Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
christopherjed

Jaki producent - kto pomoże

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, kupiłem stary zegar, który ktoś próbował przerobić na wahadłowy.Dużo majstrował no i nie zastanowiła go róznica w częstotliwości wahnieć roczniaka i wahadłowca.U terwilligera na str. 176 znalazłem podobną płytę o nie co innych rozmiarach oraz trochę zmienionych położeniach łożysk. Podobna, nie taka sama, lustrzany rysunek. W moim płyty mają wymiar 90 x 105, z dwoma otworami rewizyjnymi, które ten partacz połączył wyciętym korytarzem dla wahadła.Potężna spręzyna o średnicach 56 x 61,5 mm. Chciałbym ten zegar przywrócić do życia, będę miał kłopot ze znalezieniem odpowiedniego wahadła, gdyż jest mało miejsca na kulowe. Musi być dyskowe lub bardzo zwarte kulowe. Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam wszystkich

IMG_4815.JPG

IMG_4817.JPG

IMG_4818.JPG

IMG_4819.JPG

IMG_4820.JPG

IMG_4820.JPG

IMG_4822.JPG

IMG_4823.JPG

IMG_4825.JPG

IMG_4830.JPG

IMG_4831.JPG

IMG_4832.JPG

IMG_4833.JPG

IMG_4835.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten werk wyglada na Kienzle- ale nie mam pewnosci( otwory rewizyjne,otwory na pierscienie oslaniajace wlos i wzor numeratorow za tym przemawiaja-99% to Kienzle)

Ciekawostka jest to ze jest nakrecany z przodu ale ma prostokatne plyty.Sa werki Kienzle nakrecane z przodu ale okragle.

Wiadomo juz ze podobne werki robil JUF (prostokatne nakrecane z przodu) i nie ma tez ich w ksiazkach i sa bardzo rzadko spotykane.

Tu jest mowa o nich; JUF

Jesli chodzi o wahadło i zegary na 4 nogach( z wyjatkiem Haucka ,mial tez kulkowe ale tylne nogi maja inny rozstaw) to stosowane bylo oryginalnie takie jak na zdjeciu;

-jest to wahadlo B&B.

Zegayr z taka podstawa i nogami widzialem z werkiem JUF i Hauck i wygladaja tak jak na zdjeciu ponizej.

Maja tradycyjne werki nakrecane z tylu.

Nie wiem dlaczego zegar pokazany przez ciebie ma 2 mostki -moze ktos mnie oswiecic?

Ktos zniszczyl bardzo ciekawy i rzadko spotykany zegar

744c7162-8db4-4716-85ba-ad2f011b7423.jpg

482a97d3-abce-417f-ba35-ad2f011b71d5.jpg

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegar kolegi @christopherjed powinien się znależć w  temacie " Naprawcy-Oprawcy" jako ostrzeżenie..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest baardzo OK, a tam JAKO przestroga :)

 

....no dobra wracam do stolika.. Myjka dzyndznęła, że już się czas mycia skończył....

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos  chyba  grzebal  w  przekladni  wskazan  zeby  miec -  dobrac    dobre  wahadlo  tradycyjne  i zastapic  torsyjne.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Janek pisze ktoś próbował spowolnić jego wskazania 😁

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega zrezygnuje z przywracania go do życia to proszę o wiadomość- chętnie przegrane goscia😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i podzielenie się wiedzą. 😅Teraz będę szukał wahadła torsyjnego, kulowych mam kilka,ale wolałbym znaleźć torsyjne. Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle to rozumiesz: wahadło torsyjne może być kulowe lub dyskowe. Jest ich kilkadziesiąt odmian. Ty szukasz teraz dyskowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskowego ale o określonej średnicy-takie jak pokazałem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się  Ryszardzie, dyskowego.Przejęzyczenie.A zegar powoli wraca do życia. Pozdrawiam

W dniu 18.06.2021 o 09:29, erzlot napisał(-a):

Źle to rozumiesz: wahadło torsyjne może być kulowe lub dyskowe. Jest ich kilkadziesiąt odmian. Ty szukasz teraz dyskowego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.