Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Regulacja wskazówek nic nie daje, ponieważ właściwy zegar jest zsychronizowany z zegarem 24-o godzinnym, nie da się nastwaić tylko 24-o godzinnej tarczy, także w tym przypadku ta funkcja nic nie daje. Kolego, a jak jest u ciebie bo nie odpowiedziałeś? :rolleyes:

 

Za szybko odpisales - wyedytowalem mojego posta w miedzyczasie :-)

U mnie jest idealnie rowno, mozesz wrzucic fotke zegarka ustawionego na pelna godzine?


OC-100, G-9000, GW-9200, A661.30308.14SBB, GS-1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko odpisales - wyedytowalem mojego posta w miedzyczasie :-)

U mnie jest idealnie rowno, mozesz wrzucic fotke zegarka ustawionego na pelna godzine?

 

Załączam zdjęcie, przed chwilą zrobiłem. Zwróć proszę uwagę, że na zegarku jest już godzina 10:02 i 30 sekund, a dolna tarcza nawet nie dobiła do 10! Daj znać czy u ciebie na milion procent jest dobrze, bo wtedy chyba zdecyduję się oddać zegarek, dla zasady bo za tą kasę to powinien być idealny! Pozdrawiam.

post-43160-0-49148600-1319098335_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20111020105952.jpg

By cartmanpolska at 2011-10-20

 

zblizenies.jpg

By cartmanpolska at 2011-10-20

 

Oceń sam, ale chyba u mnie jest inaczej (jakość zdjęć kiepska, ale tylko komórkę miałem pod ręką).

 

EDIT: jak bedzie potrzeba to wieczorem postaram się wyraźniejsze zdjęcia umieścić.

Edytowane przez cartman

OC-100, G-9000, GW-9200, A661.30308.14SBB, GS-1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian.wifi: Mam wrażenie, że również godzinowa wskazówka jest minimalnie przed godziną 10, także może jednak spróbuj dokonać regulacji według instrukcji? Po regulacji obydwa wskazania powinny być idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian.wifi: Mam wrażenie, że również godzinowa wskazówka jest minimalnie przed godziną 10, także może jednak spróbuj dokonać regulacji według instrukcji? Po regulacji obydwa wskazania powinny być idealne.

 

Faktycznie wygląda na to, że masz rację, ale tym zegarku wskazówki godzinowa, minutowa i dolna tarcza pracują razem, więc nic nie ustawi. Moim zdaniem pozostaje serwis. Swoją drogą jestem bardzo ciekawy jak Zibi podejdzie do takiej reklamacji. Kolego Sebastian.wifi daj znac jakie kroki podejmujesz i jak sie ew. reklamacja skonczyla.


OC-100, G-9000, GW-9200, A661.30308.14SBB, GS-1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomniałem, że regulacji dokonuje się, ustawiając wskazówkę minutową idealnie na godzinie 12 (tak przynajmniej jest w moim 131D). Wychodzi więc na to, że w takim przypadku na nietrafiającą w indeks wskazówkę godzinową nic się samemu nie poradzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się jeszcze bawić tym trybem nastawiania wskazówek i dochodzę do wniosku, że wskazówki minutowa z godzinową nachodzą na siebie idealnie jak są na godzinie 11:59. Jak wskazówka minutowa jest na punkt 12 to godzinowa jest minimalnie odchylona w lewo. Nie jest to może super zauważalne, ale widać to bez wpatrywania się w zegarek także ewidentnie coś nie gra. No i teraz moje pytanko. Zegarek pochodzi z Zibi i czy wiecie coś na temat napraw? Bo na pewno będą go rozbierać co osobiście już mi się nie podoba bo nie po to człowiek kupuje nowy zegarek za prawie 1300zł, żeby za 2 tygodnie był rozbierany i było w nim grzebane :rolleyes: Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie moim postem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

00110010000010011001 - czy w tym temacie jest cos na temat realizacji gwarancji przez Zibi w podobnym przypadku? Nie wiem czy czytac calosc. Moim zdaniem taka sytuacja jak powyzej ewidentnie lapie sie pod naprawe gwarancyjna - w koncu zegarek nieprawidlowo pokazuje czas! Pytanie tylko: co na to Zibi? Czy przypadkiem nie bedzie sie chcialo wykrecic pod jakims pretekstem?


OC-100, G-9000, GW-9200, A661.30308.14SBB, GS-1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Tu nie oto chodzi. Serwis Zibi moze nie robic problemow i z pewnoscia przyjmie to na gwarancje, lecz oni tego nie naprawia (to jest nie naprawialne) co najwyzej wymienia na nowy modul. Z tym "nie trafianiem" wskazowek w indeksy to juz tak jest fabrycznie, wszystko zalezy jaki model ci sie trafi, precyzja to jest w Oceanus-ach, gdzie rozmieszczenia elementow na tarczy sa sprawdzane komputerowo z bardzo duza dokladnoscia.

 

 

3513120927_0ba0bc672b_o.jpg

Edytowane przez 00110010000010011001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie oto chodzi. Serwis Zibi moze nie robic problemow i z pewnoscia przyjmie to na gwarancje, lecz oni tego nie naprawia (to jest nie naprawialne) co najwyzej wymienia na nowy modul. Z tym "nie trafianiem" wskazowek w indeksy to juz tak jest fabrycznie, wszystko zalezy jaki model ci sie trafi, precyzja to jest w Oceanus-ach, gdzie rozmieszczenia elementow na tarczy sa sprawdzane komputerowo z bardzo duza dokladnoscia.<cut>

 

No to w tej sytuacji ja bym zaniosl na gwarancje. Jest duza szansa, ze po wymianie modulu wskazowki beda poprawnie wskazywaly indeksy. Szczerze mowiac, to nie slyszalem wczesniej o tym problemie w tym modelu zegarka (pewnie bym nie kupil).


OC-100, G-9000, GW-9200, A661.30308.14SBB, GS-1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Nie nie, szansa ze wskazowki beda wskakiwaly w indeksy po wymianie calego modulu w serwisie jest bardzo mala :D . Zjawisko "nie trafiania w indeksy" jest powszechnie znane w swiecie zegarkow kwarcowych. Jesli komus nie odpowiada taka sytuacja to niech odda zegarek lub sprzeda.

Najlepsze na koniec: jesli ktos uwaza, ze placac za zegarek analogowy ponad 1000 zl i mysli ze wszystko ma byc cacy to moze sie zdziwic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Doszedłem do wniosku, że nie oddam zegarka. Nie chcę po prostu żeby ktoś w nim grzebał tym bardziej, że wskazówka minutowa i sekundowa idealnie wchodzi w indeks, a ten tryb 24-o godzinny nie jest czymś niezbędnym. Mimo wszystko jeszcze raz dziękuję za wszelkie odpowiedzi, przynajmniej pogłębiłem swoją wiedzę w dziedzinie zegarków :) Na koniec dodam, że zegarek kupiłem drogą wysyłkową także nie miałem możliwości zobaczenia go przed zakupem, gdybym kupował go w sklepie może dostrzegł bym problem i nie kupiłbym zegarka. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące mechanizmu "Tough MVT". Jak wiemy GS-1150 nie posiada tej funkcji. Na pewno jest ona przydatna, ale czy faktycznie szansa przestawienia się wskazówek na skutek wstrząsu bądź upadku jest duża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące mechanizmu "Tough MVT". Jak wiemy GS-1150 nie posiada tej funkcji. Na pewno jest ona przydatna, ale czy faktycznie szansa przestawienia się wskazówek na skutek wstrząsu bądź upadku jest duża?

 

Skoro zaimplementowali w GS-1150 reczne ustawianie pozycji wskazówek, to widocznie jest jakies prawdopodobieństwo, że przy konkretnym strzale sie przestawia. Ale ja jestem laik, wiec moge sie mylic :-)


OC-100, G-9000, GW-9200, A661.30308.14SBB, GS-1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły z Tough Mvt. zgrywają sie z indeksami idealnie a w starszych typach to kwestia szczęścia.


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek na sprzedaż Panowie - http://allegro.pl/g-shock-riseman-gw-9200-stan-jak-nowka-i1893233451.html

:D

 

I jeszcze przy okazji spytam 'długich' użytkowników dw 5600 (którego niebawem nabędę :D ), po jakim czasie musieliście wymienić baterię? Bo rozważam także zakup glx 5600, w którym średnia żywotność baterii, to podobno 7 lat...;)

Edytowane przez Nowy89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek na sprzedaż Panowie - http://allegro.pl/g-shock-riseman-gw-9200-stan-jak-nowka-i1893233451.html

:D

 

I jeszcze przy okazji spytam 'długich' użytkowników dw 5600 (którego niebawem nabędę :D ), po jakim czasie musieliście wymienić baterię? Bo rozważam także zakup glx 5600, w którym średnia żywotność baterii, to podobno 7 lat...;)

 

 

Użytkownikiem dw 5600 póki co nie jestem ale według producenta żywotność baterii to 3 lata(wiadomo z tych 3 lat trzeba odjąć czas który przeleżał w magazynie czy sklepie)Zależy to oczywiście od użytkowania,ile razy będziesz używał podświetlenia,alarmów itd. nawet jeśli będziesz niektórych funkcji używał częściej niż zakładają warunki zapisane w instrukcji to myślę ze spokojnie 2lata pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz, tak pytam o tą baterię, ponieważ g-2900 użytkowany przeze mnie przez 7 lat, gdzie bateria wg. producenta powinna wytrzymać 10 lat przyzwyczaił mnie do tego, że jakby zapomniałem, że zegarek jest czymkolwiek zasilany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu a co skłania Cię do sprzedania tak świeżego Ryszarda ;)

Pytam bo sam kupiłem go w podobnym terminie i jeszcze mi się nie znudził :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze przed zakupem spytam, bo na niektórych stronach jest, że dw 5600 ma timer z autopowtarzaniem, a na innych znowu że tylko sam timer... Jak to jest na prawdę (użytkownicy dw 5600)? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy ustawiam timer w DW-5600 i przy "migających" cyferkach wciśniemy przycisk podświetlenia, to pojawia się napis "AUTO", a timer potem powtarza cały czas odliczanie od początku.


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

taki mały off top

-ale chwale sobie ta funkcje w DW5000SL ...no i do tego trzeba dodac ze alarm nie trwa 10 sek tylko 20

i jedyny malenki minus jaki dostrzegam to taki ze w moim przypadku musze to korygowac raz na 1,5 tyg.

bo zazywam leki co 12h i kazdy cykl zjada nam minutke:)

 

Blatio,bo nie pamietm - w DW5600E alarm tez trwa 20sek?? wydaje mi sie ze tak ale wole sie upewnic

 

 

 

dodam, ze w tych pierwszych G z przed lat na wyswietlaczu zamiast 'AUTO' pojawiał sie napis 'REM' ;))

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w DW-5600E alarm budzika trwa 20 sekund, a timer jest 24-godzinny, ustawiany w sekundach.

Stara dobra klasyka, nie to co 10-sekundowy alarm i 60-minutowy, ustawiany tylko w minutach timer w niektórych nowszych odmianach 5600 ;)


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

osz w morde..ale wstyd

 

Blatio,przypominij mi jak sie kiedys spotkamy to mam Ci kupic browara,albo nawet dwa

 

wyobraz sobie ze Spika Lee mam od lutego a dopiero po Twoim poscie zorientowalem sie co miales na mysli piszac ze sekundy w timerze sa tez mozna ustawic - teraz wiem czemu tracieLm ta minutke

Dzieki Tobie bede teraz bardziej punktualny ;)

 

no wstyd jak cholera :D) i w sumie to mogem sie nie juz nie odzywac hehe

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.