Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nie ma co reklamowac.

Nowy nabytek wyglada nieziemsko - lotniczo bym powiedzial. Jaki to model?

GS-1100-2B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

panowie prosze o pomoc co wybrac mudmana czy gulfmana?

Ale którego i którego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersje podstawowe...bez wavea, solara...do codziennego uzytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Wybierz tego który Ci się bardziej podoba, z obu będziesz zadowolony. Ja wybrałem Gulfmana z racji ciężko chodzących przycisków w Mudmanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki...chodz ponoc w mudmanie predzej cos podchodzi wilgoc, nie wiem ile w tym prawdy pisali na tactical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

wersje podstawowe...bez wavea, solara...do codziennego uzytku

Czyli wersje stare... No to wybierz tego który ci się bardziej podoba. Ja bym wziął Mudmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wersje stare... No to wybierz tego który ci się bardziej podoba. Ja bym wziął Mudmana.

wg mnie stare sa bez udziwnien i takiego potrzebuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

Zdecydowanie Gulfman :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie prosze o pomoc co wybrac mudmana czy gulfmana?

 

Ja bym wybral mudmana. Mysle, ze wytrzyma wiecej. Szybciej bloto wykonczy gulfmana niz rdza mudmana - takie jest moje zdanie. Poza tym mudman bardziej mi sie podoba.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz ładniejszy.

Mi bardziej podoba się mudman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybralem gulfmana chocby z tego wzgledu ze ma jednolita budowe , mudman ok ale sa mikro szparki w niektorych egzemplarzach i dostaje sie wilgoc, niewiarygodne ale prawdzie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybralem gulfmana chocby z tego wzgledu ze ma jednolita budowe , mudman ok ale sa mikro szparki w niektorych egzemplarzach i dostaje sie wilgoc, niewiarygodne ale prawdzie;)

 

Mozesz podac zrodlo tej informacji?


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam, ale dzis organoleptycznie wzielem soczewe i udalem sie do salonu, mudman jest jakby zrobiony pol na pol obudowa faktycznie jest podzielona i sa srubki po srodku, gulfam na jednolita obudowe - skoro na forach taktycznych podaja ze wilgoc wchodzi w mudmana cos w tym musi byc;) a niebieski gulfman ma ladniejszy illuminator i wogole;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

To ciekawe co piszesz bo Mudman chyba jako jedyny g-shock jest tak skonstruowany że można w nim wciskać klawisze pod wodą bez żadnego ryzyka że woda dostanie się do środka.

Ale z Gulfmana też będziesz zadowolony, tak jak ja byłem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja. Czy ktoś może wie gdzie mogę dostać osłonę gumową na kopertę na starego GShocka DW 002. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoczki gumowe na przyciski w mudmanie sa ok, ale nie dopracowane jest polaczenie gumy od bezla co idzie do polowy - te szare i pozniej polaczenie z czarnym korpusem. Pomiedzy tymi polaczeniami wystepuja mikro szpary, niby nic ale wez mudmana na saune a potem w zimne i zobaczysz efekt moze nie na kazdym ale mysle ze co ktorys wlasnie zajdzie od srodka para na kilka minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoczki gumowe na przyciski w mudmanie sa ok, ale nie dopracowane jest polaczenie gumy od bezla co idzie do polowy - te szare i pozniej polaczenie z czarnym korpusem. Pomiedzy tymi polaczeniami wystepuja mikro szpary, niby nic ale wez mudmana na saune a potem w zimne i zobaczysz efekt moze nie na kazdym ale mysle ze co ktorys wlasnie zajdzie od srodka para na kilka minut

 

Bzdury, Mudman jest szczelny jak inne G.

Sądzę że do kraju trafiła kiedyś spora partia Mudmanów w których wymieniono baterię po 1-2 latach leżakowania.

Robiono to w nieodpowiednich warunkach i w efekcie szybko skrapla się w nich wilgoć. Chyba, że to fabryka dała plamę w co wątpię.

Jak ktoś ma taki problem to nich sobie rozkręci ciepły zegarek i zamknie go na mrozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inne pytanko, czy w gulfamnie ustawialiscie te ksiezycowe plywy?czy uzywaliscie tego wogole?a moze darowaliscie sobie ta funkcje;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inne pytanko, czy w gulfamnie ustawialiscie te ksiezycowe plywy?czy uzywaliscie tego wogole?a moze darowaliscie sobie ta funkcje;)?

 

Nie używałem, na razie.

Jako, że wkrótce wybieram się odpocząć w rejony gdzie pływy są i to prawie "wzorcowe" to jest to niezły pretekst by zakupić zegarek z takim "bajerem".

Od jakiegoś czasu czytam sobie instrukcje zegarków Casio i muszę przyznać iż nieźle rozwiązali ustawianie parametrów.

Wyniki oczywiście zawsze będą dość przybliżone (w moim przypadku +/- 15 minut) bo pływy nigdy nie są idealnie regularne.

Najlepsze źródło o czasie (i wysokości) pływów:

http://easytide.ukho.gov.uk/EASYTIDE/EasyTide/index.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

Heja. Czy ktoś może wie gdzie mogę dostać osłonę gumową na kopertę na starego GShocka DW 002. Z góry dzięki za pomoc.

Napisz do tego uzytkownika na allegro i zapytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoczki gumowe na przyciski w mudmanie sa ok, ale nie dopracowane jest polaczenie gumy od bezla co idzie do polowy - te szare i pozniej polaczenie z czarnym korpusem. Pomiedzy tymi polaczeniami wystepuja mikro szpary, niby nic ale wez mudmana na saune a potem w zimne i zobaczysz efekt moze nie na kazdym ale mysle ze co ktorys wlasnie zajdzie od srodka para na kilka minut

 

Wedlug mnie bzdura. Parujace szkielko przy zmianach temperatury w mudmanach to juz prawie norma, a dlaczego tak sie dzieje bylo juz wyjasniane na tym forum.

W moim DW-6620 bezel odstaje od koperty na jakies 2mm i nic sie nie dzieje. Raz zaparowala szybka przy duzej roznicy temperatur (po tescie szczelnosci) ale zaparowala tez w G100, ktory jest bardzo szczelny, nic nie odstaje.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

Dla mnie to oczywiste jesli w zegarku zbiera sie para tzn. tylko jedno, ze zegarek nie jest szczelny w 100%, proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

śledze ten topik systematycznie i jestem takiego samego zdania ale z drugiej strony powstaje pytanie w jakich warunkach sa składane,bo to chyba tez ma jakis wpływ.

-no dzieki temu tez jedno drugie może wykluczac bo jak był składany w wilgotnym powietrzu,a mysle ze tam jest ogólnie wilgotno to moze szkiełko parowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.