Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mwmo

Automat Orient sun and moon gen 3

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Czy ktos posiada taki zegarek i może coś powiedziec na jego temat ?

Jak wyglada sprawa dokladnosci chodu , czy dobrze dziala w nocy podswietlenie .......

Zegarek dla mnie wyglada ciekawie, szczegolnie z niebieska tarcza. Mozna go kupic na Amazonie UK juz za dwiescie pare funtow. 

nie szukam garniturowca , ale mysle ze dalo by sie przerobic go na uniwersalny zegarek zamieniajac pasek ,a moze nawet pasek na branzolete ...co myslicie ?

może jakas ciekawa alternatywa , budzet 2tys. 

 

pozdrawiam 

dong-ho-orient-sun-and-moon-gen-3-sak00005d0-5ca58c2e71c50-04042019114638.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sum&Moon to tania i prymitywna komplikacja mająca udawać fazy Księżyca. Data w totalizatorze to również sposób na udawanie chronografu tanim kosztem. Wystające wkręty mają sugerować podwyższoną wytrzymałość. 

 

Ten zegarek jest robiony według chińskiego gustu: tanimi i prymitywnymi chwytami - niczym złote żeby u "nowego ruskiego" - ma udawać zegarek premium.

W tym budżecie znajdziesz zegarki z prawdziwymi fazami Księżyca albo z prawdziwym chrono (a nawet: z prawdziwym chronografem i prawdziwymi fazami Księżyca). Albo porządny szwajcarski garniturowiec. Albo bardzo porządny zegarek Orient Star.

 

Nie kupuj - nie warto :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie problem ze nic nie znalazlem w takim przedziale cenowym . Nic co dla mnie ciekawe -  albo wszystko z bezelem jak u nurka , albo z gladka tarcza jak do garnituru  albo bez szafirowego szkielka . Oszalec mozna , drugi dzien nie schodze z komputera . Dostalem ekstra kase i chce kupic za nia  trwaly zegarek jako pamiątkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "Sun&Moon" to jest tak, jak kolega napisał. Daty bym się nie czepiał, bo tu nie udaje chronografu. A są takowe, to fakt żale też z charakterystycznie ułożonymi subtarczami.

Jeśli szukasz porządnego zegarka w tym budżecie, w miarę uniwersalnego to poleciłbym te poniżej lub coś z Orient Stara.

zegarek-meski-roamer-searock-21063341-55-20_4.jpg

zegarek-meski-seiko-presage-coctail-automatic-ssa341j1_1_1.jpg

Ps. Wskazany przez Ciebie Orient nie ma "podświetlenia" ... 

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za opinie i zdjecia proponowanych zegarków. Piszac podświetlanie miałem na myśli fosforyzujace w ciemności wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miales Sun and Moona w reku? Poszukaj w google zdjec albo na youtube filmow.

 

Zegarek jest bardzo ladny ale ... to grubasek niestety, cale 14 mm to ciut za duzo i ja sie wyleczylem po przymierzeniu.

Dodatkowo zgadzam sie (o dziwo :D) z Zeno, to ma udawac komplikacje faz ksiezyca a jest de facto wskaznikiem 24h.

 

Jesli szukasz fajnego, uniwersalnego Orienta to patrzylbym bardziej tutaj:

 

https://www.amazon.co.uk/Orient-RA-AA0C02L19B-Automatic-Watch/dp/B07YRYD81Z/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=orient+RA-AA0C02L19B&qid=1591353992&sr=8-1

 

Masz na bransolecie a pasek dokupisz, w druga strone jest juz duzo trudniej, nie wiem jak z luma w tym modelu - mocna luma to generalnie domena Seiko.

 

W UK masz tam spory wybor lokalnych marek oferujacych EDC - Hamtun, Geckota, Smiths, Precista, itp., poczytaj watki o EDC (every day carry) na forum, jest tego troche.

 

Powodzenia!

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cordi7 napisał:

Miales Sun and Moona w reku? Poszukaj w google zdjec albo na youtube filmow.

 

Zegarek jest bardzo ladny ale ... to grubasek niestety, cale 14 mm to ciut za duzo i ja sie wyleczylem po przymierzeniu.

Dodatkowo zgadzam sie (o dziwo :D) z Zeno, to ma udawac komplikacje faz ksiezyca a jest de facto wskaznikiem 24h.

 

Jesli szukasz fajnego, uniwersalnego Orienta to patrzylbym bardziej tutaj:

 

https://www.amazon.co.uk/Orient-RA-AA0C02L19B-Automatic-Watch/dp/B07YRYD81Z/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=orient+RA-AA0C02L19B&qid=1591353992&sr=8-1

 

Masz na bransolecie a pasek dokupisz, w druga strone jest juz duzo trudniej, nie wiem jak z luma w tym modelu - mocna luma to generalnie domena Seiko.

 

W UK masz tam spory wybor lokalnych marek oferujacych EDC - Hamtun, Geckota, Smiths, Precista, itp., poczytaj watki o EDC (every day carry) na forum, jest tego troche.

 

Powodzenia!

Dzięki za odpowiedź. Z tego Orienta już się wyleczyłem, chyba przez ten brak lumy. Geckoty są piękne, to jest właśnie to co mi się podoba. Zabierają mnie w podróż w lata 80te. Jednak trochę się boję jakości tych zegarków i ich dokładności chodu. Podają ze ten werk robi  - 20/+40s na dobę. Dla mnie to nie do przyjęcia, rozumiem 1min na tydzień ale +40 na dobę. Farer równie piękny i na ETA ale cena kosmiczna. Miałem już trzy Seiko 5 i wszystkie koszmarne pod względem dokladnosci. Nie chcę w Gekocie podziwiać cyferblat, a godzine sprawdzać na telefonie. 

Nosi ktoś może automat Geckota, proszę o opinie. 

Edytowane przez mwmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Ci na dokładnosci to może kwarc UHF...? Np. Bulova. +/- 10 sekund. Na rok! I płynąca sekundą, jak w mechaniku. 

bulova-precisionist-96b252.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję, ale chyba pozostanę przy wymażonym mechaniku. Nie mam jakiegoś skrzywienia z tą dokładnością, ale też nie chce czegoś co robi pół min na dobę. Wiem że marudzę ale mam nadzieje że w końcu znajdę ten jedyny???? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mwmo napisał:

Dzięki za odpowiedź. Z tego Orienta już się wyleczyłem, chyba przez ten brak lumy. Geckoty są piękne, to jest właśnie to co mi się podoba. Zabierają mnie w podróż w lata 80te. Jednak trochę się boję jakości tych zegarków i ich dokładności chodu. Podają ze ten werk robi  - 20/+40s na dobę. Dla mnie to nie do przyjęcia, rozumiem 1min na tydzień ale +40 na dobę. Farer równie piękny i na ETA ale cena kosmiczna. Miałem już trzy Seiko 5 i wszystkie koszmarne pod względem dokladnosci. Nie chcę w Gekocie podziwiać cyferblat, a godzine sprawdzać na telefonie. 

Nosi ktoś może automat Geckota, proszę o opinie. 

 

Absolutnie nie boj sie Geckoty, zarowno pod wzgledem jakosci jak i dokladnosci, wystarczy zerknac na podforum fanow marki w sekcji producentow niezaleznych, sam zerkam od dawna na model E-01 pierwszej wersji.

 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/174739-geckota/#comments

 

Podane odchylki sa maksymalnymi dla danego werku i w praktyce dobrze wyregulowane mechanizmy, ktorych uzywaja (ETA, Miyota, Seiko) beda na tyle dokladne, by korygowac czas raz na tydzien o minute - dwie.

Co do Seiko 5 - 7s26 tytanem nie jest ale ogarniety zegarmistrz powinien byc w stanie ci go wyregulowac tak, aby nie sprawial problemow, zona ma Seiko 5 do tyrania i naprawde nie jest zle.

 

PS. ETA 2824-2 uzywany w zegarkach do kilku - kilkunastu tysiecy PLN szwajcarski wol roboczy robi w wersji bazowej zgodnie ze specyfikacja +/-30 s, wersja elabore do +/- 20 s ale srednio to juz 12 i 7 sekund odpowiednio:

FOUR GRADES OF ETA 2824-2:

  • Standard – adjusted in two positions; accuracy of +/-12 sec/day up to +/- 30 sec/day
  • Elaborated – adjusted in three positions; accuracy of +/-7 sec/day up to +/- 20 sec/day
  • Top – adjusted in five positions; accuracy of +/-4 sec/day up to +/- 15 sec/day
  • Chronometer

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał:

 

Absolutnie nie boj sie Geckoty, zarowno pod wzgledem jakosci jak i dokladnosci, wystarczy zerknac na podforum fanow marki w sekcji producentow niezaleznych, sam zerkam od dawna na model E-01 pierwszej wersji.

 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/174739-geckota/#comments

 

Podane odchylki sa maksymalnymi dla danego werku i w praktyce dobrze wyregulowane mechanizmy, ktorych uzywaja (ETA, Miyota, Seiko) beda na tyle dokladne, by korygowac czas raz na tydzien o minute - dwie.

Co do Seiko 5 - 7s26 tytanem nie jest ale ogarniety zegarmistrz powinien byc w stanie ci go wyregulowac tak, aby nie sprawial problemow, zona ma Seiko 5 do tyrania i naprawde nie jest zle.

 

PS. Bazowa ETA 2824-2, czyli szwajcarski wol roboczy uzywany w zegarkach do kilku - kilkunastu tysiecy PLN robi maksymalnie zgodnie ze specyfikacja +/-30 s, wersja elabore do +/- 20 s ale srednio to juz 12 i 7 sekund odpowiednio:

FOUR GRADES OF ETA 2824-2:

  • Standard – adjusted in two positions; accuracy of +/-12 sec/day up to +/- 30 sec/day
  • Elaborated – adjusted in three positions; accuracy of +/-7 sec/day up to +/- 20 sec/day
  • Top – adjusted in five positions; accuracy of +/-4 sec/day up to +/- 15 sec/day
  • Chronometer

 

 

Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienia. Na chwilę najbardziej podoba mi się Geckota C-03 z mechanizmem Seiko. Ma wszystko co potrzebuje. Na czarny bezel muszę przymknąć oko, nie można mieć wszystkiego. Poszukam jeszcze czegoś podobnego przez weekend, jeśli nie znajde to zostanę posiadaczem Blekoty ????. Jest bardzo ładny tylko ciekawe jak te zegarki wyglądaja po np roku noszenia. c-03-press-release-cropped.webp

 

Edytowane przez mwmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w poszukiwaniach, edytowalem swoj post nieco zeby nie wprowadzal w blad - bazowa ETA 2824-2 w drogich zegarkach uzywana nie jest, tam wkladaja top badz chronometer.

 

Ponizej link do jednego z najwiekszych forum internetowych o zegarkach - WUS (Watch You Seek), masz watek o zegarkach Geckota:

 

https://forums.watchuseek.com/f71/geckota-watches%3B-few-reviews-4840567.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał:

Powodzenia w poszukiwaniach, edytowalem swoj post nieco zeby nie wprowadzal w blad - bazowa ETA 2824-2 w drogich zegarkach uzywana nie jest, tam wkladaja top badz chronometer.

 

Ponizej link do jednego z najwiekszych forum internetowych o zegarkach - WUS (Watch You Seek), masz watek o zegarkach Geckota:

 

https://forums.watchuseek.com/f71/geckota-watches%3B-few-reviews-4840567.html

Dzieki za link , ale dalej nie chce mi czytac tego ich watku o Geckota .  Jestem na trzeciej stronie ,a polowa jest o glupiej nazwie zagarkow . Mnie tam sie podoba , wazne że zegarek ladniejszy od Blekoty ????. Ogólnie nikt nie narzeka zbytnio na tę markę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie wytrzymałem.. GECKOTA C-03 kupiona. Całe 225 pandów kosztowała ???? zobaczymy co za jakość będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na tradycyjne zdjęcie nadgarstkowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.