Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

(BITWA ZAMKNIĘTA)WYZWANIE, "ZEGAREK NA RĘKU W CZERNI I BIELI"

bitwa  

25 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

"ZEGAREK NA RĘKU W CZERNI I BIELI"





@Szymon, @Kwiatek, @clusca, @Master Yoda,@Masu, @ricardo216

Zdjęcie 1
klik na foto
post-107633-0-84377700-1557518034_thumb.jpg
Zdjęcie 2
klik na foto
post-107633-0-53780000-1557518009_thumb.jpg
Zdjęcie 3
klik na foto
post-107633-0-18482100-1557517912_thumb.jpg
Zdjęcie 4
klik na foto
post-107633-0-55266000-1557517897_thumb.jpg
Zdjęcie 5
klik na foto
post-107633-0-70567100-1557517861_thumb.jpg
Zdjęcie 6
klik na foto
post-107633-0-95757700-1557517835_thumb.jpg Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TigerBear, jeden głos, nie dwa, edytuj.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Ciężka sprawa, ale zaraz poprawię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bitwę wygrywa.. @Master Yoda

Reszta wyników poniżejpost-107633-0-43217700-1557603255_thumb.jpg

 

 

Dziękuję za głosy, dziękuję przeciwnikom, wyrównane zawody :)

 

 

Zapraszam do dyskusji

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Gratuluję! Zasłużona wygrana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Na zdjęciu port w Gdyni, kolega @PiotrX mnie wprowadził z redy... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz już Napiszę. Takie nie do końca B&W to Twoje zdjęcie ;)

 

Gratuluje wygranej.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zegarek jest B&W, a takie było założenie. A na tej kolorowej dłoni włosiska też czarne :)

Edytowane przez Watch-er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest B&W, a takie było założenie. A na tej kolorowej dłoni włosiska też czarne :)

 

Dlatego uwaga pół żartem.

W sumie to równie dobrze ktoś mógł wrzucić zdjęcie czarnego SUBa w pełnym kolorze  ;)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uwaga pół żartem.

W sumie to równie dobrze ktoś

mógł wrzucić zdjęcie czarnego SUBa w pełnym kolorze  ;)

Bez przesady.....suba? :lol:

Dłoń zostawiłem z rozmysłem, dla kontrastu, ożywienia kadru, większość, główne motywy były w czerni i bieli.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Marek- zasłużone zwycięstwo.

Choć moje zdjęcie oczywiście było lepsze, ale to wiadomo :P

A tak serio- miałem dwóch faworytów, ale wygrał lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie Marka z tym statkiem w tle zdecydowanie najlepsze. Ale jakoś umknęła mi ta bitwa i nie zdążyłem zagłosować :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz teraz dodać głos- choć znaczenia nie bedzie miało, to myślę, że Koledze będzie miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak tez zrobiłem :D

 

Reszta zdjęć też świetna. Chyba najlepszy poziom jak do tej pory w bitwie :)

Edytowane przez josey_wales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Marek- zasłużone zwycięstwo.

Choć moje zdjęcie oczywiście było lepsze, ale to wiadomo :P

A tak serio- miałem dwóch faworytów, ale wygrał lepszy :)

 

 

Zdjęcie Marka z tym statkiem w tle zdecydowanie najlepsze. Ale jakoś umknęła mi ta bitwa i nie zdążyłem zagłosować :/

Panowie....post-107633-0-07858700-1557615843.gif

Edit

 

 

 

Wszystkie zdjęcia super, po opublikowaniu ankiety pomyślałem- każde może wygrać...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kim jak po kim, ale po organizatorze pojedynku spodziewałem się podręcznikowego zdjęcia B&W. Przygaszone kolory to nie jest to samo, a pozostawienie koloru skóry na ręce dla kontrastu to już w ogóle dziwna sprawa, bo zwyczajnie zmienia odbiór zdjęcia i jakby nie było, uatrakcyjnia je ponad zdjęcia w monochromie. (wiadomo, że ludzkie oko, a co za tym idzie, odbiorca/glosujacy będzie miał często wrażenie, że to wygląda lepiej niż inne).

 

Jeżeli rzeczywiście chodziło o to, że tylko zegarek miał być czarno-biały, to spoko (choć patrząc po reszcie zdjęć, każdy to zrozumiał jako po prostu B&W bez wyjątków) i może zabrakło mi zwyczajnie sprytu.

 

Najgorsze, że zdjęcie jest na tyle dobre, że by się obroniło w czerni i bieli tak samo, a przez te zabiegi z ręką, granatowym niebem i nie do końca wygaszonymi kolorami, mam niesmak.

 

Jak robiłem swoje zdjęcie z książką, to też zrobiłem wersję "mieszaną" gdzie pożółkły papier, mającej prawie sto lat książki, robił świetny efekt przy monochromie zegarka, dłoni i swertra (swoją drogą, mamy podobny gust do swetrów :)), ale uznałem, że B&W to B&W i jedyne w czym się mogę poruszać to setki odcieni szarości. Okazuje się, że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cóż mogę powiedzieć...tytuł bitwy brzmi "Zegarek na ręku w czerni i bieli".

Wspominałem, dłoń została dla kontrastu.....

 

 

Zresztą, czy jakieś zdjęcie było oryginalnie czarno białe?, ..sądzę że każdy użył filtra,inny ramki i ok.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wszystkim uczestnikom, świetne fotki :)

Widać w każdej bitwie manipulacje i niedociągnięcia, odstępstwa/interpretacje od tytułu bitwy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja podejrzewałem jakiś podstęp, skoro w opisie nie było słowa, że ma to być fotografia czarno-biała. Gratuluję Mistrzu Yoda zwycięstwa :)

Temat sformułowany niejednoznacznie, więc raczej nie można mieć pretensji, co do takiej interpretacji. Chociaż w zasadzie powinien brzmieć "Zegarek w czerni i bieli na ręku", bo w obecnej postaci sugeruje, że to ręka jest BW, ale wtedy byłoby to bardziej jednoznaczne, a rozumiem, że to z założenia był chytry plan  ;)


Zresztą, czy jakieś zdjęcie było oryginalnie czarno białe?, ..sądzę że każdy użył filtra,inny ramki i ok.

No ta ramka to raczej nie bardzo mi pomogła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć...tytuł bitwy brzmi "Zegarek na ręku w czerni i bieli".

Wspominałem, dłoń została dla kontrastu.....

 

Wiem Mistrzu, wspomniałeś. Ale czy to coś zmienia? Gdybym wziął udział w jakimkolwiek konkursie fotograficznym B&W to nikogo by nie interesowało, że cokolwiek zostało dla kontrastu. Zwłaszcza kiedy ten kontrast zmienia odbiór zdjęcia i w moim (pewnie nie tylko moim) odczuciu, oczy "kupują" takie zdjęcie chętniej. Żyjemy w czasach przesytu. Nasze telewizory wyświetlają 16,7 milionów kolorów, nasze telefony walą nam po oczach matrycami amoledowymi, których cukierkowe kolory i saturacja jest przesunięta do granic absurdu, ale to nam, konsumentom treści się podoba, o czym producenci wiedzą. W takich czasach, czarno-białe zdjęcie to wyzwanie, porównywane do oglądania niemego filmu. Przyciągnięcie uwagi odbiorcy do niego wymaga często wiele trudu, którego podjęcie często staramy się pominąć, stosując chwyty pokroju zwiększonego kontrastu, podbicia najjaśniejszych tonów czy znowu zwiększenia rozpiętości tonalnej czyli HDR. Sam się do tych sztuczek uciekłem w moim zdjęciu z książką, bo mówiąc szczerze, w stanie surowym było bez polotu.

 

Odwracając sytuację, czy nie uznałbyś, że moje rzekomo czarno-białe zdjęcie jest trochę naciągane jeśli wyglądałoby to jak w przykładzie poniżej? Mogłem też skupić się na granacie tarczy, która fajnie oddała chmurne ciemne niebo przed deszczem, a resztę zostawić w absolutnej czerni i bieli. Efekt byłby piorunujący. No ale mniejsza o to. Sam oceń.

post-108191-0-79177400-1557648983_thumb.jpg

post-108191-0-39060500-1557648989_thumb.jpg

 

 

 

Zresztą, czy jakieś zdjęcie było oryginalnie czarno białe?, ..sądzę że każdy użył filtra,inny ramki i ok.

 

Pewnie nie. Zakładam, że wielu je zmodyfikowało tak jak ja, ale suwak saturation i vibrance osiągnął (przynajmniej u mnie) -100%, a nie -80% bo tylko wtedy mogłem uznać, że zdjęcie posiada jedynie kolor czarny, biały i niezliczone odcienie szarości. To jest definicja B&W. Podobnie zdjęcie GS'a w pojedynku "Podwójna ekspozycja w czerni i bieli". Zastosowałeś monochrom, a to coś jednak innego. Monochrom może być czarno-biały, ale nie musi. Poniżej dobre wyjaśnienie różnic:

 

The word monochrome means “of a single color.” So, monochrome photos can have a color tint, assuming it is just one color. Take a look at the photo below. It has a brown hue to enhance the character, but all the other colors have been removed. Although this counts as monochrome, it is not black and white. True black and white photos have no color at all. They are entirely black, gray, and white.

 

Od razu zaznaczam, to że się uczepiłem tego zdjęcia, nie ma na celu dręczenia Ciebie, ale raczej rozruszanie dyskusji, do której wszystkich zachęcamy, a przy tym pogłębianie naszej wiedzy. Sam kiedyś wysłałem na półamatorski konkurs zdjęcie portretowe, które miało być B&W, a nosiło znamiona lekkiej sepii (brąz delikatniejszy niż w Twoim GS nawet) i dostałem info, że zdjęcie nie zostało zakwalifikowane z powodów formalnych (punkt taki i taki opisujący paletę barw). Stąd mój wywód, bo fakt niezaprzeczalny jest taki, że masz najlepszy kadr i jeszcze raz podkreślam, prawdziwie czarno-biała fota obroniła by się tak samo. Niecodziennie robi się zdjęcie nadgarstkowe przy takim kolosie z dźwigami portowymi, mając na ręce rasowego divera i fajny sweter:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widać w każdej bitwie manipulacje i niedociągnięcia, odstępstwa/interpretacje od tytułu bitwy :rolleyes:

Trochę przykro mi słyszeć podobne słowa, jest w regulaminie, sam prosiłem też kilka razy- szczegóły bitwy, jej ściśle określone ramy uczestnicy mogą ustalić przed bitwą- kto to robi?

 

Znów w delikatny sposób stawiane są mi "zarzuty" o nadinterpretacje....

.

W tym temacie określiłem jasno, długi czas naświetlania, ze wskazaniem na wskazówkę sekundową, czy przeciwnik zrobił takie zdjęcie?, czy ktoś zwrócił na to uwagę?, nie, czy miałem "pretensje"?, nie....

Przegrałem ze zdjęciem nie na temat.....

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/175201-bitwa-zamkni%C4%99tawyzwanie-preselekcja-czasu-d%C5%82ugi-czas-na%C5%9Bwietlania-powy%C5%BCej-5-sekund-master-yoda-vs-masu/

@Masu

 

 

"Podobnie zdjęcie GS'a w pojedynku "Podwójna ekspozycja w czerni i bieli". Zastosowałeś monochrom, a to coś jednak innego. Monochrom może być czarno-biały, ale nie musi."

 

 

Piszesz o aktualnie czynnej bitwie wskazując autora, tego zabrania regulamin.....ale odpowiem

Zastosowałem monochrom, by nadać zdjęciu styl retro, taki jak w czasach fotografii czarno białej, nie było wtedy kolorowej, więc jak taką nazwać? :) 

 

 

I po raz wtóry- proszę ustalać szczegóły wyzwań, nie bez kozery do każdej pisane są dwa tematy...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przykro mi słyszeć podobne słowa, jest w regulaminie, sam prosiłem też kilka razy- szczegóły bitwy, jej ściśle określone ramy uczestnicy mogą ustalić przed bitwą- kto to robi?

 

Znów w delikatny sposób stawiane są mi "zarzuty" o nadinterpretacje....

.

W tym temacie określiłem jasno, długi czas naświetlania, ze wskazaniem na wskazówkę sekundową, czy przeciwnik zrobił takie zdjęcie?, czy ktoś zwrócił na to uwagę?, nie, czy miałem "pretensje"?, nie....

Przegrałem ze zdjęciem nie na temat.....

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/175201-bitwa-zamkni%C4%99tawyzwanie-preselekcja-czasu-d%C5%82ugi-czas-na%C5%9Bwietlania-powy%C5%BCej-5-sekund-master-yoda-vs-masu/

 

Zarzut jest do mnie, to się wypowiem. Jest różnica w zastosowaniu się do wymogu długiego czasu naświetlenia (co było w tytule i opisie), pomijając długie naświetlanie zegarka (co nie było podane jako wymóg, a jako przykład co takie naświetlenie może spowodować), a nie zastosowanie się do wymogu tytularnego czyli "Zdjęcie {...) w czerni i bieli".

 

Gdybym użył stop sekundy i naświetlał 10s dla malowania wzorów światłem, efekt byłby dokładnie taki sam jak w tym co zrobiłem. Gdybyś Ty zastosował pełną czerń i biel, efekt byłby inny. To jest ta różnica :) 

Co do "zarzutów" - ja ich nie mam. Traktuję to jako dyskusję akademicką, co można, a czego nie, słuchając drugiej strony, jak można było zrozumieć to inaczej. To nie konkurs National Geographic żeby się spinać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.