Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 tygodni mam GW-M5600-1ER , jestem naprawdę zadowolony , przypomina mi moje młode lata szkolne , żonka sceptycznie do tego podchodziła , że kupuje plastikowy zegarek , ale widząc to jak jestem zadowolony przekonała się do niego , wyjaśniłem jej parę gadżetów ( TS i WC bo na nich głównie mi zależało ) na czym one polegają . Wszystkim chłopakom piszącym w tym dziale dzięki bardzo że ich wkład merytoryczny przekonał mnie do zakupu . Cholera młode lata wróciły :lol:

są na szczęście takie modele ,których wygląd pomimo upływu czasu się nie starzeje B) i z przyjemnośćią powraca sie do punktu wyjścia dochodząc do wniosku,że pierwsze odczucie jest najtrafniejsze.

 

.

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jutro odbieram nowiuśkiego GW-6900 :) mnie też wzięło na klasyczne G :) już ostatnio dw-5600 zawitał :) jutro jakieś foto wpadnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zadzwoniłem do Zibi i pan poinformował mnie,że koperta w prw 2000t w całości jest wykonana z tytanu :blink:

Odpowiedziałem mu ,że zdania na ten temat są podzielone o czym świadczy choćby opis w jego dziale (sklepie) jaki się tam znajduje.Poza tym inne aukcje/giełdy też podają sprzeczne wiadomości.

Po czym w słuchawce usłyszałem; yyyyyy,aaaaaaa eeeeeeeeee,no to sprawdzę :P

Nie odpuszczę,śledztwo prowadzę już od prawie przeszło tygodnia na temat składu koperty,cholera człowiek kupując sikora za pre ładnych stów ma prawo wiedziec z czego to toć jest zrobione c'nie? B)

 

Bartekq,oczywiście biore też pod uwagę wczorajszą rozmowę na Shoutbox ;)

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.zegarki.it/prw-2000t-7er-casio.html

Odnośnie naszej wczorajszej rozmowy

:) To tutaj doczytałem:
Koperta z tytanu i tworzywa ( przyciski i pierścień z tworzywa)
:)



Ogólnie na 90% stron jest że koperta wykonana jest z tworzywa, więc dowiedz się dokładnie u źródła

:) Kiedy mają Ci dać odpowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro,w sumie to miałem jeszcze dzisiaj zadzwonić ale zapomniałem ;) ,tak patrze ,szukam i oglądam to najfajniejsze (jak dla mnie )modele Protrek nie są przeznaczone na Europę.Nie ,bo nie :angry:

 

Choćby prw 5100YT, panie!; tytan,szfirowe szkiełko itd ...czegóż można jeszcze chcieć,,,

nie wspomnę już o Manaslu czy MRG

 

AAAA zapomniałem ,byłem tez w salonie Zibi ,pani tez podjeła się rozwiązać te zagadkę ,Jedzie na jakieś sympozjum do Wawy i będzie zasięgac języka w ww sprawie :P

znaczy się dokształcać się będzie ;)

 

a luknij na to (wpis zaraz pod zegarkiem ;

http://www.casio-polska.pl/casio-prw-2000t-7er-p-6378.html

 

 

a odnośnie tego linku ,który zapodałeś to właśnie o ironio!!! przyciski i pierścień wyglądają mi właśnie na tytan!! natomiast uszy i obudowa przycisków to mi na tworzywo zalatuje

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, dopóki Casio nie będzie miało swojego oddziału w PL to będziemy mieli okrojoną liczbę modeli. Jak na tą chwilę Polska nie jest dla Casio na tyle ważnym rynkiem żeby wprowadzać u nas swój oddział, ale z czasem kto wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan w Zibi powiedział mi ,że myśli .......... a ja na to mu ; słyszę ,że pan myśli, tylko kwestia tego , czy jest pan tego pewien ;)

 

 

ps

 

w międzyczasie urodził się ten sam problem tylko z modelem prw 5100

Nasi kochani dilerzy podają lakonicznie i ogulnikowo - wysokiej jakości tworzywo

 

ale wystarczy wejść np na stronę Rakuten (najbardziej jak myślę wiarygodne opisy składu\budowy) i mam skład Case ; stal i żywica :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowe bądź tytanowe w każdym Protreku są tylko dodatki. Koperta jest zawsze wykonana z tworzywa. Gdyby była metalowa, to i dekiel byłby zakręcany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowe bądź tytanowe w każdym Protreku są tylko dodatki. Koperta jest zawsze wykonana z tworzywa. Gdyby była metalowa, to i dekiel byłby zakręcany.

 

czyli osłony przycisków ,uszy itp to żywica\tworzywo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała koperta, a tylko dodatki typu pierścień na bezelu dekielek i bransoleta są tytanowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest sprzeczne z tym co napisał Seven

 

to dlaczego dekielek nie jest zakręcany skoro jest tytanowy\metalowy? :ph34r::D

 

A w prw 5100 ?? górna część to jakowyś metal a po bokach żywica ? ; osłony przycisków ,uszy itd ..?

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dekielek nie jest zakręcany, gdyż koperta zegarka nie jest wykonana z metalu (w tym przypadku z tytanu) tylko jest z tworzywa, dlatego dekielek przykręcany jest na śrubki (tak ja w G-shockach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w prw 5100 ?? górna część to jakowyś metal a po bokach żywica ? ; osłony przycisków ,uszy itd ..?

Tak jak piszesz, metalowa jest tylko ta górna część. Reszta to tworzywo.

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, metalowa jest tylko ta górna część. Reszta to tworzywo.

 

Achaaaaa,hm

czyli nasi rodzimi sprzedawcy ograniczyli się tylko do podania połowicznego opisu składu budowy pisząc -tworzywo

tak jak to ma miejsce w prw 5100 np?

żeby nie być gołosłownym;

 

http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-15118-Zegarek-do-plywania-na-pasku-Casio-PRW-5100-1ER.html

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A w prw 5100 ?? górna część to jakowyś metal a po bokach żywica ? ; osłony przycisków ,uszy itd ..?

 

Nie wiem czy górna część to też nie tworzywo, tylko malowane aby upodabniać metal. A jeśli to metal, to reszta, w tym przyciski, uszy itd to tworzywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś opcja kupienia paska parcianego do dw-5600?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ten pierścień na bezelu jest stalowy, i tyle stali w nim :) no i dekielek :) a reszta żywica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak kolega Seven napisał wcześniej, każdy Protrek ma kopertę z tworzywa, w innym przypadku miałyby zakręcany dekielek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest prawda - główna konstrukcja wykonana z tworzywa + stalowe dodatki (w tym przypadku ta górna część). Na opisy sprzedawców patrz z przymrużeniem oka, często nie wiedzą, co piszą. ;) Ten sprzedawca, którego opis przytoczyłeś, w przypadku GW-3500 podaje, że koperta jest stalowa, a to nie jest prawda - ten zegarek ma taką samą konstrukcję jak PRW-5100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

tutaj przy opisie modelu PRW2000 jest ''Case design'' i tam jest opis:

 

http://www.pro-trek.co.uk/wp-content/themes/casiowp/images/Brochure.pdf

 

i jeszcze tu jeden opis:

 

http://www.firstclasswatches.co.uk/casio-protrek-titanium-prw2000t7er-p-6031.html?utm_campaign=Shopping.com&utm_medium=cpc&utm_source=shopping.com

 

'' Case - Resin & Titanium, * Bracelet - Titanium, * Mineral Glass, ''

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżżżżizaaas romsey ,jak Tobie udało się to przeczytać ,strasznie ciulowato mi się to otwarło,małe wszystko jak cholera

 

Już gdzieś tą stronę widziałem tyle, że była wyrażniejsza (wieksze literki były ) ;)

 

tutaj jest dość szczegółowo ; jak widać u nas sprzedawcy tylko kopiują nieudolnie

 

http://www.casio-intl.com/wat/protrek/

 

przynajmniej mam jasnosć co do budowy prw 5100 B)

 

a zresztą daleko szukać ,najciemniej pod latarnią ;

 

i wszystko jasne ;

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_1_4?url=search-alias%3Dwatches&field-keywords=prw+5100&sprefix=prw+%2Cwatches%2C412

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Dżżżżizaaas romsey ,jak Tobie udało się to przeczytać ,strasznie ciulowato mi się to otwarło,małe wszystko jak cholera

 

Już gdzieś tą stronę widziałem tyle, że była wyrażniejsza (wieksze literki były ) ;)

 

tutaj jest dość szczegółowo ; jak widać u nas sprzedawcy tylko kopiują nieudolnie

 

http://www.casio-intl.com/wat/protrek/

 

przynajmniej mam jasnosć co do budowy prw 5100 B)

 

a zresztą daleko szukać ,najciemniej pod latarnią ;

 

i wszystko jasne ;

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_1_4?url=search-alias%3Dwatches&field-keywords=prw+5100&sprefix=prw+%2Cwatches%2C412

 

U mnie to sie otwiera w dosc duzym rozmiarze, musze zmniejszac, zeby na szerokosc bylo na ekaranie w jednym kawalku. :blink:

No wlasnie - w linku Casio wszystko jest wyjasnione. A co do sprzedawcow, to po prostu nie angazuja sie tak jak bysmy tego chcieli.

post-48344-0-04135000-1334649201_thumb.jpg

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.