Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Piother

Jakie brandy - do 300 i 300 - 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym prosić o informację dot. niektórych producentów, opinie, uwagi techniczne oraz na co zwracać uwagę przy zakupie. Interesują mnie (jak i pewnie wiele osób) przedziały cenowe do 500 zł. Marki modowe, chińskie szwajcary na B etc. odrzuciłem. Chciałbym zbudować takie minimum wiedzy dot. aktualnie tego co dzieje się na rynku (wiem, że jest temat z 2006, ale trochę się zmieniło). Tak więc:

 

150-300 zł: Tutaj jest kilka producentów, których wybrałem (ich bogatsze modele zawierają się również w następnej kategorii cenowej) ze względu na ich większą lub mniejszą bytność w świecie czasomierzy:

- Casio - tu nie mam pytań ilość modeli do wyboru jest ogromna myślę, że do 300 zł spokojnie każdy znajdzie coś dla siebie

- Lorus - opinie są różne jedni niezadowoleni inni mówią, że solidne, jeszcze inni, że nie do naprawienia etc.

- Sekonda - osobiście dla mnie nie znana marka ale wybór do 300 zł b. duży - jakieś opinie

- Rubicon - j/w

- Seiko - pojedyncze modele, jakość oczywista, wzornictwo różnie, ale o gustach się nie dyskutuje

- Festina - z tego co znalazłem to 15 lat temu ok aktualnie nie warto bo został tylko 'brand' a jakość poleciała

- Timex - mój pierwszy zegarek, którego nie zgubiłem od 13 lat na chodzie dlatego mam sentyment, ale w ostatnim czasie jakość znacząco się pogorszyła. Obecnie na prezenty zamówiłem 2 zegarki i rozczarowałem się ich lekkością oraz odczuciem "badziewiastości". Jak jest z Timexem i może ktoś jest w stanie powiedzieć coś np. o automatach (tak wiem przedział 1000+)

 

301 - 500 zł: Lorus, Timex, Seiko, Festina z poprzedniej kategorii. Ponadto:

- Orient - nie ma pytań, wzornictwo dla mnie klasyczne, niczym nie porażające

- Citizen - w tej cenie kwarce, pojedyncze sztuki - jakość chyba przez wszystkich polecana

- Adriatica - swiss made, zetknąłem się tylko z dobrymi opiniami z zaznaczeniem dobrego stosunku jakość/cena

- Edifice - całkiem spory wybór, wzornictwo według uznania

Teraz kilka zagadek bo dla mnie osobiście nic nie mówią natomiast jakieś informacje odnoście takich marek znalazłem może ktoś podpowie coś więcej: Skagen, Pulsar, Invicta.

 

Sprostuję jeszcze, że zakresy cenowe sprawdzałem jeżeli chodzi w miarę o regularną sprzedaż sklepów PL i oczywiście mówimy o nowych czasomierzach.

P.S: Co z marką Fossil? Dużo osób ma dużo osób unika szerokim łukiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pińćset tylko skośne zegarki. W mojej opini.

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rubicona bym odpuścił, odnośnie Skagena to czytałem raczej pozytywne opinie. Invicta to na forum marka trochę niedoceniana ale generalnie robią dobre zegarki w tym budżecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie brandy ze stajni Seiko reprezentują dobry stosunek ceny do jakości. Czyli i Pulsar i Lorus. 

 

Jakość wykonania w Festinach i Adriaticach z którymi miałem do czynienia jak najbardziej porównywalna. A design Festin w tym przedziale cenowym bardzo ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, eddi87 napisał:

Do pińćset tylko skośne zegarki. W mojej opini.

Też skłaniałbym się ku temu, ale nie koniecznie leży mi stylistyka, a ta w tym przedziale jest mocno ograniczona.

 

2 godziny temu, tofiks_th napisał:

Rubicona bym odpuścił, odnośnie Skagena to czytałem raczej pozytywne opinie. Invicta to na forum marka trochę niedoceniana ale generalnie robią dobre zegarki w tym budżecie. 

Z Invicty widziałem kilka modeli, które mi się podobały :) Dzięki!

 

2 godziny temu, Makiavel88 napisał:

Wszystkie brandy ze stajni Seiko reprezentują dobry stosunek ceny do jakości. Czyli i Pulsar i Lorus. 

 

Jakość wykonania w Festinach i Adriaticach z którymi miałem do czynienia jak najbardziej porównywalna. A design Festin w tym przedziale cenowym bardzo ciekawy.

OK dzięki. Pamiętam naście lat temu Festina była naprawdę porządaną marką z dobrą jakością - teraz sygnały są mieszane, ale fakt design bardzo ciekawy. Adriatica zostawiła u mnie niesmak po tym jak zmieniałem baterię w zegarku Taty tego brandu - widok mikroskopijnego mechanizmu naprawdę rozczarowuje w zegarku za 500 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500 PLN, to jeszcze ruskie automaty się łapią. Stylistyka swoja, werki też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się podoba to czemu nie. Takich kopii Submarinera jest cała masa, zwłaszcza wśród chińskich marek. W tańszej opcji dostaniesz co najmniej porównywalna jakość, jeśli nie lepsza, szkiełko szafirowe i sprawdzony japoński mechanizm automatyczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna sprawa. Znalazłem 2 kolejne:

https://www.crazytime.pl/product-pol-5147-Zegarek-meski-FESTINA-F16759-4.html

https://www.crazytime.pl/product-pol-13066-Zegarek-meski-CASIO-Edifice-EFR-568D-1AV.html

 

Z Crazy Time zamawiałem już kilka razy ale czy to nie dziwne, że oba te zegarki gdzie indziej kosztują ponad 500 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na zdjęcie nadgarstkowe, zobaczymy którą ostatecznie wybrałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy, nie interesowałem się festina, chętnie poznam pierwsze wrażenie po zakupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2020 o 13:06, Piother napisał:

Zainteresowałem się takim zegarkiem Invicta: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-invicta-pro-diver-professional-22050

Pod dekielkiem mechanizm Seiko PC32A, szkiełko mineralne, ale niby utwardzane - co sądzicie?

Jeśli chodzi o ten konkretny model Invicty, to chyba kwarc. Za te same pieniądze można mieć automata z NH35 od seiko. Mam taki model od kilku lat, zabieram go na wakacje, kąpię się w morzu a potem płuczę w szklance z wodą. Nic się z nim nie dzieje, naprawdę porządna robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Piother napisał:

Zamówiona Festina - zobaczymy co przyjdzie ;)

Która z jakiego sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że jest takie zainteresowanie tańszymi zegarkami. Jak kiedyś powiedział mój kolega, "to nie sztuka kupić drogi zegarek". Pytanie tylko, czy to ma być zegarek kwarcowy czy tradycyjny (automat lub mechanik) oraz czy ma być to zegarek nowy, czy z drugiej ręki. Tradycyjne, nowe zegarki klasyczne do 500 zł to azjaci (seiko 5, Lorus, Citizen, Orient). Jeśli chcielibyśmy znaleźć taki zegarek do 300 zł, to tylko z drugiej ręki (czasami nawet nie używany). Przeważnie to zegarki na japońskich lub chinskich mechanizmach. Czasami udaje się "upolować" zegarek niemiecki lub szwajcarski, ale mam wrażenie, że coraz trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, eddi87 napisał:

Która z jakiego sklepu?


FESTINA F16759/4 Timeless Chronograph z CrazyTime - wrzucę fotki jaki przyjdzie :)

 

3 godziny temu, rknas napisał:

Super, że jest takie zainteresowanie tańszymi zegarkami. Jak kiedyś powiedział mój kolega, "to nie sztuka kupić drogi zegarek". Pytanie tylko, czy to ma być zegarek kwarcowy czy tradycyjny (automat lub mechanik) oraz czy ma być to zegarek nowy, czy z drugiej ręki. Tradycyjne, nowe zegarki klasyczne do 500 zł to azjaci (seiko 5, Lorus, Citizen, Orient). Jeśli chcielibyśmy znaleźć taki zegarek do 300 zł, to tylko z drugiej ręki (czasami nawet nie używany). Przeważnie to zegarki na japońskich lub chinskich mechanizmach. Czasami udaje się "upolować" zegarek niemiecki lub szwajcarski, ale mam wrażenie, że coraz trudniej.

 

U mnie ten zamówiony to na razie ostatni kwarc - szukałem czegoś ze sportowym charakterem do noszenia na codzień. Następny będzie jakiś diver w automacie (pewnie Citizen - szalenie mi sie podobają) w budżecie Ok 1500 zł a to w połowie 2021 :)

2D919B0C-1550-4212-A19D-5A70A96D90F2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divera Citizena można dostać czasem z drugiej ręki za całkiem przyzwoite pieniądze. Ja jednak kupiłem sobie na gwiazdkę nowego nurka Orienta w słowackim sklepie za 450,-

sorry 550. Stówka w tą czy w tą, przy dzisiejszym oprocentowaniu lokat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podasz link do sklepu? Cena ciekawa :)

Edytowane przez Piother

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.timestore.pl/Meskie-zegarki/

Jakieś 4 tygodnie przed świętami zostałem poinformowany przez aplikację pepper o promocji orienta Mako w sklepie Timestore na Słowacji (549,-) i Bambino na włoskim amazonie (511,-), Kupiłem oba i jestem bardzo zadowolony. Ten Mako jest niesamowity: jakość wykonania, in hausowy mechanizm z dokręcaniem i stop sekundą, zakręcana koronka, 20 atm i bransoleta z pełnych ogniw - naprawdę polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, rknas napisał:

https://www.timestore.pl/Meskie-zegarki/

Jakieś 4 tygodnie przed świętami zostałem poinformowany przez aplikację pepper o promocji orienta Mako w sklepie Timestore na Słowacji (549,-) i Bambino na włoskim amazonie (511,-), Kupiłem oba i jestem bardzo zadowolony. Ten Mako jest niesamowity: jakość wykonania, in hausowy mechanizm z dokręcaniem i stop sekundą, zakręcana koronka, 20 atm i bransoleta z pełnych ogniw - naprawdę polecam.

 

Też znalazłem w ich sklepie coś co mnie interesowało ale zrezygnowałem ze względu na mieszane opinie: https://zegarkiclub.pl/forum/topic/181369-wwwtimestorepl-ktoś-cokolwiek-tam-kupił/ Jednak jeżeli polecasz to na przyszłość będę wiedział i sprawdzę też ich ofertę. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechało :) Jutro wrzucę jeszcze fotkę w naturalnym świetle. Wizualnie bardzo ładnie, ale rozczarowany jestem blaszaną bransoletą.

63A407A5-DC6B-4DB5-BFBA-A9E9A37297BF.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem do rzeczy. Oto jak diver przeistoczył się w chrono. Niestety w tańszych zegarkach bransoleta jest najsłabszym ogniwem, dosłownie i w przenośni . Niech się nosi ta festinka 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.