Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Z boku bransolety nie ma otworów? Jeśli tak to miałem dokładnie taką samą w G-1200D. Ogniwa są tam łączone teleskopami i ja właśnie poradziłem sobie malutkim płaskim śrubokrętem. Musisz po prostu pchnąć końcówkę teleskopa do wewnątrz w ten sposób, by całkowicie wyszedł z większego ogniwa. Najpierw oczywiście rozepnij bransoletę w zapięciu, będzie o wiele wygodniej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu każdego mężczyzny przychodzi czasem taki moment ..

inny niż wszystkie , to sytuacja w której sięgamy do bibelotów naszych kobiet w oczekiwaniu na ratunek .

Tonący brzytwy się chwyta ..można by pomyśleć.. nie mogłem znaleźć dostatecznie małego śrubokrętu :unsure:

Zajrzałem do bibelotów ,którymi można coś zszyć ( zwykle tam nie zaglądam więc poczułem się jak w narnii ) jakieś nitki ,łapki , zamki , gumki , guziki , igły :blink: Mam szwalnie w domu czy jaki ch ?

Ale miałem cel .. znaleźć magiczny przyrząd zwany szydełkiem ^_^ po długich i dogłębnych poszukiwaniach dotarłem tak daleko , że Frodo i Sam byliby ze mnie dumni o Gandalfie nie wspomnę . Siejąc dokoła zamęt i zniszczenie dotarłem do celu . Znalazłem ! Ku mej uciesze było akurat takie malutkie jakie potrzebowałem :D Tylko zagięte na końcu :wacko: wyciągnąłem mój ukochany scyzoryk z kieszeni i z chirurgiczną precyzją i ordynarnie upier*łem ten koniuszek :D

Powstał idealny przyrząd do mojej pracy . Upchnąłem wszystko do pudła i uciekłem z miejsca zbrodni aby w blasku lamp i cieniu mej groty zrobić to na co czekałem od dawna .. oddać się w końcu tej niebywałej przyjemności .

Powoli , delikatnym ruchem położyłem go na stół , cichym , spokojnym, niczym nie wzruszonym szeptem mruknąłem mu do prawego ucha : "spokojnie nie będzie bolało, będę delikatny" po czym ogłuszając go zabrałem się do roboty .

Starałem się być precyzyjny , bezbłędny , aby nie pozostawić po sobie żadnych śladów . Wiedziałem , że brak jakichkolwiek dowodów sprawi , że nikt o zbrodni się nie dowie . Wziąłem skalpel i spokojnym ruchem ręki ruszyłem do działania , najpierw z jednej strony.. uhh było ciężko , czy nie pozostawiłem śladów ? Nie.. Jest ok .. pomyślałem potem zabrałem się za drugą stronę i tam tez jedno raz dwa teraz już śmiało bez lęku niczym wprawiony myśliwy kilkoma ruchami wyciągam zdobycz z wnętrza i kładę obok .

Teraz już gotowe . -powiedziałem ze spokojem w głosie .

Jeszcze raz dokładnie obejrzałem każde ogniwo , zero rys , zero śladów , jestem coraz lepszy . Nikt się o niczym nie dowie . Teraz złożyć i gotowe . Wkładam powoli teleskop , skupiam wzrok naciskam skalpelem i ogniwo na miejscu , zespojone z bransoletą . Już gotowe , organy wrzucam do plastikowego worka i chowam do szafy , tam poczekają .. w cieniu , mroku i zapomniane przez wszystkich na swój czas , kolejny dzień gdy wyjmę skalpel i zabiorę się do pracy .

 

 

Skracanie bransolety udane . Pozdrawiam.

Wojtek

Edytowane przez Wojtek326

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. :) Satysfakcja musi być niewypowiedziana, a i kasa na dwa piwka zaoszczędzona. :)

 

PS. Mistrzowski opis, mocno się ubawiłem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek326

Swôj pierwszy "raz" opowiadalem kròcej :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wub: Oj dobra dobra przecież nic takiego się nie stało ! Nudzę się w domu bo chory jestem to opowiadania piszę ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zaplanowałem sobie zakup Casio G-Shock G9000MS-1, ale z tego co wybadałem nie jest on dostępny na Polskim rynku... Chciałbym się dowiedzieć więc czy np ebayu macie jakiś sprzedawców godnych polecenia żebym nie nabrał się na podróbkę?

 

Ewentualnie czy macie jakąś alternatywę dla tego modelu? Zależy mi na Military Series ze względu na ciemną tonację, brak refleksów słonecznych. Sprawdzałem Modele Protection dostępne na polskim rynku ale wydają mi się one duże....

 

Z góry dziękuje za pomoc

Filip "Mizz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marian Koniuszko

Zobacz sobie GD-350...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie GD-350...

 

Nie zupełnie nie to :), zastanawiałem się nad nim Casio G-Shock GA-100-1A1ER Watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marian Koniuszko

Mam G9000 w sumie nie jest duży.GA-100 pewnie będzie większy.GD-350 jest troche większy,mam cały czarny w negatywie.Super wygląda....jak dla mnie oczywiście :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowy więc na początek Witam Wszystkich Fanów G-Shocka.

Zwracam się prośbą o radę. Poszukuję G-shocka, w którym chciałbym mieć 3 funkcje:

- solar

- synchronizacja radiowa

- czasy na świecie

+ chciałbym żeby był analogowy, ewentualnie analogowo-cyfrowy.

 

Cena: do 800zł.

 

Zastanawiałem się nad AWG-M100A-1A, jednak gdzieś przeczytałem (chyba nawet tutaj), że ma wadę fabryczną i pęka solar blat.

Co moglibyście mi polecić?

 

Pozdrawiam,

Martinez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Martinez ,

Witamy na forum !

 

Masz spory budżet ale z radiem w tej cenie to tylko AWG- osobiście nie słyszałem o pękaniu solar blatu aczkolwiek gdyby z zegarkiem było coś nie tak to masz przecież gwarancję :)

 

NA PODSTAWIE CEN W SKLEPACH Z GRUPY ZIBI ( NIE ALLEGRO ) :

 

W tej cenie nie dostaniesz :

Analoga z radiem ( oprócz AWG )

Analoga z solarem ( gdy brak radia to solar zbędny )

 

Z łatwością znajdziesz:

Elektroniczny z radiem + solarem

Analog bez radia ( tym samym bez solara )

 

 

Czy interesuje Cię jakaś konkretna kolorystyka ?

 

*moja opinia oparta jest na podstawie asortymentu sklepów internetowych które przejrzałem ( timetrend , demus , casiopolska )

W grę wchodzą zakupy na allegro czy tylko i wyłącznie od polskiego dystrybutora - Zibi ?

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Edytowane przez Wojtek326

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz lekko naciągnąć budżet to pomyśl o GW-3500B. Mam takiego już od roku i bardzo sobie chwalę - polubiłem go do tego stopnia, że aktualnie został moim jedynym G-Shockiem. ;)

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek jak najbardziej mogą być zakupy przez internet.

Wolałbym jednak mieć to radio.

 

Znalazłem wypowiedź, o której wspomniałem wcześniej:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/72068-nowy-g-shock-shock/page__st__20

 

Kolega "elfuego" miał problemy z tą tzw. wadą fabryczną, stąd pojawiły się moje wątpliwości.

 

Co do modelu GW-3500B, który mi poleciłeś Seven, hmmm myślę że jeśli to naprawdę tak dobry sprzęt jak mówisz to może mógłbym lekko naciągnąć ten budżet. W sumie taki sprzęt to może przeżyć prawie mnie (mówiąc tak w " ").

Chodź chyba jest duuuużo większy od AWG rozmiarowo?!

Musiałbym chyba go przymierzyć czy nie będzie za wielki na moją rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest sporo większy, ale do największych G-Shocków jeszcze troszkę mu brakuje. Ja mam 16 cm w nadgarstku i jakoś noszę. ;)

 

To już subiektywna opinia, ale moim zdaniem bije na głowę AWG pod względem wyglądu. Jest też wykonany z lepszych materiałów i jest odrobinę cięższy, dzięki czemu sprawia bardziej solidne wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seven, a mógłbyś mi podesłać zdjęcie swojego 3500 na ręku?

Chyba mnie przekonasz do niego ;)

Widziałem że w ogóle można do niego nawet fajnie wyglądającą bransoletę zamontować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej łapce wygląda tak:

 

PFQHL.jpg

 

91FGK.jpg

 

 

Jest spory, ale jak dla mnie jeszcze w granicach akceptowalności, zwłaszcza że to przecież G-Shock. ;) Zresztą zapewne masz trochę większy nadgarstek niż ja, mój jest poniżej męskiej przeciętnej. <_<

 

Co do bransolety to miałem taką w G-1200D i wcale za nią nie tęsknię. W ogóle bransolety w G-Shockach nie należą do zbyt solidnych (porządne kajdany z pełnymi ogniwami byłyby do tych zegarków zbyt ciężkie), zwłaszcza biorąc pod uwagę ich ceny. :blink: Osobiście o wiele bardziej wolę pasek w GW-3500B. Chciałem nawet dokupić taki sam do 1200D, ale w końcu sprzedałem ten zegarek, bo i tak nie miałby u mnie szans z bardziej czytelnym i praktycznym GW-3500B. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tą męską przeciętną to uważaj, bo okaże się że zmierzę swój, będę miał tyle samo i wpędzisz mnie w kompleksy ;)

Dobra, GW 3500B jest za***isty i to już wiemy. Rzucicie mi jeszcze jakąś propozycję, tak żebym miał ewentualnie coś do wyboru?

Czy już innych opcji nie ma?

Edytowane przez Martinez87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie poza AWG-M100 (a to jak dla mnie słaba konkurencja) nie ma porównywalnego zegarka w aktualnej ofercie Casio.

 

Ewentualnie gdybyś chciał zaoszczędzić kilka pln-ów to może jeszcze udałoby się gdzieś wyrwać poprzednika GW-3500, czyli GW-2500, ale będzie to już kilkuletni egzemplarz, w którym prędzej czy później mogą pojawić się problemy z akumulatorkiem. Poza tym jak dla mnie nowa wersja jest sporo ładniejsza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a jak wygląda kwestia tych akumulatorów. Je można ewentualnie jak zaczną wysiadać wymienić w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, można je bez problemu wymienić jak normalną baterię, różni się to "tylko" kosztem, który z wymianą może przekroczyć 100 zł.

 

Niemniej jeśli kupisz w miarę nowy egzemplarz, w którym akumulator nie miał nigdy szansy na całkowite rozładowanie, to raczej możesz mieć pewność, że wytrzyma tyle, co i cały zegarek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda następca popularnego DW-5000, czyli DW-5030C

 

post-23300-0-76946900-1365337807.jpg

 

 

 

 

Po 5 latach od wydania pożądanego przez wielu na forum DW-5000SL, jest okazja, aby nabyć kultowy g-shock ze stalową kopertą i zakręcanym dekielkiem :)

W pre-orderze za ok. 250$ + przesyłka

 

Moim zdaniem prezentuje się lepiej niż poprzednik.

 

post-23300-0-65464100-1365338041.jpg

Edytowane przez selphy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisaliśmy o tym w "Nowościach Casio" jakiś czas temu. ;)

 

Ale skoro już poruszyłeś ten temat to jak dla mnie Spike był ładniejszy ("poprzednik" to niezbyt trafne określenie, bo DW-5030C to limitka, Spike był powszechniej dostępny za niższą cenę). No ale biorąc pod uwagę ostatnią okrągłą rocznicę, to prawdopodobnie jeszcze nie koniec zakręcanych dekli w tym roku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinez87 zerknij może jeszcze na analoga MTG-1000 lub może seria Giez?

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

 

 


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisaliśmy o tym w "Nowościach Casio" jakiś czas temu. ;)

 

Faktycznie, nie zauważyłem ;)

DW-5000SL też był wersją limitowaną, cena była taka niska chyba tylko w Polsce, normalnie kosztował ok. 200$

Wersje limitowane mogą być znakowane jako, np. 5025, 5030 i 5000SL, 5000LV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinez87 zerknij może jeszcze na analoga MTG-1000 lub może seria Giez?

 

Te zegarki są już praktycznie niedostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.