Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was rozglądał się ostatnio za jakimś pełnoklatkowcem? Zaczyna mi lekko brakować full frame.

 

Jasne, ja mam nawet kilka ;) a kilka nawet wiekszych formatow niz "FF":lol: Oto kilka fotek z tych aparatów:

 

20080104000113_645-2m700.jpg

 

20071208232146_20071210.jpg

 

20071130003706_20071204.jpg

 

20071130003833_20071206.jpg

 

20071124195157_20071127.jpg

 

20080122145612_20080126.jpg

 

Pzdr

Spinner


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne.

Też mam kilka tyle że filmowych i mam Rolleiflexa na korbkę też :lol:

Tyle że ja zcyfrowany na max-a i prawdę powiedziawszy w filmy mi sie nie usmiecha.

Takie zycie. Coś pełnoklatkowego ale cyfrowego. Testów nie chcę czytać bo z testów to g... sie wyczyta.

 

No a takie foty to robiło się hmmm w 1989 roku zdaje się. Pentaxem ;) Bez matrycy, autofokusa itp. ustrojstw. Tylko trybiki i film konici ;)

 

post-2370-0-66354100-1331238873.jpg


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz... ladniejsze niż "syfrą" - i do tego Pentaksem :)

 

Pzdr

Spinner


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Pentaxa MX to mi ktoś podśpiewał z rodaków. Byłem nieziemsko wk..... kilka dni. Pies je... nowego właściciela. To nic że nim zdjec nie robilem.

Mialem jeszcze kiedyś Pentaxa SFXn a potem Z1. Taki pentaksiarz ze mnie był. Potem zaś i tego też mam do dzisiaj, Canon EOS 100. Dinozaury wiedzą że to taki merol 124 w świecie fotograficznym :) Tyle że nie ostał mi sie żaden ludzki obiektyw do Canona tylko Tamron 28-300. Niezły ale to nie to samo. Ten normalny to był u mnie do tego Canona obiektyw Sigmy 2,8/28-70 Rewelacja :) Jeszcze jak na lustrzanym papierze zrobiło sie foty to ....

uuuuuuch. Laski dostawały orgazmu na widok kolesia z deską na odbitce.

Najbardziej to tego papieru nie mogę odżałować. Żaden lab ze znanych mi nie ma tego. Tylko Epson zdaje sie robi do swoich drukarek ten papier. Trzeba będzie kiedyś wyczaić co i jak. Może uda zrobić się zdjecia takie jak kiedyś. Ziarno idzie zasymulować. W Gimpie mam taki skrypt który to całkiem dobrze robi.

A syfrakami trzeba już robic z jednego głównego powodu: Takich filmów jak kiedyś już nie ma. Chyba że ktoś był zapobiegliwy i kilka zamrażarek wypchał ostatnimi super G, ektarami i optimami od agfy. Te które są teraz to moim skromnym zdaniem>chińska podróba.....

Taaaa. Taki ten świat. Jak już coś osiąga apogeum rozwoju to musi wyginąć.

Była sobie kiedyś wspaniała fotografia srebrowa i komu to przeszkadzało??

Echh


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szkoda :)

 

Pzdr

Spinner


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokopie, jak zamienisz Olka na jakiegoś Apsa to jakbyś sie na fulla przesiadł :)

 

ps.

Nie sądzę, żebys lepsze fotki zrobil fulem. Patałach fulem skopie, a taki gość jak Ty i 4/3 zmusi do porządnej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Dzieki za wiarę we mnie. Miłe to

4/3 a Aps-coś tam to żadna różnica. Tak prywatnie uważam. W Olku mam zaś to że jasnością obiektywu troszkę moge pojechac.

Generalnie gdyby nie ta troszkę rozciągnięta głębia ostrości to o czymś innym niz 4/3 nawet bym nie pomyślał. Ma ogromnie wiele zalet z mojego punktu widzenia.

Przy okazji i tak trzeba będzie jakieś wypasione obiektywy zakupic. Bo full z obiektywem takim 4,5 np. to żadna atrakcja dla mnie. Bo tak samo zrobię z olkiem przy jasności 3,5 ew. 2,8. Full ale z jasnością 2 to jest to :)

Trzeba będzie do gabarytu obiektywu przywyknąc na nowo.

A może coś w średnim formacie, hmmmm. Z tego co wiem nie ma jeszcze matryc o fizycznym rozmiarze np. 4,5x6 cm. To by było fajne.

 

post-2370-0-10728700-1331238911.jpg

chodzi o to żeby takie coś dało radę robić, niby nic wielkiego


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej dziewczyny foć, a nie jakies pajęczyny z żarówą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) No baa. Po to aparat wynaleziono przecie.

pajęczyny też trzeba czasami

 

post-2370-0-02886600-1331238925.jpg

dla urozmaicenia


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu.

Pentax ME z Konicą 400 w środku nocy

post-2370-0-39552700-1331239039.jpg

St. Petersburg. Tak mnie naszło bo odnalazłem znajomą po latach. Internet fajna sprawa :)

 

Pentax SFNn z Fuji Super-G :) Bo innych nie pchałem do aparatu(poza Konicą)

brama1.jpg

Na zdjęciu pełno ludzi :) Łazimy i oświetlamy błyskami lamp Bramę Wodną w Grudziądzu.

Jest tam też Krzysztof którego już nie ma z nami. Cholera


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadałem kumplowi Sony-talibowi :) pytanie o A 900. Tego FF od nich. Odpisał tak:

 

Hej... Powiem tak, miałem w ręku tą A900 i przetestowałem ją i stwierdzam że jest to jeden wielki niewypał SONY. Ma mnóstwo błędów. Nie współpracował dobrze z teleobiektywem Sigmy, nie wiem dlaczego, ale prawdopodobnie była to wada obiektywu. Ponadto irytowało mnie np. że gdy dawałeś podgląd ostrości to zwalniając ten przycisk odrazu aparat wykonywał Ci zdjęcie. Poza tym jest głośny i Balans bieli okropnie się myli. Nie wart jest tych pieniędzy. Moja A700 jest dużo lepsza:). Jeśli planujesz coś full Frame to pomyśl nad Canonem 5D - stary już ale jary. Nie wiem czy Pentax ma teraz jakiegoś FF, ale faktycznie ma on świetną współpracę ze starymi obiektywami. Współpraca Sonego ze starymi obiektywami jest podobnie jak z innymi aparatami jest możliwa dzięki przejściówce z M42 na bagnet Sony/Minolty, ale nie masz tu potwierdzenia ostrości. Ruscy wymyślili taką przejściówkę z elektroniką ale do Canona.

 

Generalnie to SONY odradzam, być może poprawili już soft do niego i nie ma już tych błędów ale musisz sam wziąć do ręki i stwierdzić.

 

Hmmm, skoro tak pisze to trzeba uważać


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:angry:

No to dawaj południowe jeszcze.

Też pewno fajne


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

No to dawaj południowe jeszcze.

Też pewno fajne

Kokop,drzewa tu,drzewa tam.Takie samo będzie :)

Nie łaziłem zresztą,bo z tej mgły nadejszła taka ulewa...mojej Oblubienicy spieszno było do bazy :angry: ...gdzie absolutnie nie spocząwszy na laurach pozdobycznych,kontynuowałem podziwanie pięknych zjawisk Natury :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie :angry: Mgła i las. Zrobiłem jakieś takie zdjęcia niedawno ale gdzie je wsadziłem? Poszukam. Teraz walczę z pra-pra-babcią . Cholera.

Babcia dziadka, nooo.

Chcę ją zrobić tak jakbym ja zrobił to zdjęcie ponad 100 lat temu. Kolor dorobić itp.


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mojej Oblubienicy spieszno było do bazy :angry: ...gdzie absolutnie nie spocząwszy na laurach pozdobycznych,kontynuowałem podziwanie pięknych zjawisk Natury :D

Tak zapomniałem. Niech se tam rosną. :)

A jakieś masz foty ale z tego już..no... nie lasu

??


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakieś masz foty ale z tego już..no... nie lasu

??

Kokop,ja z moim cykadłem wszędzie...nawet,tam (nie do lasu,znaczy się) No ale czamu pytasz.hę? :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr
Tak zapomniałem. Niech se tam rosną. :D

A jakieś masz foty ale z tego już..no... nie lasu

??

 

 

Chciałem o to samo zapytać ale wiedziałem że ty to zrobisz :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu wolno coś wrzucić :angry: ?

 

post-24507-0-17404400-1331240137.jpg

 

post-24507-0-54242000-1331240138.jpg

 

post-24507-0-09060700-1331240141.jpg

 

post-24507-0-85452100-1331240142.jpg

 

post-24507-0-65600500-1331240145.jpg

 

post-24507-0-77554000-1331240147.jpg

 

post-24507-0-91033400-1331240148.jpg

 

post-24507-0-87690700-1331240149.jpg

 

post-24507-0-52867400-1331240151.jpg


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.