Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, LESKOS napisał(-a):

Nie tak szybko , to wymaga lat ... ale pozostawienie go na długi czas w stanie „kulejącym” spowoduje konieczność skierowania go do zegarmistrza. Na szczęście nie dziej się to tak szybko ... 😉

Pójdę jak najszybciej żeby to wymienił lepiej zapłacić 20 zł niż fortunę za naprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W imieniu zegara dziękuję ...😄. Jak cię to wciągnie , takie naprawy , mycia , regulacje będziesz robić sam , nie z oszczędności , ale z przyjemności i szacunku dla pracy starych zegarmistrzów i ich pracy ... każdy tu tak ma i zaczynał . Więc powodzenia życzę i witaj w gronie !

😉😄✌️


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara jak świat maksyma "kto smaruje ten jedzie" 😄 

Miłosz - kup tanio przy okazji jakiś duuuży, sterany życiem mechanizm ale na chodzie (najlepiej chodzik na początek ze sprężyną w bębnie albo wagowy - jeszcze lepiej - wagowe są najukochańsze na świecie ☺️). 

Rozbierzesz, obejrzysz, umyjesz i złożysz...

My Ci podpowiemy jak się do tego zabrać.

Wystarczą podstawowe narzędzia, kawałek styropianu, telefon do robienia zdjęć, benzyna ekstrakcyjna, chęci i cierpliwość.

Taki mechanizm poprawnie umyty, nasmarowany i złożony będzie cykał bez wahadła ☺️. Jak się nie uda - powtórka ze składania. Do skutku.

Większość z nas tak się uczyła. I cały czas uczy.  Nie da się nauczyć wszystkiego bo to ogromny, fascynujący temat.

 

Pierwszy zegar jaki rozebrałam to był dwuwagowy Becker. W życiu bym sie nie zabrała za jego rozbieranie bo się bałam.

Ale wystarczyło kilka wskazówek z aparatem i styropianem - genialne!

Po cichu spróbowałam i się udało 😋...

Teraz już nie używam styropianu i nie układam części szlaczkami. Zrobię kilka zdjęć (jak nie zapomnę po drodze).. i nawet jak nie pamiętam jak było poukładane to metoda prób znajduje miejsce poszczególnych elementów.

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drgać , nie ruszać się . Mocowanie punktowe powinno być sztywne .

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pandemia nas ogranicza , rynek staje , więc to dobry czas żeby wziąć się za zaległe sprawy... 

Mój pierwszy zegar wagowy ... zawsze jego tarcza wydawała mi się taka "seledynkopodobna" 😉 . ale poszedł w ramach restrukturyzacji przestrzeni zegarowej w ciemny kąt i przestraszył straszyć kilka lat. Ostatnio zajrzałem do niego ... mechanizm pokazywałem . Tarcza okazało się była "zrobiona" w podobnym stylu ... mała dwa miejsca mocno pobite. Ktoś wpadł na genialny pomysł wypełnił ubytki cyną i gipsem , po czym całość zalał białą olejną farbą i czarnym flamastrem narysował/namalował cyfry ... 🤭 🥴 😳 Cóż było robić, myślałem że kupię tarczę ale do Rescha nie tak prosto ... trzeba trafić. A to przyszło mi na myśl, że poeksperymentuję z naprawami. Wyszła wersja eksperymentalna. Myślę, że następna będzie już na czysto , ale i ta nie jest tragiczna...

Pandemia zmusza do nauki 😉 taki wniosek "zakwitł" mi w głowie ...

:rolleyes:

 

 

D31512FA-36C9-491E-92FE-F8DFA15B65C4.jpg

D061C0FC-E83D-4695-B3E7-5CDC98B2C44A.jpg

638119C8-A780-4539-8EC5-54D9C34D637E.jpg

PHOTO-2021-03-13-14-27-05.jpg

PHOTO-2021-03-13-14-27-05 2.jpg

IMG_8460.jpg

IMG_8500.jpg

FAD0AEDF-C495-46E2-8DD4-900BBEF7312B.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , no ........ żebym ja miał tyle talentu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam starego Pieszycowianina z Przyszowic 😊

Ma fajną dedykacje z 1952 r.

Oczywiście sprzedawca nie zna stanu technicznego ale prawdopodobnie ma zerwaną sprężynę. Mam nadzieję że uda mi się taką kupić.

Trzeba zdjąć jakaś wtórną powłokę malarską bo ktoś odmalował łącznie z cyframi 🤗.

IMG_20210320_150258.jpg

IMG_20210320_150319.jpg

IMG_20210320_151717.jpg

IMG_20210320_150237.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tej dedykacji chyba nie usuniesz? Dodaj go do tematu o zegarach z Pieszyc :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tarant napisał(-a):

No ale tej dedykacji chyba nie usuniesz? Dodaj go do tematu o zegarach z Pieszyc :)

 

Ale w życiu! Kupiłam go specjalnie przez te dedykację 😁

Najprawdopodobniej to prezent ślubny dla członka "Ludowego Zespołu Sportowego" z Przyszowic 😊. Powstał jeszcze przed wojną.

Klub istnieje do dziś - pod nazwą Ludowy Klub Sportowy. Pisałam do Przyszowic. 

 

Dowcip tylko będzie jak to zrobić żeby zachować napisy w stanie nienaruszonym 🤔

 

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tarant napisał(-a):

3a883a604d87a843d83f46ee1295.thumb.jpg.9c0296927660bd7f178775a1d4df97a0.jpg3741706c4ccfba37ffc073d91fc2.thumb.jpg.ad03781bdfc07c3623fd14e05800d60e.jpg

 

Chybatak ;)

 

O Matko Bosko 😳😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszowice to chyba na Górnym Śląsku koło Zabrza ... jak nie było autostrady to przez Przyszowice jeździłem z Zabrza w Beskidy ... 

A klub istnieje do dziś ... 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😀😀

 

Niezdara jestem.. nie umiem znaleźć tematu zegarów z Pieszyc 😑

Album Hos'a tylko albo pytanie jaki zegarek kupić mi wyskakuje w szukajce 🤔.

 

Siedzę na półce w "zegarach" jak w szuflandii, a dalej to jak dziecko we mgle 🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w wyszukiwarce na górze Pieszyce ... wszystko wyskoczy czyli całe dwa tematy 😉

 

Przy okazji po załączeniu staruszek wygląda całkiem znośnie ....

IMG_8537.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, chyba masz jakiś inny, alternatywny internet. Na moim forumowa wyszukiwarka ni chu chu o Pieszyckiej Fabryce Zegarów nie wyrzuca :(

 

1043292765_FireShotCapture689-WywietlaniewynikwdlaPieszyce.-KlubMionikwZegarwiZega_-zegarkiclub_pl.thumb.jpg.b5b533bd67cfd5000469a9dffe712277.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej było by zmyć  wtórną politurę tylko z indeksów ,diabli wiedzą czym malowana była dedykacji😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Yodek napisał(-a):

 

Ale w życiu! Kupiłam go specjalnie przez te dedykację 😁

Najprawdopodobniej to prezent ślubny dla członka "Ludowego Zespołu Sportowego" z Przyszowic 😊. Powstał jeszcze przed wojną.

Klub istnieje do dziś - pod nazwą Ludowy Klub Sportowy. Pisałam do Przyszowic. 

 

Dowcip tylko będzie jak to zrobić żeby zachować napisy w stanie nienaruszonym 🤔

 

Po prostu nie ruszać...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba zrobię - tzn postaram się ominąć literki dedykacji..

Może coś wymyślę..

 

 

LES jak się zaweźmie to nie ma we wsi..👍

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, tarant napisał(-a):

Kurde, chyba masz jakiś inny, alternatywny internet. Na moim forumowa wyszukiwarka ni chu chu o Pieszyckiej Fabryce Zegarów nie wyrzuca :(

 

1043292765_FireShotCapture689-WywietlaniewynikwdlaPieszyce.-KlubMionikwZegarwiZega_-zegarkiclub_pl.thumb.jpg.b5b533bd67cfd5000469a9dffe712277.jpg

 

A google i owszem. Łubudubu, niech żyje silnik przeglądarki naszego klubu :D  :D

 

 

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie dotykaj powierzchni tarczy. Jedynie możesz delikatnie odczyścić fronty indeksów godzinowych... Tak jak zasugerował Romek... Z tego co widzę, jest to prawdopodobnie zestalony pokost lniany... 

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosia zrób próbkę spirytusem . Podejrzewam że napis zrobiony starą farbą olejną . Ciekawa co to zaraza napaćkana na zegarze ... może puści spirytusem . Olejna powinna wytrzymać próbę .


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LESKOS napisał(-a):

Gosia zrób próbkę spirytusem . Podejrzewam że napis zrobiony starą farbą olejną . Ciekawa co to zaraza napaćkana na zegarze ... może puści spirytusem . Olejna powinna wytrzymać próbę .

Leszek uspokój się... proszę... Nie ma tego ruszać... Bo nie da sobie z tym rady... to jest poprzesączane i zespojone ze sobą na wzajem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię próbkę gdzieś na boku w niewidocznym miejscu...

Jak będzie się trzymać uparcie to odpuszczę. Ale spróbować muszę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.