Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Mithos

"wskazówki obracają się raz na dobę" ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mithos

Znalazłem coś takiego :

 

http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/pr...amp;language=pl

 

"Bardzo ciekawy 24-godzinny mechanizm, wskazówki obracają się na tarczy tylko raz na dobę".

 

Jak to raz na dobę ? :roll: Tzn. ze właściwy czas możemy odczytac tylko raz (dwa) dziennie ? To równie dobrze możemy zegarek wyłączyc i na to samo wyjdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że wskazówki robia jeden pełny obrót na dobę, a nie dwa jak zegarek 12 godzinny. To chyba proste. Wystarczy spojrzec na tarczę tego zegarka.

Potrzebujesz wyjasnienia czy poprostu ''łapiesz za słówko'' sprzedającego??


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2623_1225828.jpg

 

na zegarku jest 3:52

wskazówka godzinowa w ciągu doby robi pełen obrót a minutowa pełen obrót robi co godzinę :wink:


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na zegarku jest 3:52

wskazówka godzinowa w ciągu doby robi pełen obrót a minutowa pełen obrót robi co godzinę :wink:

 

2:52 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zegarku jest 3:52

wskazówka godzinowa w ciągu doby robi pełen obrót a minutowa pełen obrót robi co godzinę :wink:

 

2:52 8)

 

:D jasne że 2:52 :oops:


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tarczę tego zegarka?? ..czyli to coś z cyferkami??

post-7161-0-47173600-1330706679.jpg

 

porównaj z tym i zastanów się dlaczego(sic!) robi tamten jeden obrót.....

a2up7.jpg

 

 

UWAGA PODPOWIEM....!!!! :oops:

....rozwiązanie jest proste i "tkwi w szczegółach" tarczy :wink:

Porównaj co jest w obu tych zegarkach w miejscu indeksu z traducyjną godz."6"?

TEN pierwszy jest "polarnym zegarkiem" czyli używanym na biegunie przez różnych podróżników, badaczy i innych"turustów".

Zastanów się jak inaczej podczas :oops: Nocy Polarnej zorientujesz się która jest tam godzina? :oops:

 

W sumie to proste.....

...i w brew pozorom tego typu zagarki 24H są populaniejsze niż tylko wśród polarników......

POZDR

GrzecH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zegarków rosyjskich jest jak wiadomo jeszcze inne rozwiązanie:

65b2ab54eca4e70a.jpg

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość libero
...i w brew pozorom tego typu zagarki 24H są populaniejsze niż tylko wśród polarników......

POZDR

GrzecH

 

A ja myslslem ze to zegarek glownie marynarzy lodzi podwodnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to jest z pochodzeniem tarczy z 24-godzinną skalą ?

Czy ktoś wie na pewno skąd to-to się wzięło? Kto pierwszy zastosował takie rozwiązanie seryjnie i w jakim celu?

Słyszałem o polarnikach i o podwodniakach i teraz już sam nie wiem co o tym myśleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczę 24godzinną wymyślono po to, że za kołem podbiegunowym, gdzie trwał dzień lub noc polarna, a przebywający tam ruskij sołdat popił ostro, poszedł spac, a jak sie obudził to nie wiedział czy spał 24 godz czy 12. Spojrzał na swoje 24godzinne cziasy i wiedział czy jest 7 rano, czy wieczorem :)


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się jeszcze przydać kosmonautom ;-) Dla tzw "zwykłego człowieka" jest to tylko bajer, ew. ekstrawagancja. Zawsze jest to zegarek inny niż wszystkie. Mnie np ciężko było by się przyzwyczaić do odczytywania czasu. Dodatkową tarczę 24-godzinną ma mnóstwo zegarków, nawet mój Casio eddifice ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem takie tłumaczenie " 24-godzinna tarcza była używana pierwotnie na większą skalę na niemieckich /radzieckich wojennych bo kapitan / dowodzący musi wiedzieć czy wynurza okręt w dzień ( będzie widoczny dla potencjalnego wroga) czy po ciemku.

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.