Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Marcinone

Mechanizm Poljot 2614. 2H

Recommended Posts

Witam

Kupiłem zegarek Poljot Aviator który powinien mieć mechanizm 2614.2H i taki był na zdjęciu sprzedawcy (zdjęcie nr. 1).

Lecz gdy otrzymałem zegarek okazało się, że mechanizm jest inny(zdjęcie nr. 2 i 3). Mimo, że wygląda tak samo to nie ma napisów. Sprzedający twierdzi, że jest to trochę ulepszona wersja 2614.2H ale mi coś tu nie pasuje bo wszystkie te mechanizmy są sygnowane. A o tym który mam nic nie można znaleźć. Jest na nim wybite 2105, na zdjęciu jest niezbyt wyraźnie.

Jaki to mechanizm, o co chodzi...?

Proszę o pomoc.post-111350-0-49955100-1576194585_thumb.jpgpost-111350-0-49955100-1576194585_thumb.jpgpost-111350-0-24251100-1576194622_thumb.jpgpost-111350-0-55187800-1576194714_thumb.jpg

Ktoś zdemontował moduł automatu (albo go nie montował) z poljota 2616.2h i sprzedaje jako manual. 2105 to numer seryjny.

I to jest mechanizm na 23 kamieniach?

Dziwne, że nigdzie nie ma logo Poljot.

Po zdjęciu modułu automatu jest to taki sam mechanizm jak 2614.2H czy są jakieś różnice?

Logo jest na dodatkowym mostku z modułem automatu, dodatkowe kamienie też tam są. Ponieważ moduł automatu na ogół pierwszy się psuje, przypuszczam, że werk jest z odzysku. Możesz go nakręcić do oporu?

Edited by Kosmala

Mogę nakręcić do oporu i nawet długo chodzi.

To chyba nie za bardzo zostałem oszukany?

Chociaż uważam, że to oszustwo...

Czy lepiej to zwrócić?

Jest mnóstwo mechanizmów 2614.2H więc po co robić takie rzeczy...?

Facet podobno jest zegarmistrzem i sprzedaje więcej zegarków i w tym sporo Aviatorów na OLX.

Ciekawe czy to częsta praktyka, że do zdjęcia daje inny mechanizm niż faktycznie wysyła po sprzedaniu?

Zegarek wygląda tak.

Liczyłem się z tym, że jest to współczesna Ukraińska pasówka czy coś w tym stylu, ale chciałem żeby mechanizm był oryginalny taki jak powinien być w Aviatorze.

post-111350-0-56736400-1576237821_thumb.jpg

post-111350-0-98489800-1576237842_thumb.jpg

Jak Ci się podoba to zostaw, czasomierz do noszenia na co dzień to nie przedmiot kolekcjonerski  <_<

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By ArtPro
      Witam, poszukuję powyższego mechanizmu kwarcowego. Może być stary, ale na chodzie. Proszę o pomoc.
      Gdzie można ów mechanizm nabyć?
    • By Michał 10:10
      Witam.

Od maja 2019 posiadam taki oto czasomierz

Bardzo chciałbym dowiedzieć się jaki skrywa mechanizm... Producent upiera się przy seiko ale niestety mi nie udało się dopasować tego mechanizmu do seiko. W dniu wczorajszym ktoś postawił tezę ,że jest to produkt innej marki ( póki co nie ujawniam jakiej aby nic nie sugerować ) ale także moim zdaniem jest to błędna sugestia. Z początku dokłądność oscylowała w granicach 8s/dobę a obecnie około 11s/dobę

Ktoś ma jakiś pomysł?

Pozdrawiam
      Michał
    • By tomking
      Cześć.

Jak w temacie, mam pytania ponieważ zamierzam kupić jeden z modeli Hamiltona.

1. Gdzie najlepiej, najtaniej (może jakieś kody) i najbezpieczniej kupić zegarki Hamilton?

2. Co sądzicie o mechanizmach H... gdzie zastosowano części z tworzywa sztucznego? Co oprócz informacji na stronie Hamiltona https://www.hamiltonwatch.com/en-int/hamilton-swiss-movements oznaczają liczby po literze H? Jak wypada jakość i trwałość tych mechanizmów?

A może lepiej wybrać mechaniczny?

Za wszelkie merytoryczne informacje z góry bardzo dziękuję.

• By Inżynier Mechanik
      Witam

Naoglądałem się w necie zdjęć zegarów robionych przez wszelkiej maści amatorów i profesjonalistów. Szczególnie interesują mnie zegary wieżowe ("grandfather clock") z mechanizmem wahadłowym oraz napędem odważnikowym. Zastanawia mnie jedna rzecz: czy w przypadku zegara posiadającego pięć wskazówek (sekundową S, minutową M, godzinową G, dobową D oraz tygodniową T) można zamocować bęben liny do osi wskazówki tygodniowej? 

Wówczas na bęben wystarczyłoby nawinąć tylko jeden zwój liny i oczywiście dać masywny odważnik, aby to w ogóle miało "siłę" ruszyć. Załóżmy, że mówimy o zegarze z mechanizmem wychwytowym typu deadbeat (np. pinwheel) z profesjonalnie wykonanymi kołami stalowymi mocowanymi do wałów na łożyskach kulkowych. Jak sobie policzyłem poszczególne przełożenia, to wychodzą mi następujące wyniki

1 obrót M = 1H = 60min = 60 obrotów S
      1 obrót G = 12H = 12 obrotów M =  720 obrotów S
      1 obrót D = 24H = 1440 obrotów S
      1 obrót T = 7 obrotów D = 10080 obrotów S (sic!)

Mówimy o mechanizmie w następującej konfiguracji M+G osiowo, S osobno bezpośrednio na kole wychwytowym, D osobno (1 obrót = 24H) napędzana z G, T osobno (1 obrót = 7 dni) napędzana z D.

Jak tak sobie myślę, to wygodniej by mi było dać wielki ciężarek i jeden zwój liny (z małym zapasem) na osi tygodniowej, niż dawać mniejszy ciężarek i więcej zwojów liny na osi wskazówki dobowej lub godzinowej. Zaznaczam, że tak sobie tylko teoretyzuję. Jak ktoś coś poda z praktyki (np zegar, który ma taką konfigurację napędu), to będę zobowiązany.

Dziękuję i pozdrawiam.

PS Podobno Adolf Hitler nie jadł mięsa. Nie bądź jak Hitler. Jedz mięso.
    • By snmr414
      Witam, poszukuje zgrabnego męskiego zegarka na skórzanym pasku z dobrym mechanizmem do 300 zł. Jeżeli macie jakieś propozycję to będę wdzięczny. Pozdrawiam 
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.