Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aAFRICA

Zegarek z mocną lumą do 1000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie w sieci nie znalazłem info jakiej lumy używa orien. 

 

Orient to firma podległa czy tam submarka Seiko, więc wydaje mi się że co do zasady powinni używać Lumibrite. Nigdy nie miałem Orienta, ale z tego co piszą w sieci wynika, że niektóre modele Orienta świecą prawie jak Seiko, inne nieporównywalnie gorzej. Taki Mako ma świecić godnie, a Ray dla przykładu żenująco słabo. Nie wiem jednak, czy to zależy od tego, że stosują tańsze materiały, czy farbę innego producenta. Na pewno ilość lumy ma znaczenia dla czasu i intensywności świecenia.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient to firma podległa czy tam submarka Seiko, więc wydaje mi się że co do zasady powinni używać Lumibrite. Nigdy nie miałem Orienta, ale z tego co piszą w sieci wynika, że niektóre modele Orienta świecą prawie jak Seiko, inne nieporównywalnie gorzej. Taki Mako ma świecić godnie, a Ray dla przykładu żenująco słabo. Nie wiem jednak, czy to zależy od tego, że stosują tańsze materiały, czy farbę innego producenta. Na pewno ilość lumy ma znaczenia dla czasu i intensywności świecenia.

Chyba cos sie pomylilo. To Ray swieci ladnie a mako "tak se".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba cos sie pomylilo. To Ray swieci ladnie a mako "tak se".

Potwierdzam. Ray bardzo ładnie świeci, co do Mako to chyba w 3 wersji jest lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Orient to firma podległa czy tam submarka Seiko"

 

Niezupełnie. Zdaje się że są to dwie niezależne marki należące do Epsona.

 


A co chcesz usłyszeć? :D

Coś grzecznego by się przydało dla odmiany. Ale to tylko życzenie retoryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz usłyszeć? :D

 

Coś grzecznego by się przydało dla odmiany. Ale to tylko życzenie retoryczne.

Cały czas piszę grzecznie, mam tylko inne zdanie w kwestii Tisella.

Ale widząc że jesteś  wrażliwy , będę delikatniejszy.

Trzeba było podpytać kogoś znającego się na rzeczy przed zakupem, a tak masz, co masz....

Edit

Na dokładkę innym radzisz kupić to samo... :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba cos sie pomylilo. To Ray swieci ladnie a mako "tak se".

 

A to przepraszam, faktycznie pomyliłem je, dzięki za sprostowanie, jak pisałem nie mam i mieć raczej nie będę. ;)

"Orient to firma podległa czy tam submarka Seiko"

 

Niezupełnie. Zdaje się że są to dwie niezależne marki należące do Epsona.

 

 

 

Wiki podaje "Orient Watch, is a Japanese watch brand owned by Seiko Epson." Kwitów nie widziałem, drążenie kto z kim, w jakim procencie i na jakich zasadach średnio mnie interesuje. Potocznie mówi się, że Orient należy do Seiko.        

 

A w sumie możesz sobie rozkminić co wchodzi w skład Seiko Group.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Seiko 5 Mini Monster? Luma jak marzenie, cena 137 ojro na CW, nie ma zakręcanej koronki ale ma dokręcanie i stop sekundę. 43 mm, ale na ręce nie wygląda na duży, fun factor do ceny rewelacyjny. No i założysz wszystko, co ma 22mm i na drzewo nie ucieka.

 

post-49821-0-06385400-1546980345_thumb.jpg

 

W podobnej cenie Orient Ray 2 - sugeruję ten z czarną tarczą, nie mylić z wersją Raven.

Co do homarów rolliego, to zabawę skończyłem na zielonej Davosa ternos ceramic, jest to zegar kompletny, nic mu już nie brakuje. Tisell jest super ofertą w cenie około 1kpln, ale u mnie się nie sprawdził, kwestia gustu. Rolkowe zapięcie,chwalone tu na forum, niestety było cholernie niewygodne.

 

Update: odebrałem właśnie od listonosza Seiko sne095p2, rozmiar 40mm, wypowiem się więc jutro rano co do lumy, na razie wygląda, że jest porządna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zegarek. Seiko sne095 na bransolecie. Chce go zmienić na cos innego. Luma prawie zadawalająca. Niestety n8e mam odniesienia do innych lum.

post-45335-0-70610800-1547062471_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ dobry tryt w takim razie.

Update: do sne095p2 nie mam uwag, po naświetleniu wieczorem całą noc pięknie było widać godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryt odpada, na razie sporo ogladam i czekam na dodatkową kasę do wypłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było podpytać kogoś znającego się na rzeczy przed zakupem, a tak masz, co masz....

 

Będę wdzięczny za szersze wyjaśnienie w tej kwestii. Czy to zarzut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.