 

Przyznam szczerze, że nieco obrzydziło mi to mój plan, no ale cóż zrobić...

 

Z drugiej strony G-shocki JDM to te lepsze G-shocki. Moim zdaniem zazwyczaj warto za JDM płacić więcej. ;)

 

Który to model?


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Kolega Jacek jakis tajemniczy.... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to tak zawsze wyglada, ze ktos sie zarejestruje, zapoda temat lub pytanie, my dyskutujemy a zainteresowany znika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena pasuje np do gs-1400

Możesz mieć rację. Myślałem o GF-1000, ale on jest dostępny także w Singapurze.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przyszedł czas kiedy i jak mogę się pochwalić swoim pierwszy "G". Miał być w sumie zupełnie inny model, ale ponieważ musiałem zakupić dwa zegarki, jeden bardziej elegancki do tzw. "koszuli", a drugi do zadań specjalnych, wybór padł na GA-110. Od wczoraj na moim ręku, jak na razie jestem mega zadowolony. Mam nadzieję że to mój pierwszy lecz nie ostatni G:)

 

Pozdrawiam Wszystkich,

Martinez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Solarach bateria ładuję się przy każdym kontakcie ze światłem czy włącza się funkcję ładowania ?


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się ładuje, jeśli był ubytek.

Nie ma opcji wł./wył. ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Czy w Solarach bateria ładuję się przy każdym kontakcie ze światłem czy włącza się funkcję ładowania ?

Z tyłu zegarka jest przełącznik :)  

Przepraszam nie mogłem się opanować.Naturalnie bateria ładuje sie pod wpływem swiatła i jest to proces automatyczny,nie da sie przeładowac itp ...

 

Cześć,

 

Przyszedł czas kiedy i jak mogę się pochwalić swoim pierwszy "G". Miał być w sumie zupełnie inny model, ale ponieważ musiałem zakupić dwa zegarki, jeden bardziej elegancki do tzw. "koszuli", a drugi do zadań specjalnych, wybór padł na GA-110. Od wczoraj na moim ręku, jak na razie jestem mega zadowolony. Mam nadzieję że to mój pierwszy lecz nie ostatni G:)

 

Pozdrawiam Wszystkich,

Martinez.

Gratki bardzo fajna wersja kolorystyczna :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To głupio rozwiązane bo to najgorsze co może być dla akumulatora.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w żadnym zegarku z panelem słonecznym nie znajdziesz przełącznika "On/Off Charging" :)

Jest zabezpieczenie zapobiegające przeładowaniu, więc nie widzę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadszedl czas na 3 zegarek i będzie to G. Jakie modele do 450 zeta lub 150 $ będą posiadały vawe ceptora i solara czy przy tej sumie odpuścić sobie te udogodnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o przeładowanie a ciągłe rozładowywanie  i ładowanie, które w efekcie zmniejsza pojemność baterii.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te baterie są pomyślane specjalnie o zegarkach z zasilaniem przez panel słoneczny, więc nie martwiłbym się za bardzo.

Do tego powinny wytrzymać przynajmniej 10 lat.

Współczesnym bateriom bardziej szkodzi całkowite rozładowanie niż częste doładowywanie.

Edytowane przez Strzala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Chyba nadszedl czas na 3 zegarek i będzie to G. Jakie modele do 450 zeta lub 150 $ będą posiadały vawe ceptora i solara czy przy tej sumie odpuścić sobie te udogodnienia.

Vewe bym odpuścił a solar jak najbardziej....Jaki kolor kształt?Obwód nadgarstka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor czarny, mogą być wykonczenia wewnatrz w źoltym, pomaranczowym. Nadgarstek 17, 5 na ciasno, z lekkim luzem 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mpxxl, Bingo ! O Gieza mi się właśnie rozchodzi, poza tym już wcześniej pytałem na forum o ten model, także ten.. :) Bardzo mi się spodobał, lecz niestety nie miałem przyjemności zobaczenia go na żywo.. Byłem przez weekend w galerii, zahaczyłem o salon Time Trend i popytałem, choć nie spodziewałem się, że go zobaczę bo już go niestety nie produkują.

 

Przy okazji "pomacałem" kilka innych (czyt. plastikowych) Shocków. W gablocie odrazu moją uwagę przykuł ten nowy Rangeman. Był on najbardziej wyróżniony wśród wszystkich pozostałych na wystawie, toteż go przymierzyłem i trochę pobawiłem. Nie powiem - jest naprawdę OK i w rzeczywistości jest dużo ładniejszy niż na zdjęciach a IMO nie jest taki duży jak głosi powszechna opinia, leżał naprawdę elegancko. Gdyby tylko nie te plastikowe wykonanie... Nie miałbym również zaufania do mocowania paska ale to już takie moje fanaberie. Cena jaką mi zaproponowano to 1290zł. ALE przy zakupie powyżej 300zł jest zniżka o 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

mpxxl, Bingo ! O Gieza mi się właśnie rozchodzi, poza tym już wcześniej pytałem na forum o ten model, także ten.. :) Bardzo mi się spodobał, lecz niestety nie miałem przyjemności zobaczenia go na żywo.. Byłem przez weekend w galerii, zahaczyłem o salon Time Trend i popytałem, choć nie spodziewałem się, że go zobaczę bo już go niestety nie produkują.

 

Przy okazji "pomacałem" kilka innych (czyt. plastikowych) Shocków. W gablocie odrazu moją uwagę przykuł ten nowy Rangeman. Był on najbardziej wyróżniony wśród wszystkich pozostałych na wystawie, toteż go przymierzyłem i trochę pobawiłem. Nie powiem - jest naprawdę OK i w rzeczywistości jest dużo ładniejszy niż na zdjęciach a IMO nie jest taki duży jak głosi powszechna opinia, leżał naprawdę elegancko. Gdyby tylko nie te plastikowe wykonanie... Nie miałbym również zaufania do mocowania paska ale to już takie moje fanaberie. Cena jaką mi zaproponowano to 1290zł. ALE przy zakupie powyżej 300zł jest zniżka o 50zł.

Powiem tak że byłem ostatnio w Piasecznie sklep Casio  Auchan i tam praktycznie na wejście dostałem 15 % rabatu...I wcale nie jestem atrakcyjnym okazem i nic na ładne oczy nie załatwiam....

Osobiście Gieza bym nie kupił :) 

 

 

Co myslicie o mudmanie G9000 1VER Jest na alle jedna sztuka za coś ok 450. Sprzedajacy chwali sie że jest oficjalnym sprzedajacym casio i gwarancja 3 lata zibi

G9000 to maleństwo jest,pierwszy MUDMAN :) wklej lepiej link do tego "oficjalnego " dystrybutora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadszedl czas na 3 zegarek i będzie to G. Jakie modele do 450 zeta lub 150 $ będą posiadały vawe ceptora i solara czy przy tej sumie odpuścić sobie te udogodnienia.

 

 z mojego doswiadczenia z  vc i solarem powiem tak, obie funkcje sa fajne, ale..tylko jedna bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu. Solar jest dobry jesli masz wskaznik naladowania baterii inaczej jesli zegarek wiecej / tak jak u mnie/ lezy w szufladzie to ryzyko zatrzymania dosyc duze. no i solar tez w koncu pada po 5, 7, czy 10 latach ale jednak,a wiec wymiana aku.. Droższa niz baterii zwykłej.Natomiast vc działa niezaleznie czy w szufladzie czy na reku. Odpada jakiekolwiek regulowanie czy przestawianie czasu letni/zimowy.I jeszcze jedno sa juz gshocki z baterią  o 10letniej zywotnosci.np.dw-d5600. he..he.. i na taki czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pilot353 jak jestes zainteresowany czarnym gw-6900b to odezwij sie na pw...ma solara, pomaranczowe podswietlenie, wc no i <450 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.