Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ziomek1988

Hamilton Jazzmaster, Intramatic, ML Clasique czy FC Classic?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od jakiegoś czasu zbieram się do zakupu trzeciego zegarka i po kilku testach nadgarstkowych (wypadł Hamilton Spirit of liberty, ML Pontos) zostało mi 5 zegarków na placu boju (4modele).

 

Szukam czegoś na co dzień, do kolekcji z Meccaniche Veneziane Redentore Adresia i Glycine Airman Double 12.

 

Podobają mi się połączenia złota, srebra i brązu. Zegarek może mieć maksymalnie 40mm z uwagi na mój nadgarstek. Który Waszym zdaniem będzie najfajniejszy? :)

post-99865-0-13234400-1570883819_thumb.jpg

post-99865-0-06849600-1570883827_thumb.jpg

post-99865-0-15745900-1570883841_thumb.jpg

post-99865-0-40373700-1570883850_thumb.jpg

post-99865-0-60837200-1570883921.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej konkretnej piątki wizualnie Ferdek i Hami.

Hamilton z 5-go zdjęcia.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet 3500. Finalnie padło na ML z uwagi na pasujący do mojego nadgarstka rozmiar 38mm. Mam nadzieję, że się sprawdzi.

Edytowane przez ziomek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jak coś na sprzedaż Hamiltona Intra-Matic 38mm z jasną tarczą i bransoletą :)

Jak coś zapraszam

Tak jak pisałem, zdecydowałem się na ML ze zdjęcia. Udało się wyrwać za 2200zł, akurat takiej wersji kolorystycznej szukałem.

 

Z ciekawości i dla potomnych możesz opisać wrażenia z użytkowania Hamiltona. Kto wie, może sobie sprawię drugiego? Tylko musiałbym się pozbyć Meccaniche Veneziane Redentore...

post-99865-0-53592300-1570995317_thumb.jpg

Edytowane przez ziomek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, bardzo dobra cena. Mogę zapytać gdzie go kupiłeś? Na chrono24 najtańszy jest za około 3000. Hamiltona też jestem ciekaw, wizualnie bardzo mi się podoba, zastanawiam się czy nie przeszkadzałby mi brak sekundnika, ale ten minimalizm jest piękny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem używany w idealnym stanie (fotka tego konkretnego modelu) na stronie momentum24. Był też wystawiony na allegro i Olx.

 

Hamiltona odrzuciłem głównie z uwagi na brak sekundnika ale może za jakiś czas sobie go sprawię, faktycznie w jego przypadku mniej znaczy więcej :)

Edytowane przez ziomek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeden z fajniejszych, minimalistycznych zegarków. Brak sekundnika nie przeszkadza. Na co dzień noszę go, na pasku rally. W oryginale był na bransie, ale jakoś nie mogłem się do niej przemóc ;)

Tarcza robi piorunujące wrażenie, że względu na szlif słoneczny :) Fajna sprawa to również wskazówki, które są srebrne, ale wydają się czarne.

A tutaj foto :)

post-96085-0-90485800-1571056215_thumb.jpg

Edytowane przez POLACZEK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba bardzo ładne. Hamilton to jeden z zegarków nad którego zakupem w przyszłości będę się na pewno zastanawiał. Szukałem czegoś skromnego, nieco retro ze srebrną tarczą na bardziej formalne okazje i na razie jego konkurentem jest Certina DS1 Powermatic 80. Wydaje mi się, że wygrywa wykonaniem (rezerwą chodu, systemem DS, wyższą klasą wodoszczelności...kwestia gustu czy sekundnikiem), a Hamilton małym rozmiarem i wyglądem. Z czarnym paskiem byłby idealny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się dobrze nosi, ML ma dodatkowy plus, że dzięki jednej z sieci jubilerskich jest dość znany w Polsce, a Hamilton, czy FC poza wąską grupa interesujących się zegarkami to mało znane manufaktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.