Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ipod

Garniturowiec do 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajnie tylko dwie kwestie......

Cena.... kolo 6k

I moim zdaniem 44mm Jak na garniturowca jest przynajmniej 6-8mm za dużo, przynajmniej w moim rozumiem zegarka do garnituru.

 

Dokładnie 43mm. Ale to i tak o minimum 3~4mm za dużo.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A może Davosa z modelem Vanguard? Jest wersja z jasną tarczą, ciągle do dostania. A do tego Eta 2892-2 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Davosa z modelem Vanguard? Jest wersja z jasną tarczą, ciągle do dostania. A do tego Eta 2892-2 :-)

No zobaczymy. Dzięki uprzejmości kolegi z forum, jak wszystko pójdzie dobrze będę miał możliwość przymiarki Nomosa Tangente 35.

Mierzyłem już max billa, więc może sytuacja będzie bardziej klarowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wiadomo, przymiarka to podstawa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Hamilton Jazzmaster Day Date Auto - 40mm, ref: H32505751 

2-430-f34d.jpg
 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, przymiarka to podstawa :-)

Na razie zegarki kupowałem bez przymiarki :-)

Ale divery wiadomo ze małe nie są, a im dalej w las, tym bardziej zmniejsza się moja potrzeba posiadania zegarka nieracjonalnych rozmiarów.

Ostatnio cosmic 2000 wydaje się być całkiem odpowiednim rozmiarem na moją łapę, zaczynałem od g9400 :-)

A może Hamilton Jazzmaster Day Date Auto - 40mm, fef: H32505751

Z hamim miałem falstart przy okazji khaki automat. Bardziej już Intramatic, albo do innych zastosowań khaki mechanical

I ta komplikacja z dniami tygodnia. Nie za bardzo.

Chyba ciągnie mnie do takiej bauhausowej estetyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko dwie kwestie......

Cena.... kolo 6k

I moim zdaniem 44mm Jak na garniturowca jest to jest 6-8mm za dużo, przynajmniej w moim rozumiem zegarka do garnituru.

cena akurat jest w tym wypadku najmniejszym problemem (za ok. 50% tej ceny się kupi), ale jak rozmiar przeszkadza to nie namawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena akurat jest w tym wypadku najmniejszym problemem (za ok. 50% tej ceny się kupi), ale jak rozmiar przeszkadza to nie namawiam.

 

Wydaje mi się że rozmiar ponad 39 to już nie będzie dobre rozwiązanie w kontekście garnituru.

Mam kilka większych zegarków ale nie za bardzo do garniaka podchodzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton Intra - Matic (padl juz jako propozycja) albo Junghans, Max Bill juz byl wymieniany ale ja bym popatrzyl jeszcze na Meistera z mala sekunda:

 

https://www.junghans.de/en/junghans-collection/watches/junghansmeister/junghansmeister-meisterhandaufzug/027-3200-00/model/detail.html

 

Jasna tarcza i ciemny pasek i masz bardzo elegancki zegarek, ta granatowa tarcza tez jest niczego sobie (ale brazowy pasek do zmiany jak dla mnie na czarny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecę Hamiltona Intramatic. W 38mm, z jasna tarczą i przyjaznym L2L = 44mm jest zdecydowanie jednym z najwygodniejszych, najbardziej dyskretnych i ponadczasowych zegarków. Na żywo robo świetne wrażenie. Cenowo przyzwoicie (za używkę). Ma niezły mechanizm - o oczko wyżej od standardów w stylu 2824 czy SW200.

Padły sugestie Antea, Max Bill - sprawdzone standardy. W tej cenie bez problemu można tez złapać Nomosa Tangente aczkolwiek nie każdy lubi te uszy;)

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecę Hamiltona Intramatic. W 38mm, z jasna tarczą i przyjaznym L2L = 44mm jest zdecydowanie jednym z najwygodniejszych, najbardziej dyskretnych i ponadczasowych zegarków. Na żywo robo świetne wrażenie. Cenowo przyzwoicie (za używkę). Ma niezły mechanizm - o oczko wyżej od standardów w stylu 2824 czy SW200.

Padły sugestie Antea, Max Bill - sprawdzone standardy. W tej cenie bez problemu można tez złapać Nomosa Tangente aczkolwiek nie każdy lubi te uszy;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Będę się mierzył z uszami w środę i dam znać.

Max bill był już sprawdzany i bardzo fajny.

Ciężko wyszukać używkę z białą tarczą jednak.

 

Taki Intramatic po ile chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Ok 2500 z tego co widzę na ch24. Używka pewnie poniżej 2000.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedal sie na ch24 dopiero czarny za 580 EUR, jasne tarcze najtansze z tego co widzialem teraz po ok. 620 EUR stoja - w obu przypadkach na bransolecie. Jesli chcesz na paski to mozesz odjac z w/w cen jakies 20-30 EUR. Jak cos kupuj od sprzedawcow w EU, odpadna niespodzianki w postaci cla i podatku.

 

Zegarek na zywo przepiekny, moja zona zachorowala i jedynym lekiem okazal sie zakup (lubi duze zegarki) - ja juz planuje zakup paska (ma wersje na bransolecie) i bede podbieral :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie cenowo bardzo przystępny.....

Tylko znowu przyjdzie kupować w ciemno bez przymiarki bo hamiego nigdzie nie zmierzymy w Krakowie, na szczęście cena to „wynagradza”

 

A tak z ciekawości jak rozpatrywali byście taką omegę pod kątem garniaka?

Czy może bardziej casual ? Bo zastanawiam sie cały czas czy puścić w świat i użyć zastrzyku finansowego do nowego zakupu czy zostawić w kolekcji i dołożyć kolejny....

post-95921-0-65769900-1553576746_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegę bym zostawił jako smart casual;)

 

Jak chcesz zmierzyć Hamiltona to dawaj znac. Mam jasnego i jestem z okolic Krakowa. Pracuje w okolicach Galerii Kazimierz, czasem koło Bonarki.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na moim nadgarstku ~17cm. Zdjęcia trochę zniekształcają.

 

post-16633-15535809817414_thumb.jpgpost-16633-15535809923316_thumb.jpgpost-16633-15535810020107_thumb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Odezwę się na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy jest jakaś duża różnica pomiędzy Orient Bambino v2 a np. Atlantickiem z półki cenowej ~ 3k.

Zastanawiam się czy sens dopłacać. Przeważnie chodzę z Samsungiem Gear Sport, ale szukam czegoś do elegantszych stylizacji, włącznie z garniturem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bambino to jest super fajna, budżetowa opcja.

Jeżeli chodzi o zakres do 600 to myślę że super opcja.

Jeżeli nie jesteś „zbieraczem” a tak troche to brzmi czytając Twoje pytanie, to moim zdaniem nie ma sensu :-)

W każdej półce cenowej znajdzie się coś fajnego.

Dla mnie bambino jak na garniturowiec jest chyba trochę za duży, ale jako casualowy zegarek myślę że petarda. Ale to kwestia wielkości nadgarstka.

Natomiast ja bym Atlantika za 3k nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj tam te 3k, chciałem Omegę za 12k, ale chwilowo popukałem się w czoło :) wolę kupić kilka koszul szytych na wymiar i zegarek w mniejszym budżecie do tego.

To co polecicie?

 

EDIT dodam, że z propozycji dotychczasowych ORIS classic date wygląda najciekawiej, ale .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Szukany czegoś na pasku, czy bransoleta też wchodzi w grę? Ja też raczej nie szedłbym w kierunku Atlantica... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej pasek, a aczkolwiek zawsze można zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj tam te 3k, chciałem Omegę za 12k, ale chwilowo popukałem się w czoło :) wolę kupić kilka koszul szytych na wymiar i zegarek w mniejszym budżecie do tego.

To co polecicie?

 

EDIT dodam, że z propozycji dotychczasowych ORIS classic date wygląda najciekawiej, ale .... :)

Ja bym najpierw kupił zegarek, a potem koszule na miarę. Ale może tylko ja tak mam - Żona sie wkurza, że kupuję kolejne zegarki, a jakiś remont leży od 2 lat :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

raczej pasek, a aczkolwiek zawsze można zmienić

 

Osobiście poważnie rozważyłbym coś z Japonii. Taniej - Seiko SARB 033/035, póki można jeszcze je dostać. Oba są na bransoletach, ale są też bardzo paskolubne. W zależności od paska masz albo EDC albo coś, co można założyć także do garnituru (w szczególności SARB 033). Drożej (i też z Japonii), SEIKO SDGM, który jest nieco większy niż SARB. Z tych "swiss made" to z mniejszym Tissot Visodate/Le Locle, z większym Alpina Alpiner Automatic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw kupił zegarek, a potem koszule na miarę. Ale może tylko ja tak mam - Żona sie wkurza, że kupuję kolejne zegarki, a jakiś remont leży od 2 lat :-D

 

już jestem po zakupach na miarę i szczerze mówiąc zachorowałem w tym (chyba :) ) dobrym sensie. Te co mam z 'wieszaka' nie umywają się. A firmy typu velventi 'szyją' już za ok 400 PLN, może nie bespoke, ale starczy!

 

w kwestii zegarka - le locle był jednym z tych, które wpadły mi w oko na tyle, aby go zapamiętać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.