Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
streszo88

Oris Aquis Date Relief vs Rolex Yacht-Master

Oris Aquis vs Rolex Yacht-Master  

32 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Niedawno odbyła się premiera Orisa Aquisa Date Relief. 

Zegarek według mnie jest świetny i przez pewne elementy skojarzył mi się z Rolexem Yacht-Master.

Napisałem o tym w temacie miłośników marki Oris wywołując małą burzę.

Chciałbym się dowiedzieć czy tylko według mnie ten model nawiązuje przez swoje elementy(kolor tarczy, bezel, czerwona wskazówka) do divera Rolexa.

Użyłem słowa nawiązuje bo nie ma tutaj mowy o kopiowaniu, to są kompletnie inne zegarki.

Prosiłbym z czystej ciekawości o udzielenie informacji w anonimowej ankiecie.

Pozdrawiam :)

24693_0173377304153-0782405PEB_verticale

6927f9e63571f922bfbf6575f7e7b2a216f2e175

rolex-yacht-master-rhodium-dial-steel-an

rolex-yacht-master-boxed-with-papers-fro

Edited by streszo88

Burzą bym tego nie nazwał . Wyraziłem tylko swoją opinie z którą nikt nie musi się zgadzać . Bo mówienie o kolorze tarczy i czerwonym sekundniku mnie nie przekonuje. Tak samo jak bezel który mnie akurat z Certiną się kojarzy . I powtórzę jeszcze raz że to moje zdanie.e84c9e7e794ba75377bb07c153666303.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tylko zaraz się okaże, że to Rolex ma podobny bezel do Orisa a nie odwrotnie :D

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     SEIKO Prospex Diver 62MAS Reissue

Może i ktoś z kogoś coś tam zerżnął, ale jak dla mnie Oris ładniejszy :).

Tylko zaraz się okaże, że to Rolex ma podobny bezel do Orisa a nie odwrotnie :D

To jak to jest dokładnie. W którym roku Oris posiadał już w jednym ze swoich modeli taki bezel? Cieżko znaleźć jakąś precyzyjną informację.

Tak jak pisałem Yacht-Master został zaprezentowany w 1992r.

Postaram się zapytać u źródła

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     SEIKO Prospex Diver 62MAS Reissue

Po moim głosie wynik ankiety 9/9 :)

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

Dla mnie bezel ma podobne wykończenie. Ale i tu czcionka inna i brak 10. Reszta to zupełnie inny zegarek. Kto raz zobaczył kopertę aquisa wie, że jest nie podobna do żadnego innego zegarka na świecie. A od rolka dzieli je cała galaktyka. Przestańcie się gapić tylko od frontu. Zegarek jest trójwymiarowy, a Ci, którzy widzą tu jakieś szczególne podobieństwo oceniają rozumiem zdjęcia zegarków z jednej perspektywy i nic poza tym.

Trzeba miec zagarki w reku aby moc porownac. Po fotkach ciezko powiedziec. Wiele zegarkow na fotach sa podobne do siebie a na zywo jest kolosalna roznica

Dobrze że w Orisie jest AR bo też by ktoś powiedział że zrzynka

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jestem na nie ;-)

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Przymierzałem oba. Tego Orisa przymierzałem 2 tyg. temu w Bazylei. Wg mnie, nie jest za bardzo podobny do Yacht-Mastera.

Edited by beniowski

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.