Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
jak666

Identyfikacja zegara

Recommended Posts

Witam wszystkich. Wpadł mi w ręce stary zegar ścienny ze startym już napisem na tarczy LA ROI A PARIS. Zegar nakręca się i mechanizm ładnie wszystko działa, skrzynia wygląda na po konserwacji. Moje pytanie jest odnośnie identyfikacji tego zegara i mechanizmu, z którego roku mogą pochodzić? na mechanizmie znalazłem napis chyba DRGM. Na skrzynce brak sygnatur. Zastanawiam się czy ma on jakąś wartość i czy jest to oryginał czy jakiś składak. Proszę o wszystkie możliwe informacje. 

post-110767-0-76707800-1570643191_thumb.jpg

post-110767-0-56529300-1570643211_thumb.jpg

post-110767-0-04603400-1570643248_thumb.jpg

post-110767-0-96693100-1570643257_thumb.jpg

post-110767-0-94827000-1570643267_thumb.jpg

post-110767-0-19666900-1570643323_thumb.jpg

post-110767-0-11834400-1570643335_thumb.jpg

Edited by jak666

ze zdjęć widać że to wtórna skrzynia wieszak przykręcony jest na 2 lub 3 wkręty przydały by się zdjęcia mechanizmu

Wszystko ma jakąś wartość. Polecam przeczytać regulamin. Wygląda na FMS'a lub Kienzlego. Być może misz masz. Skrzynia tak jak pisał kolega wyżej. Zdjęcia tylnej płyty mechanizmu ułatwiłyby sprawę.

Pozdrawiam Paweł

Zbyt wiele nie widać, ale wydaje mi się, że to co można dostrzec - na Kienzle wskazuje. Mechanizmy FMS ażurowy miały troszkę inne 'nóżki'. Sam jestem ciekaw jak pod tarczą wygląda... 

Dziękuję za informacje. Mechanizm widzę, że jest przykręcony na 4 śruby do skrzyni w tym dwie pod tarczą i ciężko się dostać.

Ze względu na to, że nie mam warunków na trzymanie go, zegar planuję sprzedać, a widzę że przedziały cenowe na portalach są bardzo różne...    

Edited by jak666

Dziękuję za informacje. Mechanizm widzę, że jest przykręcony na 4 śruby do skrzyni w tym dwie pod tarczą i ciężko się dostać. Ze względu na to, że nie mam warunków na trzymanie go, zegar planuję sprzedać.

Czy moglibyście określić jego przybliżoną wartość?, bo widzę że przedziały cenowe na portalach są bardzo różne...    

Zgrzewka piwa z Biedronki :) Naruszę regulamin, ale trudno...

Dziękuję za informacje. Mechanizm widzę, że jest przykręcony na 4 śruby do skrzyni w tym dwie pod tarczą i ciężko się dostać.

Ze względu na to, że nie mam warunków na trzymanie go, zegar planuję sprzedać, a widzę że przedziały cenowe na portalach są bardzo różne...    

Te 2 boczne (takie gałki :)) trzeba odkręcić ... i mechanizm będzie się dało do przodu wysunąć.