Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie czerwony alarm :)

Jadę dziś po prezent dla narzeczonej, wybieram pomiędzy:

 

1. http://www.timetrend.pl/wyszukaj-7503-0-0-BGA_131_1BER.html

2. http://www.timetrend.pl/wyszukaj-544-0-0-BGA_100_1BER.html

 

Jej podoba się bardziej nr 2, mam tylko obrawy, że ten lakierowany paseczek i koperta po roku nie będą już takie świecące :) Ktoś podpowie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frogman to juz stara ropucha :) ale daje rade :)

Nosilem tylko na paczatku miesiaca przez 7 dni zabe, a pozniej ja odlozylem do reszty G.

 

A jak wasze zegarki z radio controlled, przestawily same czas? u mnie GIEZ wstrzelil sie odpowiednio w czas i zmienil czas na zimowy :)

 

U mnie zarowno giez jak i riseman przestawily sie samodzielnie na czas zimowy. Troche mnie to zdziwilo, bo myslalem, ze bede musial je jednak przestawic (DST/STD). Calkiem fajnie ten waveceptor dziala. Na parterze bloku z wielkiej plyty spokojnie sie synchronizuja w 90% przypadkow. Czy tez tak macie, ze czasem z niewiadomych przyczyn zegarek synchronizowac sie nie chce, a po kilku godzinach w tym samym miejscu synchronizuje sie bezproblemowo?


OC-100, G-9000, GW-9200, A661.30308.14SBB, GS-1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czerwony alarm :)

Jadę dziś po prezent dla narzeczonej, wybieram pomiędzy:

 

1. http://www.timetrend.pl/wyszukaj-7503-0-0-BGA_131_1BER.html

2. http://www.timetrend.pl/wyszukaj-544-0-0-BGA_100_1BER.html

 

Jej podoba się bardziej nr 2, mam tylko obrawy, że ten lakierowany paseczek i koperta po roku nie będą już takie świecące :) Ktoś podpowie? :)

 

Oglądałem oba z moją kobietą jakiś czas temu i jej podobał się lepiej BGA-131-1BER. Mi osobiście też! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dw 5600 już na nadgarstku. A pomyśleć, że jeszcze ze 2 miechy temu miałem mega parcie na jak największe G. Miałem m.in. risemana - jak wiadomo, nie należy on do największych, ale z czasem przestało mi sprawiać radochę noszenie dużych zegarków, nie wspominając już o tym, że niezbyt komfortowe jest noszenie takich rozmiarów G np. w koszuli.

 

Na szczęście mi to przeszło. Mając założonego dw 5600 w ogóle nie czuje, że coś mam na ręce, a i leży na ręce tak zajebiaszczo, że wszystkie inne G, które miałem przedtem do pięt mu nie dorastają !

 

Klasyk i tyle. Coś jak porshe 911 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,gdzie mozna kupic risemana,tylko chodzi mi o tego czarnego bez tych czerwonych i srebrnych akcentow ( jak na filmiku z you tube),to zdaje sie jakas limitowana edycja

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,tylko ten nie ma papierow,wolalbym nowy z gwarancja

 

Ten model chyba nie był chyba w oficjalnej dystrybucji w Polsce więc ciężko będzie znaleźć...ja bym brał tego bo to na pewno oryginał a sprzedający ma 100% pozytywnych komentarzy.Oczywiście jeśli chcesz to szukaj dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem pierwszy raz na forum, także proszę o wyrozumiałość. Mianowicie chciałabym kupić zegarek Casio G-SHOCK GLX 6900 7ER - http://allegro.pl/zegarek-casio-glx-6900-7er-g-shock-nowosc-i1869670741.html - tylko, że na tej aukcji jest on objęty 24 miesięczną gwarancją...( w TimeTrend jest już niedostępny , natomiast na tej aukcji objęty jest 36 miesięczną gwarancją a cena jest taka sama - http://allegro.pl/top-2011-casio-glx-6900-7c-g-shock-nowy-od-ss-i1870638380.html - no i tu jest moje "ALE". Zegarek ten w każdym katalogu, wszędzie w internecie ma końcówkę 7ER ( tak jak w przypadku aukcji nr 1), natomiast na aukcji drugiej, która wygrywa pod względem długości okresu gwarancyjnego - jego końcówka to 7C. Szukałam tego zegarka w internecie z końcówką 7C ale jedyne co mi wyskakuje to właśnie te aukcje na allegro..czy ktoś się może orientuje dlaczego nazwa się delikatnie różni i czy nie mam przypadkiem do czynienia z podróbą?

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to podróba, obydwu sprzedawcom z przytoczonych przez Ciebie aukcji można zaufać. Dwie ostatnie literki w nazwie modelu to tylko oznaczenie rynku, na który przeznaczony jest zegarek. ER to Europa, CU to bodajże USA, ale pewien nie jestem. Prywatni importerzy, tacy jak właśnie ci sprzedawcy, czasami sprowadzają zegarki z innej dystrybucji niż europejska, ale nie różnią się one dosłownie NICZYM od wersji ER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wszystkie zegarki nie pochodzą z jednej fabryki, bez względu na rynek przeznaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

wiem ze model GW810BD mnie uczulał,a pozniej kolege któy go dostał odemnie - model z 2005 wyprodukowany w Tajlandi [THAILAND H]

-ale rozumie ze to mógł byc przypadek bo mam teraz DW5000SL i to samo oznaczenie na deklu i nie zauwazyłem nic - wprawdzie mam zulu matrac na nim wiec bezposrednio mnie nie dotyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że np zegarki idące na rynek europejski mogą być lepszej jakości niż te idące na inny kontynent? (chociaż cena jest taka sama, a zegarek wygląda identycznie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech się dobrze nosi może jakaś fotka??

 

Od razu ostrzegam, że fotograf ze mnie żaden a i sprzętem odpowiednim nie dysponuje :)

Ale co tam...

 

i tak kocham ten zegarek

 

img4642l.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że np zegarki idące na rynek europejski mogą być lepszej jakości niż te idące na inny kontynent? (chociaż cena jest taka sama, a zegarek wygląda identycznie)?

Nie wydaje mi się, by poważna firma z premedytacją produkowała pod jedną nazwą dwa różne produkty. To, czy metalowe części mają w sobie domieszkę niklu czy też nie (o ile to rzeczywiście prawda, że mogą istnieć dwie wersje pod tym względem) nie wpływa na "lepszość" zegarka, chyba że ktoś jest uczulony. Od miesiąca mam G-7700-1CU, noszę go po kilka godzin dziennie i nie mam żadnego uczulenia, choć przyznaję, że pomimo bycia alergikiem, na nikiel chyba nigdy się nie testowałem...

 

wiem ze model GW810BD mnie uczulał,a pozniej kolege któy go dostał odemnie - model z 2005 wyprodukowany w Tajlandi [THAILAND H]

Nie pamiętasz może, z jakiej był dystrybucji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Nawet opakowania sie roznia, do USA "G" sa pakowane w tekturowe kartoniki w Europie ten sam zegarek bedzie zapakowany juz w metalowa puszke i kartonik tekturowy a w Japonii ladna skrzyneczka a w srodku zegarek lezacy na mieciutkiej poduszeczce :)

Edytowane przez 00110010000010011001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że nadal jest to ten sam zegarek. :) Na rynek amerykański również pakowane są w kartonik i puszkę, tak samo jak do Europy. Co do Japonii masz rację.

 

Z ciekawości napisałem maila do tego sprzedawcy i otrzymałem następującą odpowiedź:

Róznią się tylko i wylącznie tym że model z końcówka 1CU jest wypuszczany na rynek europejski a model z końcówka 1ER jest wypuszczony na rynek amerykański badz odwrotnie. Ogólnie rzecz biorąc zegarki nie róznia sie niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Nie pamiętasz może, z jakiej był dystrybucji?

 

kupowany w Angli..ale nie z oficjalnego sklepu Casio,tylko był kupowany w duzej galeri handlowej - wiec mógł pochodzic

z róznej strony swiata.

-w sumie to nie pomyslałem zeby sprawdzic oznaczenia na pudełku bo nie miałem takiej swiadomosci zegarkowej.

 

Czy dobrze rozumiem, że np zegarki idące na rynek europejski

mogą być lepszej jakości niż te idące na inny kontynent? (chociaż cena jest taka sama, a zegarek wygląda identycznie)?

 

mam nadzieje że nie,ale zauwazyłem np róznice wynikajace z kraju jakiego pochodza

dla przykładu:

babe g od mojej kobiety BG1302 który jest wyprodukowany w Chinach [MADE IN CHINA DH] jest o wiele lepiej wykonany niż

niz zegarek babe g BGD110 wyprodukowany w Thailand'i [MADE IN THAILAND DH]

-musze zaznaczyc ze róznica tez moze wynikac od modelu,bo np GW810BD któy wyszedł z też z Thailandi był wykonany super i

i nie mozna było sie doczepic do jakosci wykonania,pomimo ze dostałem mini wysypki

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was. Jestem nowym użytkownikiem i od razu do was z pytaniem. Chcę zakupić GW-5600 z ceptorem i solarem.

 

Jaka jest różnica pomiędzy modalem GW5600 1ER a GW5600 1C, opisy techniczne są identyczne, na zdjęciach w necie 1ER wydaje mi się że ma fioletową obwódkę przy panelu sloarnym ale na niektórych fotach w 1C też tak jest. Wyjaśnicie mi?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fioletowy połysk ma właśnie panel solarny widziany pod pewnym kątem, w związku z czym na niektórych zdjęciach może to tak wyglądać. Co do różnic pomiędzy 1ER i 1C/1CU - dyskusję na ten temat znajdziesz tuż ponad Twoim postem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Witam was. Jestem nowym użytkownikiem i od razu do was z pytaniem. Chcę zakupić GW-5600 z ceptorem i solarem.

 

Jaka jest różnica pomiędzy modalem GW5600 1ER a GW5600 1C, opisy techniczne są identyczne, na zdjęciach w necie 1ER wydaje mi się że ma fioletową obwódkę przy panelu sloarnym ale na niektórych fotach w 1C też tak jest. Wyjaśnicie mi?

 

Pozdrawiam.

 

 

wazna informacja..nie kupuj GW5600 tylko GWm5600 - literka m ozancza 'multiband' który działa w europie..kupisz GW5600,bedzie działał,ale sie ci nie synchronizuje z nadajnikiem niemiecki lub angielskim - synchronizuje ci sie tylko w stanach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.