Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dao

Czy Certina DS ACTION DAY-DATE nadaje się na garniturowca ?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję czegoś eleganckiego, do garnituru. Ale te wszystkie dress watche niezbyt mi się podobają. Czy ta Certina może za taki uchodzić ? Nie będzie to faux pas ? Ewentualnie poproszę o alternatywy. 


 

https://www.certina.com/pl-pl/watch/ds-action-day-date/c0324301604100

 

 

Edytowane przez dao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam wątpliwości.  Stąd pytanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak duży masz nadgarstek?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę duży i trochę za gruby jak na garniturowca. Ja do garnituru noszę Montblanc 112515 o średnicy 38mm i grubości 5,8mm, a mam nadgarstek 18,5cm.

 

Poszukaj coś mniejszego i chudszego, najlepiej z manualnym werkiem.  Jaki budżet przewidziałeś - podaj górny pułap. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 3 tys. Wolałbym coś około 40 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz parę linków w podobnych tematach:

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Hamilton Intra-matic w kopercie 38 mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą Certinę nawet w sygnaturce i noszę ją raz na jakiś czas. Warto dokupić oryginalną bransoletę lub jakiś masywny pasek 20mm który nie zwęża się przy zapięciu. Zegarek jest super jako sport / casual, na garniturowca nie nadaje się zupełnie, a pasek zwężający się lub delikatny rozmiarowo do tego zegarka nie pasuje, dotyczy to też IMO paska oryginalnego, który na dodatek jest sztywny i niewygodny. Po prostu jest to niezły kawał stali, w zasadzie rasowy diver tylko bez bezela :) ja lubię tą Certinę ale nikomu nie polecę na garniturowca, chyba, że ma łapę jak niedźwiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co rozumiesz pod pojeciem garniturowiec, czy chodzi o garniturowca sensu stricte czy eleganta.

Do smart casual ta Certina podejdzie, jesli ma byc od business casual wzwyz - szukalbym czegos innego.

Garniturowiec ma byc niezauwazalnym dopelnieniem stroju a nie wybijac sie na pierwszy plan.

(zgodnie z klasycznym podejsciem, jak juz koledzy pisali czasy mamy takie, ze roznie to bywa)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej listy wszystko do garnituru pasuje. Od strony technicznej też każdy spełni swoje zadanie i żaden nie jest złym wyborem. Spośród nich wybrałbym ten, który mi się najbardziej podoba. Chyba, że chcesz koniecznie zegarek mechaniczny, to wtedy dwie kwarcowe Certiny odpadają.

 

Tissoty Powermatic 80 mają mechanizmy z dłuższą rezerwą chodu. W pełni "nakręcone" mogą pracować do 80 godzin (standard to około 40 godzin). Minus, to trochę obniżona częstotliwość pracy i brak efektu "płynącej" wskazówki sekundowej (o ile to ma jakiekolwiek znaczenie).

Certiny Precidrive to bardzo dokładne kwarce. Takiej granatowej tarczy jak na zdjęciu (jeżeli w rzeczywistości też tak się świeci), do garnituru bym raczej unikał. Skoro ma być elegancko, to niech już będzie elegancko.

Certina DS-1 to też mechanizm Powermatic 80 - podobnie jak wcześniejsze Tissoty

Maurice Lacroix - nie sądziłem, że kiedyś tak napiszę, bo nie przepadam za tą marką produkującą zegarki w bardzo konserwatywnym wzornictwie, ale w tej cenie ten zegarek to moim zdaniem ciekawa propozycja do garnituru. Jeden z raczej rzadkich przykładów gustownego użycia złotego koloru. Ma idealne wymiary jak na garniturowca i bardzo dobry mechanizm automatyczny.

 

 

Do tego poniżej dorzucam dwie propozycje w zupełnie innym stylu, do zastanowienia się nad trochę inną estetyką, też pasującą do garnituru.

 

1. Zegarek w stylu bauhaus - poniżej klasyczny modele od Junghansa (Junghans oferuje szeroki wybór podobnych zegarków), ale jest też wielu innych producentów mających podobne zegarki w ofercie.

 

obraz.png.8da6780d3c20242bd2e4a8538f204ad4.png

 

2. Garniturowa kostka. Wrzucam Nomosa jako klasyka. Nomos jest dużo droższy niż Twój budżet, ale jeżeli styl pasuje, to można szukać czegoś podobnego a tańszego.

 

obraz.png.dd0c15112eab0a0b26416d7c08bedd33.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za tak wyczerpujący wpis. Właśnie uzupełniam swoją wiedzę o werki... Nomosy piękne choć nie w moim stylu. Pozostaje wybrać mi z tych wszystkich propozycji powyżej. Choć ciagle chciałbym coś bardziej nieszablonowego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na razie, że codziennie. Niestety. Mój żywioł to raczej divery stąd rozpaczliwa próba ucieczki z garniturowcami. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie masz się co przejmować. O dawna diver + garnitur to nie jest jakaś wielka ekstrawagancja. Spokojnie przejdzie, a zegarek będziesz miał i na codzienne noszenie.

Oczywiście mam na myśli w miarę stonowane divery. 

Edytowane przez josey_wales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie gościa w garniturze z JLC Reverso albo Cartier Tankiem a później tego samego gościa z Omegą 300m. Ja zdecydowanie kupuję wariant pierwszy :)


Co cię odrzuca w elegantach? Może dobierzemy taki, żeby pasował i tobie i nie był diverem. Ostatecznie kupowanie zegarka, który ci nie przyspiesza pulsu i którego nie będziesz zakładał z ochotą mija się z celem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diver + garnitur to dla mnie złe połączenie. 

Próbowałem uciec w tytułową certinę ale to chyba jednak nie to. 

Jeśli o divery chodzi też chcę kupić. Nowy longines hydroquest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diver + garnitur nie jest zły, jakby James Bond powiedział ;) No ale w końcu kupujesz jeden zegarek czy 2? Bo to jest różnica.

Na własne wesele czy raczej inna impreza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, josey_wales napisał:

A ja zdecydowanie kupuję wariant drugi :) Nienawidzę kostek. No i jak sobie z tym poradzimy? :)


Przeczytaj ze zrozumieniem moją ostatnia wypowiedź. Jak wół stoi, że jeśli ostatecznie autor wątku nie znajdzie eleganta, który mu się spodoba to nie ma sensu kupować na siłę a kostki nie proponowałem. Ostatecznie też to, że tobie się dobrze nosi divera do garnituru (i super, że tak jest) nie oznacza, że wszyscy inni muszą do tego podchodzić tak samo jak ty.

 

@dao jaki budżet? Bo ja bym zerknął ma Longines ale master series, maja śliczne eleganty a wariant z fazami księżyca jest po prostu przepiękny :) albo Longines Conquest Classic:

 

B650B3F2-A30A-4840-BD26-C7070775AA72.thumb.png.cf6fed1e8ea252afd16a0acb0a95fc1a.png

 

8286731F-B79B-4458-B5B0-311D011A7700.jpeg.a37af743c6f24a4c3978422c0b0009c3.jpeg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7

Naprawdę nie ma potrzeby żebyś się tak unosił. Zadałeś pytanie, dostałeś odpowiedź. W czym masz problem?

BTW

No ja akurat jestem inny, bo w gajerach to tylko na wesela i pogrzeby chodzę. Na szczęście jedno i drugie występuje rzadko ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.