Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Adriel

Jaki zegarek do 5k pln

Recommended Posts

Spoko tylko ciężko do 5k a 5k to jest max, a chciałbym jednak to open heart, jak już kupuje automat

A może tak z innej beczki:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-astron-gps-solar-sse161j1

Takie coś jeszcze znalazłem:

https://jubitom.com/zegarki/epos/sophistiquee/zegarek-epos/eps-3423135201525?search_query=3423&results=6

Edited by Adriel

Jakiego zegarka właściwie szukasz? EDC, do garnituru, na pasku, na bransolecie, jaki masz obwód nadgarstka i po co Ci to open heart?

Wklejasz zegarki od Sasa do lasa.

Za 5k można już szukać automatycznego Longines, czy Orisa.

Jakiego zegarka właściwie szukasz? ... po co Ci to open heart?

Wklejasz zegarki od Sasa do lasa. .

Mając chwile nostalgicznej zadumy można popatrzeć na znak upływającego czasu w okienku Open Heart.

A na poważnie, mając tyle kasy, można kupić zegarek który BĘDZIE SPEŁNIAŁ OCZEKIWANIA WŁAŚCICIELA. I jego gusta oraz preferencje. :huh:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Nie znam się na zegarkach,

Miałem kiedyś jakiś G-Shock i tyle

Zegarek będzie mieć wartość sentymentalna jest to prezent od żony.

Ma być prestiżowy jeśli można uznać iż w tej kwocie to jest jakaś choć mała namiastka prestiżu.

Planuje go nosić do pracy ew. Na jakieś wyjścia - bardziej typu casual nie do garnituru.

Jestem szczupły raczej do mnie ciężkie bransoletki nie przemawiają uwazam iz pasek skórzany jest bardziej elegancki.

Z racji tego iż będzie to moja pierwsza przygoda z mechanizmem automatycznym to chciałbym mieć podgląd na mechanizm - po prostu mnie się to podoba i taki bym chciał.

Nie znam się na zegarkach,

Miałem kiedyś jakiś G-Shock i tyle

Zegarek będzie mieć wartość sentymentalna jest to prezent od żony.

Ma być prestiżowy jeśli można uznać iż w tej kwocie to jest jakaś choć mała namiastka prestiżu.

Planuje go nosić do pracy ew. Na jakieś wyjścia - bardziej typu casual nie do garnituru.

Jestem szczupły raczej do mnie ciężkie bransoletki nie przemawiają uwazam iz pasek skórzany jest bardziej elegancki.

Z racji tego iż będzie to moja pierwsza przygoda z mechanizmem automatycznym to chciałbym mieć podgląd na mechanizm - po prostu mnie się to podoba i taki bym chciał.

Masz rację, przede wszystkim to TOBIE ma się podobać i sprawiać radość.

Nie widać gdzie mieszkasz i jaką masz dostępność, ale proponowałbym pochodzić po galeriach i poprzymierzac zegarki. Żadne rady nie przebiją możliwości naocznej oceny czasomierza. :ph34r:

A gdzie potem kupisz zegarek to sprawa drugorzędna :)

A wracając do kwestii OH - według mnie to trchę takie festyniarstwo zegarkowe z elegancją nie mające wiele wspólnego. Ale jeżeli Ci odpowiada - "de gustibus non est disputandum" :P

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Może lepiej mieć przeszklony dekiel niż open heart.Jak bedziesz miał ochote to se mechanizm zobaczysz jak pyka.Mi też jakoś zegarki z OH nigdy nie podchodziły no ale wiadomo twoje oko ma cieszyć

Chce po prostu OH proszę uszanujcie, nie będę ściągać by patrzeć od spodu,

Zawsze mnie się to marzyło, jedną sekunda spojrzenia iż coś tam się rusza to dla mnie miłe dla oka.

Skoro ktoś zapodał orient star to ten mega mnie się podoba ale nie wiem czy mechanizm dobry tak jak np w eposie

https://momentum24.pl/pl/p/Orient-Star-RE-DK0002L00-Semi-Skeleton-LIMITED/559

@Thorsten

Bardzo fajny ale to nie Szwajcar pytanie czy mechanizm nie jest gorszy?

Spokojnie, OS ma dobre werki.

To ja jednak wróciłbym do zegarków Frederique Constant - dokładnie taki

https://dolinski.pl/frederique-constant-classics-index-automatic-fc-310ms5b6/

jest open heart, a i w budżecie się zmieścisz (z metki 5,5k, po upuście 4,7k), jeszcze zostanie na kolacyjkę z małżonką :).

Ten zegarek trzeba zobaczyć na żywo - tarcza to naprawdę piękna robota.

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

Jak Orient Star, to zobacz jeszcze te:

https://orientuhrshop.de/en/original-orient-watches-largeselection/Orient-Star-Open-Heart-Automatik-Herrenuhr-RE-AV0003L00B-p129123103

https://orientuhrshop.de/en/original-orient-watches-largeselection/Orient-Star-Open-Heart-Automatik-Herrenuhr-RE-AT0001L00B-p129109638

Mają już mechanizm z 50h rezerwą chodu. Lepiej kupić na bransolecie. Na pasek zawsze możesz zmienić, a bransoleta jest zawsze trudniejsza i droższa do dokupienia oddzielnie.

Hej zamówiłem finalnie taki model

Będzie Pan zadowolony :)

de gustibus non est disputandum

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

W Edoxa, bym nie szedł.

Jeśli chcesz open, to Epos. Ja na Twoim miejscu dołożyłbym trochę i poszedł w Eposa, Sophistiquee Seleton, naprawdę warto.

Porozmawiaj, z naszym kolegą forumowym, który zajmuje się sprzedażą Eposa. Pewnie coś poradzi.

Robert