Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Romaone

Dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, tomaliusz napisał:

Nie zgadzam się z tą opinią w ogóle.

Invicta to fajne zegarki i miałem już że trzy sztuki i wcale ani trochę nie są obciachowe.

I kupię kolejnego i będę pokazywał z dumą w/w wątku :P

 

Dlatego ostrożnie napisałem, że "dla wielu osób" i zrobiłem zastrzeżenie, że to nie jest merytoryczny argument przeciwko konkretnemu zegarkowi, a tylko i wyłącznie uwaga na temat postrzegania marki przez sporą część zegarkowych hobbystów. Dodałem też, że wymienione w linkach zegarki same w sobie są całkiem OK.

Natomiast co do tego, że marka Invicta budzi nieco kontrowersji i ma niemałe grono nieprzychylnych komentatorów, to chyba się zgodzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpisałem Invicta w Google Images to ilość obciachu niebezpiecznie wzrosła :D


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2020 o 00:14, Perpetuum Mobile napisał:

 

Miyota 821A. Stary mechanizm, o ile się orientuję to dopiero nowsze egzemplarze maja stop sekundę. Wahnik nakręca mechanizm tylko przy obrocie w jednym kierunku. Na pewno solidny i niezawodny, ale trochę już przeszłość.

Co do Invicty, to na pewno wolę mechanizm Seiko NH35, który tam siedzi w środku, ale nie wiem, czy coś Ci ona przypomina. Gdybyś miał wątpliwość to pod spodem podpowiedź. Ja takiego jednoznacznego podobieństwa nie lubię.

 

obraz.png.27241b197ea21763ca610f30fd11ec75.pngobraz.png.31ea556919cbd2a9265f9e7f65ae2556.png

 

Jeżeli jednak faktycznie chcesz coś takiego "Rolexowego" to możesz też zobaczyć te dwie oferty na bazarku:

 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/190757-invicta-pro-diver-8926-i-roamer-swiss-matic/

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/190682-pagani-design-1639/?tab=comments#comment-2863684

 

Obydwa też na NH35

 

 

No gdzie ^_^

Ten co pokazałeś to Omega :D

 

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomaliusz napisał:

No gdzie ^_^

Ten co pokazałeś to Omega

 

Kształt bezela, crown-guard - Omega.

Wskazówki, indeksy (w szczególności ten na godzinie 12), cyklop, styl bransolety - Rolex Submariner

Wielu ojców ma ten zegarek. 😁

 

obraz.png.9bde4605ac4e504487da943e2e955526.png
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divery są jak modelki z Instagrama: doszukiwanie się oryginalności jest pozbawione sensu.

W jednym przypadku ceramiczny bezel, w drugim silikonowy biust zabijają wszelkie subtelności.

 

Analogii jest zresztą więcej.

:)

 

 

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się zagląda do różnych tematów :D 

Musiałem sprawdzić sam o czym rozmawiamy 🤭 

Autorze tematu ... warto za ten hajs ;) 

Nie ma wstydu przed Ryśkiem ... znaczy Tisellem Sub a ponad 2 razy tańszy.

A więc jak się podoba to nie ma co się zastanawiać.

Jeszcze Poganina polecam, muszę jeszcze sprawdzić ich GMT i tego nowego z bezelem yach-master-a.

 

 

 

IMG_20201104_154239.jpg

IMG_20201104_164618.jpg

IMG_20201104_170721.jpg

W dniu 29.10.2020 o 20:54, tomaliusz napisał:

...

I kupię kolejnego i będę pokazywał z dumą w/w wątku :P

:P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie czy to obciach nie ma znaczenia  .Czy jest się czym chwalić ,nie wiem .Wiem tylko iż mi sprawia radość ,kiedy spojrzę sprawdzić godzinę i widzę czaszke punishera:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona ma stylowy, czarny z Darth Vaderem a synowi zafundowałem Deadpoola :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.