Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !

Recommended Posts

Guest 0.1

fajne foty koledzy :)

barteq891 gratuluje 6900 swietnie ze solar i wc.

a u mnie nic nowego, ale moze zagosci na kilka dni na nadgarstku

frogman-059.png

Guest 0.1

:blink:

O.1

wrzuć jakieś dane :)

to jest dw-6300-1b, mam go juz ponad rok

0.1, jaki masz obwód nadgarstka? Albo inaczej - na którą "dziurkę" zapinasz Gieza? ;)

17,5cm gs-1100 ma 11 dziurek zapinam na 6 czyli rowno w polowie.

Ty masz gs-1150 i pasek jest inny nie pamietam tylko czy jest dluzszy czy krotszy, rozstaw dziurek w pasku tez jest inny z tego co pamietam.

Nie porównywałem tego jak miałem obydwa, ale rozstaw dziurek jest chyba identyczny, w każdym razie 1150 zapinam identycznie jak 1100 i zegarek identycznie leży na nadgarstku. Różnica w długości paska to chyba tylko minimalnie krótsza końcówka. Nadgarstek mam o 1 cm mniejszy od Twojego i Gieza zapinam na 4 dziurkę, czyli także o mniej więcej 1 cm krócej niż Ty. W takim razie mam już pewność, że o Frogu mogę zapomnieć. :P

Guest 0.1

jest mniejszy frogman tylko teraz nie pamietam dokladnie jaki to model z pewnoscia wiesz jaki mam na mysli.

a tak w ogole to zapisz sie z kolega mrovka na terapie ;) - zarcik heh

tez chcialbym nadgarstek wiekszy o 1 cm

Wzięło mnie na robienie zdjęć po nocy. DW-5000SL to w sumie w pewnym stopniu jakaś alternatywa dla Froga na bardziej wątłe nadgarstki. :P

img9075l.jpg

Co jest teraz następcą DW-6600 ?

chodzi mi o układ tarczy i guzik od illuminatora na dole [środku]

Chyba ciężko to tak stwierdzić, bo tego typu modeli byłoby z centralnym przyciskiem podświetlenia jest kilka, albo i kilkanaście. Może G-8900 na przykład? Albo G-7900? Może Mudman G-9000? Dość dobrze trzyma się "brat" DW-6600, czyli seria 6900, normalny, czy też z solarem i WC.

Myślę, że warto sobie poszperać tutaj i zobaczyć jakie podobne modele pojawiały się po DW-6600 chronologicznie:

http://mygshock.com/wiki/List_of_Every_G-Shock_Model

CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum. Niestety moja kolekcja zegarków jest bardzo ograniczona, w zasadzie to mam tylko jeden zegarek od 2005r. i jest to G-511D. I niestety jakiś czas temu zegarek zaczął mi się sam odpinać. W konsekwencji czego musiałem przestać go nosić. Wadliwa jest część widoczna na zdjęciu. I tu mam do was pytanie cy ktoś z was nie posiada takiej sprawnej części, za małe pieniądze. Bo zegarek od grudnia leży i marnieje :(

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6351c21850c4d21a.html

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum. Niestety moja kolekcja zegarków jest bardzo ograniczona, w zasadzie to mam tylko jeden zegarek od 2005r. i jest to G-511D. I niestety jakiś czas temu zegarek zaczął mi się sam odpinać. W konsekwencji czego musiałem przestać go nosić. Wadliwa jest część widoczna na zdjęciu. I tu mam do was pytanie cy ktoś z was nie posiada takiej sprawnej części, za małe pieniądze. Bo zegarek od grudnia leży i marnieje :(

http://www.fotosik.p...1850c4d21a.html

Przejdź się do zegarmistrza, powinien dobrać tą część i nie powinno to kosztować sporo kasy :)

No, raz już byłem to mi nie pomógł i tylko dowiedział się w cassio, że takich części nie ma i trzeba kupić całą bransoletę za 160 zł i czekać 4-6 tyg. :blink:

Coraz więcej telefonów ma solar a co za tym idzie z przyzwyczajenia wystawiamy go częściej na słońce. No i właśnie czy w jakikolwiek sposób działanie słońca nie wpływa na trwałość plastiku w g-skock np. traci kolor, staje się pasek "kruchy" itp.

Wysłano z mojego Galaxy SII za pomocą Tapatalk 2

Różne są opinie na ten temat. Jedni wystawiają zegarki na słońce, inni twierdzą, że nie powinno się tego robić właśnie z ostatniego powodu, który wymieniłeś. O utracie koloru tworzywa pod wpływem promieni ultrafioletowych nie słyszałem, ale widziałem przypadek Risemana z kolorowym wyświetlaczem, w którym wyświetlacz ten stracił swoją barwę. To był jednak ekstremalny przypadek, bo zegarek był trzymany w takich warunkach kilka miesięcy z tego co pamiętam. Czerwone akcenty obok wyświetlacza nie straciły jednak koloru. Spotkałem się z opiniami, że wysoka temperatura, do jakiej może nagrzać się zegarek, źle wpływa na żywotność akumulatorków. Niektórzy wystawiają zegarek na słońce w szklance wody, by nie doprowadzić do przegrzania, a niektórzy po prostu zwyczajnie użytkują zegarek, nie przejmując się ładowaniem baterii i to jest chyba najzdrowsze podejście - zarówno jeśli chodzi o równowagę psychiczną właściciela, jak i "zdrowie" zegarka. :lol:

Co do ładowania G na słońcu to pewnie bardzo długi pobyt zegarka w pozycji nieruchomej na pełnym słońcu mógłby wpłynąć negatywnie, ale to bardziej chodzi o temperatury. Moim G z TS nigdy nic się nie stało, ale tak jak w instrukcji jest napisane, ładowanie na pełnym słońcu od stanu L do H zajmuje około 15 min, tak więc trzymanie G na słońcu długi okres czasu jest nie potrzebne :)

Co do ładowania, to moje dwa najnowsze TS dzisiaj karmiłem :)

post-38269-0-01847200-1335718213_thumb.jpg

15 minut? Raczej coś koło 24 godzin. ;) 8 minut w pełnym słońcu wystarcza na pokrycie całodziennego zapotrzebowania na energię.

Właśnie przed chwilą sprawdziłem w instrukcji do Risemana; ładowanie w pełnym słońcu z poziomu M do H trwa ok 4 godzin a z poziomu L do M ok 14 godzin, z czego wynika, że ładowanie z poziomu L do H trwa ok 18 godzin.

Różne modele zegarów Casio z funkcją TS mogą mieć różne czasy ładowania, ale 15 minut to chyba lekka przesada albo błąd w instrukcji.

Edit:

Barteq napisałeś swoją odpowiedź zanim ja napisałem swoją.

Edited by Karakal

Moim zdaniem najlepiej ładować zegarek w ruchu, na ręce na świeżym powietrzu. Wtedy powietrze cały czas opływa zegarek i się nie nagrzewa tak, jak w bezruchu na słońcu, czy za szybą okna, gdzie nie ma przewiewu.

CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Guest romseyman

Mam dwa solary i oba ''mieszkaja'' na poludniowym parapecie. Trwa to juz ponad dwa lata w przypadku GW2500. Drugi znacznie krocej. Jak dotad nie zaobserwowalem niczego zlego. Nie ma odbarwien a plastiki na obudowie tez sa w dobrej formie.

Guest 0.1

Gdy nie nosze Gieza wowczas wystawiam go na silniejsze swiatlo i robie to tylko w celu aby dobrze spozytkowac czas nie uzywania go - lepiej niech sobie zbiera energie niz ma lezec w ciemniejszym miejscu.

Najlepsza pora na doladowywanie jest wiosna i jesien wtedy slonce tak nie pali i mozna spokojnie wystawic zegarek na promienie sloneczne bezposrednio na zewnatrz badz na parapet, latem rowniez mozna ale lepiej wlasnie wrzucic go do jakiegos naczynia z chlodna woda badz zostawic go w cieniu na zewnatrz - tez bedzie zbieral energie w mniejszym stopniu ale jednak.

Jesli chodzi o biale zegarki G z Tough Solar - to nie polecam specjalnie aby je doladowywac na parapecie badz bezposrednio wystawiac na promienie sloneczne ze wzgledu na ich zolkniecie - lepiej schowac do pudelka z zalaczona funkcja Power Saving.

Edited by 0.1

Cenne uwagi od Was mogę się dowiedzieć i na pewno będę o nich pamiętał gdy kupię pierwszego G.

Edited by juh