Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś dzisiaj dotarło: Convoy S2+ na diodzie SST40 (max 1800 lumenów) plus kilka kolimatorów. Pierwsze testy bardzo pozytywne. Założyłem 38° honeycomb bo wydaje sie najbardziej uniwersalny. Standardowa szybka +  reflektor dają efekt miecza swietlnego. Na rower będę używał pasiastej soczewki 20x60.

IMG_20221203_002132.jpg

IMG_20221203_002208.jpg

IMG_20221203_002237.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2022 o 21:20, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Powinna ciąć metal jak laser ;)

 

Jak miecz świetny dżedaj conajmniej 🤣

 

 

IMG_1130.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jan napisał(-a):

Takie coś dzisiaj dotarło: Convoy S2+ na diodzie SST40 (max 1800 lumenów) plus kilka kolimatorów. Pierwsze testy bardzo pozytywne. Założyłem 38° honeycomb bo wydaje sie najbardziej uniwersalny. Standardowa szybka +  reflektor dają efekt miecza swietlnego. Na rower będę używał pasiastej soczewki 20x60.

IMG_20221203_002132.jpg

IMG_20221203_002208.jpg

IMG_20221203_002237.jpg

Tak to u mnie wygląda z odbłyśnikiem OP ta sama latarka ta sama dioda 

 

 

 

20220916_195529-01.jpeg

Miecz świetlny to daje convoy C8+ też na sst40 i odbłyśniku OP ,ta nie nadaje się na rower .ale do innych zadań całkiem całkiem 😃😃😃

 

 

 

20161024_182935.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Jan napisał(-a):

Takie coś dzisiaj dotarło: Convoy S2+ na diodzie SST40 (max 1800 lumenów) plus kilka kolimatorów. Pierwsze testy bardzo pozytywne. Założyłem 38° honeycomb bo wydaje sie najbardziej uniwersalny. Standardowa szybka +  reflektor dają efekt miecza swietlnego. Na rower będę używał pasiastej soczewki 20x60.

IMG_20221203_002132.jpg

IMG_20221203_002208.jpg

IMG_20221203_002237.jpg

 

Fajna latarka i w tym budżecie chyba nie do pobicia,

Dla mnie była za duża i Zebre wybrałem. Ale ja potrzebowałem do kieszeni a nie na rower.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pisar napisał(-a):

 

Fajna latarka i w tym budżecie chyba nie do pobicia,

Dla mnie była za duża i Zebre wybrałem. Ale ja potrzebowałem do kieszeni a nie na rower.

S2+ od której zebry jest większa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Jan napisał(-a):

Takie coś dzisiaj dotarło: Convoy S2+ na diodzie SST40 (max 1800 lumenów) plus kilka kolimatorów. Pierwsze testy bardzo pozytywne. Założyłem 38° honeycomb bo wydaje sie najbardziej uniwersalny. Standardowa szybka +  reflektor dają efekt miecza swietlnego. Na rower będę używał pasiastej soczewki 20x60.

 

ja czekam na S21B czy E, nie wiem dokładnie, kumpel zamawiał. Kolimatory też są, też na rower. Paczka już w PL, leży na celnym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2022 o 15:22, revolta4 napisał(-a):

S2+ od której zebry jest większa?


wydaje mi się, że od każdej ale bankowo od SC64, która jest też na ogniwo.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pisar napisał(-a):


wydaje mi się, że od każdej ale bankowo od SC64, która jest też na ogniwo.

Nie no zebry krótsze ,teraz wygooglowalem sobie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S2+ gabarytowo ok, mysalem o S3 albo S21B bo maja łatwiejszy dostep do wymiany odbłyśnika / kolimatorów ale niestety takowe do tych modeli są ciężko dostępne więc olałem i zostalem przy s2+


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Jan napisał(-a):

S2+ gabarytowo ok, mysalem o S3 albo S21B bo maja łatwiejszy dostep do wymiany odbłyśnika / kolimatorów ale niestety takowe do tych modeli są ciężko dostępne więc olałem i zostalem przy s2+

 

Raczej wręcz odwrotnie. gabarytowo to jest kloc totalny. Zaleta S2 i to chyba jedyna to cena.

Zobacz sobie jak to robią inni. Taka Zebra robi latarkę, która całkowicie znika i mieści się w ręku (na ogniwo!)


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pisar napisał(-a):

gabarytowo to jest kloc totalny

 

bez przesady. Zebry nie znałem ale zgooglowałem i wygląda ok ale 99usd vs 99zł :)

 

2 godziny temu, pisar napisał(-a):

zaleta i to chyba jedyna to cena.

 

tysiące much muszą się mylić ;)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie s2+ jedna z xpl okół 1050 lm druga sst40 1800lm. Ta pierwsza ma 6 lat tyrana cały czas rower do pracy rower po pracy ,podwórko, las ,spadała ni eraz byka na mrozie jest przy rowerze w garaży blaszanym 12 godzin jak ja jestm w pracy nic jej nie jest teraz ma trochę lżej bo jest na zmianę od roku z sst40 ,też jest ok za pierwszą dałem 40 zł z alli za drugą 80 zł z alli ,pomógł w zakupie maba z knivsov . Nie martwię się ze zgubię że padnie używam bo wydałem 40 zł. zebra za 500zl jest bardzo często używana tylko w domu lub na "oltarzyku" stworzonym w ciepłym pokoju .convoy jeszcze ma duże możliwości modowdowania co jest zaleta .bocian ,Greg, ludzie co się znają potrafią tak przerobić s2+ że taka zebra niestety się chowa technicznie do moda s2+ za 250 zł. 3 Ledy, jedna ,odprowadzenie ciepła, kolimatory itd

Zresztą sama w sobie jest na tyle dobra że nie potrzebuje jej modowac 

 

 

 

IMG_20201204_133303-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 dychy, wow kiedyś to było. Te na sst40 to aktualnie bez 90zl nie podchodź.

 

O Bocialarce myślałem ale jedyny mod jaki potrzebuje (tak myslę) to kolimatory które domówiłem. Sam tez bez odlutowania dodałem nieco pasty termo pod pcb z diodą.  Bocian daje pierścień segera, pasek miedzi wewnątrz sprężyny przełącznika które można samemu względnie łatwo dodać. Pozostaje oprogramowanie, lepsza płytka pcb pod diodą i dopieszczenie wszystkich lutów ale latarki nie są dla mnie tematem do wkręcenia się choć wiem że dla wielu to pasja i ciągłe modowanie.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jan napisał(-a):

40 dychy, wow kiedyś to było. Te na sst40 to aktualnie bez 90zl nie podchodź.

 

O Bocialarce myślałem ale jedyny mod jaki potrzebuje (tak myslę) to kolimatory które domówiłem. Sam tez bez odlutowania dodałem nieco pasty termo pod pcb z diodą.  Bocian daje pierścień segera, pasek miedzi wewnątrz sprężyny przełącznika które można samemu względnie łatwo dodać. Pozostaje oprogramowanie, lepsza płytka pcb pod diodą i dopieszczenie wszystkich lutów ale latarki nie są dla mnie tematem do wkręcenia się choć wiem że dla wielu to pasja i ciągłe modowanie.

 

 

No właśnie. Dla mnie s2+ tyle daje że nie potrzebuje .moda żadnego. Jest ok nie zawiodła mnie tak więc jest dobrze, ma tryby świeci mocno i slabo jak potrzebuje 😀a więc czego szukać więcej to tylko latarka ,można jeszcze przed zakupem wybrać barwę diody ciepła zimna jak kto lubi ,starczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jan napisał(-a):

 

bez przesady. Zebry nie znałem ale zgooglowałem i wygląda ok ale 99usd vs 99zł :)

 

 

tysiące much muszą się mylić ;)


Od samego początku nie rozmawiamy o cenie. Ta jest bezdyskusyjnie po stronie S2. 
Ja odnoszę się do rozmiaru, który jest bardzo duży w przypadku S2. Zebre komfortowo można nosić w kieszeni i mieści się w złożonej pięści.

 

Tysiące polaków ściągnie coś taniej o 5 zł z drugiego końca świata byleby tylko zaoszczędzić więc nie mogą się mylić 😉


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pisar napisał(-a):

byleby tylko zaoszczędzić

 

 

 

Ale tu nie tylko oszczędność ale też w miarę jakość. A zebra jest mniejsza co jest faktem . Ja wolę też latarki które mają włącznik na głowicy. Lepiej mi się nimi operuje niż z włącznikiem w dupce ,miałem kilka olihtow I brakuje mi tego w włącznika w convoy ale mam wizarda który właśnie często jest w kieszeni ma wszystko czego potrzebuje w latarcze s2+ jeżdżą rowerami a wizard w kieszeni , plecaku ,nerce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pisar napisał(-a):

Ja odnoszę się do rozmiaru, który jest bardzo duży w przypadku S2.

 

To jest Twoja opinia :) ja nie uważam żeby można powiedzieć że to bardzo duza latarka. Polemizujesz tez z jakościa a aktualne S2+ są naprawdę dobrze wykonane


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Jan napisał(-a):

 

To jest Twoja opinia :) ja nie uważam żeby można powiedzieć że to bardzo duza latarka. Polemizujesz tez z jakościa a aktualne S2+ są naprawdę dobrze wykonane

 

 

Jaki masz odbłyśnik u siebie OP czy SMO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMO nie mialem specjalnie wyboru a zreszta kolimatory załatwiają sprawe bo odbłyśnik się zdejmuje 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Jan napisał(-a):

SMO nie mialem specjalnie wyboru a zreszta kolimatory załatwiają sprawe bo odbłyśnik się zdejmuje 

 

 

Miałem kolimator ale nie pasuje mi to światło z niego  .mam OP jest prawie idealnie .dość szeroko I daleko .

 

 

 

 

 

 

IMG_20200627_173047-01.jpeg

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej latarce masz kolimator 🙂


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jan napisał(-a):

Na tej latarce masz kolimator 🙂

 

 

Tak .ale wcześniej mówiliśmy o s2 + tam mi kolimatory nie pasowały w świeceniu na rowerku ,😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@revolta4 ok rozumiem,  ja mam lezyne 400XL na kierownice i convoy poleci na kask (kombinacja jedno swiatlo blizej i szeroko a drugie dalej i węziej).

 

Możliwe też że wleci 2 convoy za lezyne i wtedy ten na kierownicy dostanie kolimator z paczki którą już mam tj. striped 20x60 albo nawet 30x60 .

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś bardziej dla jaj i żeby zobaczyć jak to będzie założyłem wizarda na kiere jako krótkie światła czyli bardzo szeroko daleko około 120m i convoy c8+ jako długie. No ściana światła wszystko widać w dal i na boki .nigdy tak nie jeździłem docelowo i jeździć nie będę bo nie mam potrzeby. Chęć sprawdzenia .jak wyżej wyjąłem zdjecie ta moc samej s2+ wystarcza mi w zupełności. Wożę ja w torbie na kierownicy jak mi się przedluzy wyjazd rowerowy i zaskoczy ciemność. Normalnie też mam na stałe lezyne do jazdy dziennej ,miejskiej i poza miastem ,oświetlenie jest ważne żeby być widocznym dla innych ,

 

 

 

Sam convoy s2+ beż kolimatora .

 

 

 

 

20220916_195529-01.jpeg

 

 

 

 

I podstawa na kierze .

 

 

 

20221206_091127.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.