Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
harios

Orient Ray Blue I zrywające teleskopy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ponad 2 lat używam orient ray blue pierwszej generacji. Zegarek jest super, tylko teleskopy to tragedia, kupowałem u lokalnego zegarmistrza i się zrywają, kupiłem kiedyś 4 szt oryginalnych teleskopów orienta - to samo, zerwane po paru miesiącach noszenia. Kiedyś zerwał mi się teleskop, maskowniczka spadła w trawę i nie mogłem jej znaleść, musiałem kupić cała bransoletę za 200 zł.

 

Doradźcie jak sobie z tym radzić? Może są jakieś super wytrzymałe teleskopy które się nie zrywają?

Dodam jeszcze ze maskowniczki po paru tygodniach/miesiącach robią się luźne i nie przylegają ścisłe do zegarka.

Bransolety nie mam zaciśniętej mocno na nadgarstku, może się swobodnie poruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie mankament blaszanych maskownic (niepełnych).

Teleskop jest wówczas obciążony jedynie 50-ciu procentach swojej długości i to w dodatku pośrodku. Bardzo szybko sie wygina i zrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem to co kolega brz poleca, może będzie lepiej ale strasznie mnie to irytuje.

 

Takie pytanko zupełnie ciekawości, niestac mnie ale czy omega seamaster za 15k pln ma taka sama dolegliwość? To dopiero musi być frustrujace, mieć taki drogi zegarek i bawić się teleskopami ;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to nie dobrze. No właśnie z grubymi teleskopami to sobie można poszaleć przy pasku conajwyżej, a w takim przypadku to tylko tyle na ile pozwala nam fabryczny otwór w bransie.

 

Możnaby rozwiercić u jakiegoś fachmana jeśli dużo nie brakuje, ale tutaj zaczyna sie ryzyko że ścianka samego ogniwa zrobi się za cieńka i może sie zerwać.

Poza tym to dość precyzyjna robota.

 

Nie chce Cie pakowac w kolejne koszty, ale jak juz mialbym dla siebie rozkminiać taki temat to wypróbowałbym teleskopy szybkiego montażu.....o ile da je się wypiąć spod blaszanej maskownicy potem po zamontowaniu. Chyba że masz przewiercone uszy w zegarku - to na pewno sie da.

Tu masz wygoglane:https://www.google.com/search?q=quick+pins+spring+bar&tbm=isch&ved=2ahUKEwjliamb2angAhWBcVAKHUBQBoYQ2-cCegQIABAC&oq=quick+pins+spring+bar&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3...6480.10553..11265...0.0..0.163.1187.1j9......0....1.........30i10.xlrevmXy7EI&ei=bS5cXKWfDoHjwQLAoJmwCA&bih=532&biw=360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie jak sobie z tym radzić?

Luźniej zapinaj zegarek ;)

 

Mam Ray'a od ponad 6-ciu lat, przez długi czas był to mój jedyny zegarek, nosiłem go na rożnych paskach i bransoletach i nigdy nic mi się z teleskopami nie działo. Teleskopy się "krzywią" albo "wyrywają" jak zegarek jest zapięty "na ścisk" i ruch nadgarstka powoduję napięcie na bransoletę - puszcza wtedy najsłabszy punkt - czyli teleskop. Ponad powyższe nadgarstek nie ma stałej grubości - mierząc jego obwód rano po przebudzeniu i wieczorem można się "nieco" zdziwić dlatego też bransoleta powinna mieć luz ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem na początku, bransoleta ma luz, może się swobodnie poruszać po nadgarstku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pit83, tu nie ma fabrycznego otworu. Końcowe ogniwa to profilowane blaszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pit83, tu nie ma fabrycznego otworu. Końcowe ogniwa to profilowane blaszki.

Wiem

Chodziło mi o ostatnie ogniwo z otworem na teleskop:89026504486615d57abcc3c04b88b434.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem na początku, bransoleta ma luz, może się swobodnie poruszać po nadgarstku

Jakby luz był odpowiedni to by się teleskop nie zrywał... teleskopy w tym zegarku są standardowe, stosowane we wszystkich Orientach które maja 22mm "w uszach" czyli jest tego sporo, a jednak problem nie jest powszechny - wiec coś musi być nie tak w tym konkretnym przypadku ;) No chyba że masz cholernego pecha i jakieś felerne teleskopy Ci się trafiają

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówione teleskopy maja za duża średnice, nie wchodzą w bransoletę, jak sobie z tym poradzić?

 

Faktycznie, na śmierć zapomniałem, że jest tam bardzo ciasno. Wciskałem siłowo, jakimś klockiem z drewna (i chyba na mokro).

 

Wiem

Chodziło mi o ostatnie ogniwo z otworem na teleskop:

A no tak. To tam właśnie jest problem opisany powyżej. ;) Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie szukania Raya 2 i trochę się przestraszyłem tym tematem  :o

Może w 2 Rayu są masywniejsze teleskopy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby luz był odpowiedni to by się teleskop nie zrywał... teleskopy w tym zegarku są standardowe, stosowane we wszystkich Orientach które maja 22mm "w uszach" czyli jest tego sporo, a jednak problem nie jest powszechny - wiec coś musi być nie tak w tym konkretnym przypadku ;) No chyba że masz cholernego pecha i jakieś felerne teleskopy Ci się trafiają

Chyba wystarczająco luźno? Taki rozmiar nosze cały czas

post-92517-0-91775500-1549658355_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wystarczająco luźno? Taki rozmiar nosze cały czas

No to pechowo trafiłeś na teleskopy do bani...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dokupić oryginalną bransoletę do Orient Ray II ? Może ktoś ma na zbyciu?

Edytowane przez Krzysiek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HunterX

Gdzie można dokupić oryginalną bransoletę do Orient Ray II ? Może ktoś ma na zbyciu?

 

Krzysiek, napiszę do Ciebie PM-kę żeby nie zaśmiecać tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poradzcie... kilka msc temu wymienialem pasek w moim Mako II i na 99% wydawalo mi sie, ze teleskopy w nim sa fabrycznie gięte, dzis mi jeden strzelił i po lekturze google juz pewien nie jestem czy one tak od nowosci czy przez zbyt ciasna bransolete... 

 

Kupic proste czy gięte?

 

 

Edytowane przez TurtlePL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% teleskopy  były  proste w Mako jak był nowy.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj puscily ponownie :D

(oba wygiete)

dolozylem nawet 1ogniwo zeby byl luzniejszy /moglem go teraz na bok nadgarstka obrócić:-]

 

oryginalne -1ogniwo wytrzymaly dwa lata. 

Od jakiegos zegarmistrza 2tygodnie :-]

 

Grube Hirsch beda pasowac? 22mm/1.8mm

 

Sam sobie wymienie tym razem.

Edytowane przez TurtlePL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.