Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rubel

Longines Heritage Flagship czy?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak upchniesz między uszami pasek 20mm, to wtedy czubki uszu mogą haczyć o pasek i go strzępić. Właśnie ze względu na lekko skośne uszy. Moim zdaniem nie warto.
Ja noszę na zapięciu motylkowym. To sprawa wygody i preferencji. Jak komu wygodnie. Z zapięciem motylkowym pasek powinien dłużej przetrwać.
Na czarnym pasku też mu będzie dobrze, ale w tym zegarku połączenie koloru tarczy i paska, to połowa sukcesu. Ja bym nie kombinował.
Dzisiaj mam go na nadgarstku, więc jeszcze na zbliżeniu sławne, skośne uszy i pasek 19mm.
Sam oceń, czy coś Ci tutaj będzie przeszkadzać.

cb2f554513064805fa14d454b2deb028.jpg

d483ac90cfb5ca776c40f766aa1f1ed2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij jakiś pasek na zamówienie, to nic Ci przeszkadzać nie będzie😎 ja po zakupie wywaliłem pasek fabryczny, bo mnie osobiście widok teleskopów drażnił🤷🏻‍♂️

0BCD247A-CEB4-4F60-B3CC-0FFD54E5FCF6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo wszelkie podpowiedzi i informacje. Wybór padnie w najbliższej przyszłości na wersję z jasną tarczą. Niestety, ale dzisiaj ceny Longines poszły mocno w górę - po kilkaset złotych na zegarku, co zapewne zniechęci trochę osób. Nie wiem jeszcze jak z innymi markami, ale nie wygląda to dobrze.

Przy okazji zapytam co sądzicie na temat Epos 3439 North Star i w ogóle samej marki Epos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Flagshipa i mam też garniturowego Eposa Originale 3437. Oba są w podobnej cenie. Kiedyś już w jakimś wątku je porównywałem. Generalnie mam takie subiektywne wrażenie, że Epos jak marka z mniejszą rozpoznawalnością i historią stara się dać użytkownikowi trochę więcej niż daje Longines. W tych dwóch zegarkach widać to przede wszystkim w szkle. Wypukłe szkło szafirowe w Eposie jest z pewnością droższe niż niemal płaskie we Flagshipie. Do tego doskonale pasuje do stylu retro tego zegarka. Również koperta w Eposie jest trochę bardziej złożona. Podobnie indeksy, które w Eposie musiały wymagać większej precyzji wykonania. Również tarcza w Eposie robi wrażenie z pięknym kolorem i szlifem w stosunku do prostej, kremowej faktury tarczy w Longinesie. Na korzyść Longinesa przemawia fantastyczny dekiel i nakładane logo. Mechanizm w Eposie jest lekko zdobiony, pod ładnym, przeszklonym deklem, ale to jednak wciąż bazowa ETA. Nie szarpnęli się niestety na wersję Elabore.

ce96e92f478c8c90239784c17982d0a4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i opinie. Dokonałem wyboru - padło na EPOS Oryginale 3437 SK. Brałem go mocno pod uwagę, ze względu na bardzo dobrą ofertę cenową jaką otrzymałem i trochę nietuzinkowy wygląd. Niestety, ale Longines muszę przesunąć na daaaalszy plan, choć już dziś wiem, że dla mnie ten z jasną tarczą jest właściwym wyborem. Myślę też nad EPOS North Star, bo po super rabatach byłby droższy o 1.000 zł od Longinesa, ale to też przyszłość, która będzie miała szansę realizacji w przypadku sprzedaży wspomnianego Frederique Constant. W wolnej chwili wrzucę zdjęcia tego mojego EPOS'a z mini recenzją. Pozdrawiam :)

20220204_114146.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taki chyba garniturowy jak miał być, ale bardzo fajny. 👌 Gratuluję podjęcia decyzji i finalizacji sprawy!


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to było? Gdzie się dwóch bije…
Gratuluję nowego zegarka.
Plus tego wyboru jest taki, że chyba nadal potrzebujesz jakiegoś garniturowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do gratulacji i zgadzam sie z kolegami, nadal potrzebujesz garniturowca. Moze Longines Conquest Heritage? Jest wersja z jasna tarcza 😈

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.