Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość ALAMO

Fluorescencyjne wskazówki - o co chodzi ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ALAMO

Koleżeństwo, wytłumaczcie mi co może być powodem zadziwiajacego zachowania się elementów świecących w moich dwóch modelach...

Mianowicie, fluorescencyjne elementy raz świecą, a raz - nie świecą... Są takie dni (noce ;->), że poświata aż razi w oczy, a są takie, kiedy wogóle nie widać nawet największych punktów... Maszynki to nowe (2005) Wostoki, które pokazywałem w galerii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SzymonJ

Moze w ciagu dnia "zlapaly" za malo swiatla (byly przykryte itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze radzi, w dzień niech nałapie troche światła.

Można też troche poświecić mocną żarówką w tarcze.

 

Napisz jaki dało efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Dobrze radzi, w dzień niech nałapie troche światła.

Można też troche poświecić mocną żarówką w tarcze.

 

Napisz jaki dało efekt.

 

Świeci pięknie! Niestety, jakieś 3 minuty :-/ Może dlatego nie zdązyłem zauważyć ;->... Słuchajcie, jest jakiś standard tego świecenia ? Ile powinna się utrzymywać fluorescencja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można też troche poświecić mocną żarówką w tarcze.

Gdzieś w jakiejś instrukcji widziałem zapis by nie świecić bezpośrednio żarówką w tarczę. Było wręcz napisane wprost by nie naświetlać.

Nie pamiętam do jakiego zegarka (czy wyrobu zegarkopodobnego) było to załączone.

Jestem lamer w sprawie zegarków ale może twórcy instrukcji mieli jakiś powód by tak napisać...


nasciturus

nasciturus pro iam nato habetur, quotiens de commodis eius agitur

___

Poszukuję zegarków 24h (Pakety, etc.) oraz Slavy Medical za rozsądne pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nieskromnie zauwazylem, ze warstwy fluorescencyjne i superluminowe swieca o wiele bardziej, jezeli potraktujemy je zarowa badz swietlowka UV. Coz, jak to mozna odniesc do warunkow uzytkowych. Chyba dosc prosto. Zegarek bedzie w nocy swiecil intensywnie, jezeli bedzie wyeksponowany w ciagu dnia na duza ilosc promieni UV, czyli sloneczna pogoda, pobyt w gorach, nad morzem. Przy zachmurzonej pogodzie ilosc promieniowania UV jest o wiele mniejsza i dlatego bedzie swiecil krocej, slabiej.


Seiko SNM011

...w codziennej pogoni za dokładnością, w powietrzu, na lądzie, po wodą.

 

PMy nie dochodza (czasem), kontakt via email.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świeci pięknie! Niestety, jakieś 3 minuty :-/ Może dlatego nie zdązyłem zauważyć ;->... Słuchajcie, jest jakiś standard tego świecenia ? Ile powinna się utrzymywać fluorescencja ?

 

To zależy przede wszystkim od rodzaju masy świecącej i czasu użytkowania.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam stary temat bo chyba lepiej nie zakładać nowego.

Zauważyłem w swoim Aztorinie A031 różne działanie wskazówek fluorescencyjnych.

Oczywiście gdy je specjalnie naświetlę to świeci ostro jak szalony i tutaj nie ma żadnych anomalii.

Ale dziwne zjawisko następuje gdy naświetlanie jest całodniowe zwykłym światłem słonecznym.

Gdy wyłączam światło to nic nie widać i po kilku sekundach zaczynają się pojawiać poszczególne elementy aby po kilkunastu maks po minucie cała tarcza ładnie świeci.

Najważniejsze, że świeci całą noc z niemal taką samą siłą, która spokojnie wystarcza na odczytanie godziny nawet jednym zaspanym okiem.

Jest to normalne w każdym zegarku z fluorescencyjnymi wskazówkami czy jest kilka sposobów nakładania materiałów fluorescencyjnych i może działać różnie w zależności od zegarka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.