Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ntaki

Nowy merton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie znalazłem nic w tym temacie dlatego postanowiłem napisać. Nie gniewajcie się koledzy za zaśmiecanie forum. Mam do was pytanie. W czasie świątecznych porządków na strychu odkryłem skarb. Prawdziwą perełkę. Stary zegar Merton Toruń. Jest zapakowany w oryginalne pudełko z naklejką. Jest instrukcja obsługi i karta gwarancyjna. Data sprzedaży to 89rok natomiast na mechanizmie 88. Rozmawiałem z ojcem. Zegar kupił w 89 roku. Nigdy nie wisiał na ścianie. Jest nówka. Z czystej ciekawości powiesiłem go ja. Nakręciłem i bez poziomowania ruszył do przodu. Powiedzie mi co z nim zrobić? Jaką dziś ma wartość takie znalezisko? Proszę o odpowiedź miłośników tych zegarów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poczekać jeszcze ze sto lat. Co do aktualnych cen zegarów Metron - proponuję lekturę serwisów aukcyjnych, np Allegro.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne ceny 100 czy 200 zł to ja znam. To wszystko są używane a część z nich nie działa. Ten natomiast jest fabrycznie nowy. Być może jedyny w Polsce. A to chyba różnica. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Cenowo...Niewielka :(

 Po tylu latach leżakowania i tak trzeba mu zrobić serwis.

 Jeżeli ktoś nie potrafi tego zrobić sam, to wizyta u zegarmistrza też kosztuje ..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ntaki napisał(-a):

Aktualne ceny 100 czy 200 zł to ja znam. To wszystko są używane a część z nich nie działa. Ten natomiast jest fabrycznie nowy. Być może jedyny w Polsce. A to chyba różnica. 

 

Skoro Kolega z założenia wie lepiej, to po co się pyta?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Ja mam dwie sztuki z 1988. W oryginalnych pudłach i z papierami :-). 

_20210403_194350.JPG

_20210403_194421.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegar po leżakowaniu należy przygotować do pracy.

Dokładnie obejrzeć skrzynię, czy nie posiada pleśni lub zarobaczenia, mechanizm należy wyjąć, dokładnie wymyć odpowiednimi środkami po całkowitym rozłożeniu na pojedyncze śrubki/trybiki i składając odpowiednio zakonserwować i nasmarować w przewidzianych do tej czynności miejscach.

Po takim przeglądzie powinien pracować do kolejnego przeglądu bez przeszkód.

 

Co do cen - jeśli chcesz się to pozbyć, to proponuję dobrze go opisać i wystawić od złotówki na serwisie aukcyjnym.

zobaczysz do jakiej wartości cena zostanie podbita.

może do 100, a może do 200zł.. kto to może wiedzieć?

Ja życzę dziesięciokrotności tych wartości liczbowych, ale żeby taką cenę uzyskać musiałbyś mieć złoty cyferblat a wskazówki wykładane rubinami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.