Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Zastanawiam się, jak uzyskałeś ten efekt tła. Na czarnej materii i przy słabym świetle? Czas naświetlania, to jakieś dwie sekundy jeśli dobrze widzę. Ostrość po całej głębi, czyli raczej nie nazbyt krótka ogniskowa.

 

Tak czy inaczej, zdjęcie profeska. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jak uzyskałeś ten efekt tła. Na czarnej materii i przy słabym świetle? Czas naświetlania, to jakieś dwie sekundy jeśli dobrze widzę. Ostrość po całej głębi, czyli raczej nie nazbyt krótka ogniskowa.

Tak czy inaczej, zdjęcie profeska. :)

Dzięki.

 

ISO200, P 1.6.

Czarna podkładka i słabe światło ;)

 

Dorzucę makro.

 

 

PSX_20151011_181116.jpg

 

PSX_20150911_183536.jpg

 

PSX_20150911_184041.jpg

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zawsze dziwiłem się co ludzie widzą w plastikowych G shockah,nawet,próbowałem się kiedyś do takiego zdaje się Gulfmanna przekonać,ale szybko go sprzedałem.Dopiero jak wziąłem w łapy MRG,poczytałem troszkę na temat tej linii ,zdecydowałem się go sobie sprawić,tymbardziej,że cena w stosunku do oferowanej przez różne portale aukcyjne była bardzo atrakcyjna.Kupiłem 7600d ,czyli chyba najtańszy z oferowanych,ale uwazam,że najciekawszy ponieważ posiada tarczę ana-digi ,co b.lubię w kwarcokach.Powiem szczerze,zegarek mimo katalogowych sporych rozmiarów duży nie jest,nie wiem jak oni to zrobili,ale na łapie gabarytowo wygląda jak np breitek 42mm.Do tego waży tylko 134g,nie ma ani jednej plastikowej części w kopercie,ani bransolecie,synchronizuje się nawet zamknięty w szufladzie i jest b.wygodny.Uważam jednak,że ta linia jest mocno przeszacowana,nie dałbym za tego typu i do takich celów stworzony zegarek 7tys zł,bo tyle w dobrym układzie trzeba za niego zapłacić.Połowa tej kwoty ok ,ale więcej nie.Kupiłem lekką używkę,ale prawie w idealnym stanie,po numerach doszedłem ,że był wyprodukowany w 2013 R ,także stary nie jest.Twardy Tytan,szafir,ceramiczne przyciski i funkconalnosc to jego zalety.Elementy,których w Casio nie lubię ( np przykręcany blaszkowaty dekiel) zostały zastapione konkretnie wykonanymi,solidńymi,zapięcie także jest ok,posiada fajną blokadę zapobiegającą przypadkowemu otwarciu,mało tego po naciśnięciu jednego przycisku zamka bransolety nie odepniesz,musisz nacisnąć oba.Przemyślany,ciekawy model-polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W sensie funkcjonalności plastik ma swoje zalety. Wystarczy popatrzeć na filmy z testami wytrzymałości G. Np. taki test młota. Może mrg wytrzymałby taki test (chociaż nie byłbym taki pewien), ale jak by wyglądał? A (jeśli dobrze pamiętam) g-9000 ugniatał się, ale wracał do swojego kształtu. No i plastik jest tani i można go łatwo wymienić.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zanim kupiłem Gulfmanna oglądałem filmiki,trafiła mi się nawet jego okolicznościowa wersja,założyłem i odpuściłem.Plastik mnie jednak drażni,ale zdaję sobie sprawę,że uderzenia młotem lepiej amortyzuje niż koperta MRG z racji parametrów samego tworzywa.Tytan jest twardy i może popękać,ale plastik łatwo się ciuchra,rysuje itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ci się ten plastik rysuje?? jak to wszystko jest zabudowane guma(bezel)?? Jak się guma porysuje to zmieniasz ''ubranie'' i dalej cieszysz się nowym zegarem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gulfman przede wszystkim jest lekki. Zakładam i nie czuję że mam coś na ręce. IMO dużą zaleta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytanowe Casio też jest lekkie,a pasek w gulfmanie wg mnie za sztywny,nie ma jak kauczuk.Z czasem tworzywo jeszcze bardziej sztywnieje,taka jego natura..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego się uzywa zegarka. W mojej pracy model na bransolecie byłby bardzo trudny w utrzymaniu. Cement, barwnik, piasek i inne mikroskopijne pyłki, które mogłby powłazić wszędzie gdzie się tylko da. Swojego G-7700 szczotkuje po pracy w wodzie z mydłem i jest jak nowy. Podejrzewam, że zakamarki bransolety byłyby dużo trudniejsze do czyszczenia o ile po jakimś czasie by się całkowicie nie rozsypały. Może stąd ten fenomen gumowych G ? Do pracy fizycznej nie wyobrażam sobie lepszego zegarka niż właśnie ''plastikowy'' G-Shock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie idź z tym zestawem do kościoła ;)


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby fajnie,ale ma trochę negatywów :( To już wolę dać więcej,a bez kłopotów.

Edytowane przez X-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to ja też coś wrzucę zestaw z dziś...pod znakiem G

post-28025-0-23326500-1459011419_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

 

Mam takie pytanko. Jestem posiadaczem G-shock aw590 i jak wiadomo szykuje się zmiana czasu na letni. 

 

Czy czas w zegarku zmieni się automatycznie? Czy muszę przejść do ustawień i ustawić DST? I najważniejsze jeśli ustawię DST to czy wskazówki zmienią się automatycznie czy będę musiał samemu ustawić analoga? Nie znalazłem nic na ten temat w instrukcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Miałem wątpliwości bo jak go pierwszy raz ustawiałem to musiałem oddzielnie analoga i cyfrowy a zegarek mam od grudnia więc to pierwsza zmiana czasu

 

Pozdrawiam :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Świątecznie - na żółto i niebiesko - wszystkiego smacznego i mokrego Koledzy Wam życzę :D

post-33253-0-98868900-1459014972_thumb.jpg

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.