Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wojtek91

Longines Conquest

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poprosić o ocenę czarnego Longinesa.

Opis na aukcji jest bardzo lakoniczny, jednak poprosiwszy o dodatkowe zdjęcia dostałem ich całkiem sporo.

Podobno zegarek oryginalny i na chodzie, jednak nie wiem w jakim stanie.

Wrzucam zdjęcia z pytaniem, czy coś na nich wygląda dla Was niepokojąco?

 

1.png

 

2.png

 

image-0-1.jpg

 

image-1.jpg

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia z pytaniem, czy coś na nich wygląda dla Was niepokojąco?

 

Czarna tarcza. W zegarku sprzed 50 lat? Ktoś ją pomalował?


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na deklu jest spersonalizowany grawer. Jeśli nie jest to ktoś znany lub nie wiąże się z którymś że znanych wydarzeń, obniża on rynkową wartość takiego egzemplarza. Zresztą cały dekiel jest w dość kiepskim stanie. Czarna tarcza pewnie kiedyś była w innym kolorze ale nie na 100%.

Jakiej wielkości zegarka spodziewasz się?

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiem, że w przypadku zegarka sprzed kilkudziesięciu lat czarna tarcza to w prawie murowana malowanka. Jednak tutaj zastanowiły mnie równe kropki lumy, i cieniutkie charakterystyczne napisy Conquest i Automatic. Jednak oczywiście przydałyby się zdjęcia lepszej jakości. Znalazłem zdjęcie takiego modelu w internecie na jakiejś zagranicznej aukcji (bez kropek lumy na indeksach 3,6,9,12 oraz z inną koronką, ta w powyższym modelu mi nie pasuje):

https://www.elcoleccionistaeclectico.com/longines-conquest-steel-automatic-black-dial

Co do dekla to oczywiście jest zmasakrowany, ale spodziewałem się tego w tym modelu - te medaliony się bardzo często wycierają.

Zegar ma 35mm, bardzo wygodny dla mnie rozmiar jeśli chodzi o garniturowce.

 

EDIT:

Przeglądam katalogi Longnesa z tamtych lat i macie rację, istnieje naprawdę nikłe prawdopodobieństwo, że ten model nie był malowany. Katalogi zawierają 90% zegarków z jasną tarczą.

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko sprawdziłem co może być na tym deklu:

Hindustan Lever LTD - Indyjski oddział firmy Unilever:

https://www.referenceforbusiness.com/history2/50/Hindustan-Lever-Limited.html

Pan H. P. Mehra dostał ten zegarek za 15 lat dobrej pracy  w tejże firmie 1946-1961

przypuszczam, że numer wybity na uchu 1680 może być czymś w rodzaju limitacji dla Unilevera

np. mogli zamówić 3000 sztuk tych Longinesów dla swojej załogi i każdy miał unikalny numer, teraz też się tak robi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli zegar jest z Indii, to malowanie tarczy jest niemal pewne... Tamtejszy klimat zabija zegarki.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie, za dużo było kwestii na NIE i postanowiłem odpuścić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.