Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mixer33

Co to za zegar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest u nas w rodzinie bardzo długo z tego co pamiętam od dziecka już to pamiętam a podobno ma ponad 100 lat może ktoś mi opowie cokolwiek na temat tego zegarab0f129a598a293ac948e949c06a4126e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, żeby ktoś Ci mógł pomóc musisz dostarczyć trochę więcej danych ...

Tu przeczytasz jakich ...

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/48800-identyfikacja-zegar%C3%B3w-jak-zada%C4%87-pytanie-aby-otrzyma%C4%87-odpowiedzi/

Bez tego będzie kolegom ciężko ...

Pozdrawiam serdecznie  ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, żeby ktoś Ci mógł pomóc musisz dostarczyć trochę więcej danych ...

Tu przeczytasz jakich ...

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/48800-identyfikacja-zegar%C3%B3w-jak-zada%C4%87-pytanie-aby-otrzyma%C4%87-odpowiedzi/

Bez tego będzie kolegom ciężko ...

Pozdrawiam serdecznie ;)

Niestety mam tylko to zdjęcie bo ja niestety mieszkam 600 km od rodzinnego domu i na ta chwilę nie posiadam żadnych innych zdjęć pozdraw6

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to zdjęcie to odbicie w lustrze?

Cyfry na tarczy są odwrotnie, jakby wskazówki chodziły w drugą stronę. Coś tu jest nie tak...


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to zdjęcie to odbicie w lustrze?

Cyfry na tarczy są odwrotnie, jakby wskazówki chodziły w drugą stronę. Coś tu jest nie tak...

He faktycznie ale wydaj mi się że cyfry były normalnie kurze teraz nie jestem pewien robiłem zdjęcie sam nie powinno być odbicia

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tylko dwie możliwości, albo to zdjęcie jest zrobione jako odbicie zegara w lustrze, albo obwódka tarczy z cyframi jest tłoczona i ktoś ją założył odwrotnie.


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tylko dwie możliwości, albo to zdjęcie jest zrobione jako odbicie zegara w lustrze, albo obwódka tarczy z cyframi jest tłoczona i ktoś ją założył odwrotnie.

Robiłem normalnie jak każde zwykłe zdjęcie

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy, pierwsza ćwierć XX wieku. Popularne nazwy tego typu zegara to Freischwinger, Berliner, balcony clock, u nas i tylko u nas Ślązak.


Są tylko dwie możliwości, albo to zdjęcie jest zrobione jako odbicie zegara w lustrze, albo obwódka tarczy z cyframi jest tłoczona i ktoś ją założył odwrotnie.

 

Albo "lustrzana" opcja w aparacie telefonu lub laptopa.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy, pierwsza ćwierć XX wieku. Popularne nazwy tego typu zegara to Freischwinger, Berliner, balcony clock, u nas i tylko u nas Ślązak.

 

 

Albo "lustrzana" opcja w aparacie telefonu lub laptopa.

No ja pochodze z Bielska Białej czyli woj.Śląskie to jest popularny ten zegar czy raczej rzadki

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli ogólnie tereny polskojęzyczne ;). A Ślązak wziął się u nas od najpopularniejszych chyba na tych terenach zegarów tego typu produkowanych przez firmę Gustav Becker. Montowano w nich zwykle mechanizmy z serii Silesia (ca 1908 - 1925). Ściślej zatem rzecz biorąc, powinny być obecnie zwane Dolnoślązak ;)

A zegar. Ani częsty, ani rzadki. Sporo zależy od tego, co jest w środku.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli ogólnie tereny polskojęzyczne ;). A Ślązak wziął się u nas od najpopularniejszych chyba na tych terenach zegarów tego typu produkowanych przez firmę Gustav Becker. Montowano w nich zwykle mechanizmy z serii Silesia (ca 1908 - 1925). Ściślej zatem rzecz biorąc, powinny być obecnie zwane Dolnoślązak ;)

A zegar. Ani częsty, ani rzadki. Sporo zależy od tego, co jest w środku.

Dzięki za wyjaśnienie pozdrawiam jak będę następnym razem zrobię więcej zdjęć

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej popularny :) Chyba, że wolisz zwrot "produkcja masowa". Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, załatw więcej zdjęć :)


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam tylko to zdjęcie bo ja niestety mieszkam 600 km od rodzinnego domu i na ta chwilę nie posiadam żadnych innych zdjęć pozdraw6

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

To jak zawitasz do domu , to zrób więcej zdjęć . A jakie są pożądane , to już pewnie przeczytałeś z tematu  na pierwszej stronie .

 

IDENTYFIKACJA ZEGARÓW - JAK ZADAĆ PYTANIE ABY OTRZYMAĆ ODPOWIEDZI

Jakie zamieścić zdjęcia, informacje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu na jedno pytanie i myślę, że autor tego się nie pogniewa, jeśli podepnę się do tematu pytając, czy ktoś wie co to za zegar/mechanizm chodzi o producenta.

post-47716-0-83814800-1569019844_thumb.jpg

Jest to kominkowy kwadransiak z 5 strunami, to tyle co wiem, ale nie znam firmy. Zegar jest mój i nie mam zamiaru go sprzedawać, więc pytanie nie jest w celu ustalenia wartości, poprosu jestem ciekaw kto go wyprodukował. Niestety nigdzie nie znalazłem żadnej sygnatury, nazwy.

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kojarzy tego mechanizmu :(

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kojarzy tego mechanizmu :(

Nie każdy siedzi na forum bez przerwy. Cierpliwości!! Zdjęcie jest słabe, a mechanizmów podobnych pełno. Więc co i jak zgadywać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się nie śpieszy, to była taka forma odnowienia tematu ;) Zrobiłem zdjęcie (może faktyczne słabe) najbardziej charakterystycznych elementów, a przynajmniej tak mi się wydawało :). Postaram się zrobić lepsze. Jest to mój pierwszy tego typu zegar i choć szukałem to nie udało się nic znaleźć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę w necie i wygląda na to, że ten mechanizm to Urgos - podobne znalzałem z lat 30. Zna ktoś te mechanizmy i może to potwierdzić?

http://playerpiano.yolasite.com/mantle-clock-collection.php

A widzisz ... znalazłeś w internecie ....No, Ale jakie Dobre Zdjęcia ! :) 

Bo i całego zegara i mechanizmu - z tyłu , boku , góry .  :)  Są Wyraźne i są zbliżenia . :) Ty sam , z całą pewnością , przyglądałeś się tamtym zdjęciom i zwracałeś uwagę na różne szczegóły . 

Wiec , Twoje jedno zdjęcie .... i z mechanizmem we wnętrzu niedoświetlonej  skrzyneczki - nic nie widać :(  Przepraszam , że tak z pretensją piszę , ale zrób takie zdjęcie swojego auta i wystaw na sprzedaż ... zaręczam , że nikt nawet nie spojrzy ! 

Moje uwagi wynikają z życzliwości , bo sądzę , że osoby , które mogą i są w stanie pomóc , pominą Twoje pytanie , widząc takie zdjęcie .

Można inny lepszy aparat , a przynajmniej kilka lamp , by dobrze oświetlić mechanizm .

Wymagamy , raczej kilku zdjęć . Więc i skrzynka i mechanizm . Myślę , że w Twoim przypadku , nie ma potrzeby wyjmowania mechanizmu , ale proszę się nieco postarać !

Dobrze też przeczytać temat  . http://zegarkiclub.pl/forum/topic/48800-identyfikacja-zegar%C3%B3w-jak-zada%C4%87-pytanie-aby-otrzyma%C4%87-odpowiedzi/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że nie wyszło to najlepiej. Co gorsza czytałem wskazówki co trzeba zrobić zadając pytanie i w zasadzie nie mam nic na swoje usprawiedliwienie :(. Mogę tylko dodać, że wrzucę foty jak w instrukcji, co może pomoże w potwierdzeniu tego co udało mi się ustalić. PM1122 dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe zdjęcia, które może nie są doskonałe, ale sporo lepsze niż poprzednie. Nie zrobiłem zdjęć wyjętego mechanizmu, ponieważ nie chciałbym go ponownie wyciągać, żeby zbyt częstym wykręcanie i wkręcaniem wkrętów nie wyrobić otworów w drewnie - wstyd się przyznać, ale jak go wyciągnąłem do czyszczenia i smarowania, to byłem tak przejęty tymi zabiegami, że zapomniałem cyknąć fotkę :(. Jeśli te również nie wystarczą, to przy najbliższej okazji postaram się zrobić jeszcze lepsze. Dodam, że na skrzynce i na mechaniźmie nie ma żadnych napisów lub sygnatur, jest tylko wybita 13 w prawym dolnym rogu.

post-47716-0-59490700-1569952938_thumb.jpg

post-47716-0-28561700-1569953027_thumb.jpg

post-47716-0-62554300-1569953078_thumb.jpg

post-47716-0-30165200-1569953146_thumb.jpg

post-47716-0-86767400-1569953292_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czemu na mechaniźmie mojego zegara nie ma żadnej sygnatury, nazwy? W dzisiejszych czasach, kiedy postęp technologiczny pozwala zrobić wiele niemal w garażu, a prawie wszystko pochodzi zza wiekiego muru, to może być zrozumiałe, bo czasem lepiej żeby nie było nic, niż ma być nazwa prawdziwego producenta. Ale w połowie ubiegłego wieku lub wcześniej zrobienie takiego mechanizmu nie było takie proste i wymagało znacznych nakładów finansowych. Więc czemu producent nie umieścił swojej nazwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mechanizmy były sprzedawane różnym wykonawcą których logo najczęściej było na tarczy ,u ciebie prawdopodobnie odpadło,i nie każdy chciałby mieć producenta werku widocznego na "swoim"zegarze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może było tak jak napisałeś, chociaż nie ma najmniejszego śladu po kleju lub czymś podobnym na co mogłoby być przytwierdzone lub choćby przebarwienie na drewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.