Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
FranzMaurer

Casio G-Shock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, zwracam się do Was po raz kolejny kilka lat temu pisałem temat w sprawie zegarka w którym mi pomogliście za co jestem wdzięczny i jestem nadal zadowolony z wyboru. Teraz zastanawiam się nad jakimś G-Shock na razie mam dwóch faworytów. Zależy mi na cenie do 300 zł. Ponoć w tym drugim co podałem jest słabe podświetlenie, a w pierwszym za to jest podświetlenie całego wyświetlacza tzw. iluminator o ile się nie mylę. Prosiłbym o pomoc w wyborze. Pozdrawiam

 

1. https://pl.ows.shop/casio-dw-5610su-8er-m%C4%99ski-zegarek/

 

2. https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-g-shock-ga-100-1a1er-20bar-hologram-6323948399?utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=digidip+PL&tduid=8bdd8ca1548357927de3f46dcb32bb52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, FranzMaurer napisał(-a):

 

Witam serdecznie, zwracam się do Was po raz kolejny kilka lat temu pisałem temat w sprawie zegarka w którym mi pomogliście za co jestem wdzięczny i jestem nadal zadowolony z wyboru. Teraz zastanawiam się nad jakimś G-Shock na razie mam dwóch faworytów. Zależy mi na cenie do 300 zł. Ponoć w tym drugim co podałem jest słabe podświetlenie, a w pierwszym za to jest podświetlenie całego wyświetlacza tzw. iluminator o ile się nie mylę. Prosiłbym o pomoc w wyborze. Pozdrawiam

 

1. https://pl.ows.shop/casio-dw-5610su-8er-m%C4%99ski-zegarek/

 

2. https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-g-shock-ga-100-1a1er-20bar-hologram-6323948399?utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=digidip+PL&tduid=8bdd8ca1548357927de3f46dcb32bb52

 

Franz, przerzuć się z Cameli na Radomskie, a z zaoszczędzonej kasy dorzuć stówkę i kup tego :) 

 

https://allegro.pl/oferta/cyfrowy-meski-zegarek-casio-g-shock-gw-m5610-1er-11416812532

 

A na poważnie - klasyk z zasilaniem solarnym i radiową synchronizacją czasu.

Do tego normalny wyświetlacz i również podświetlenie illuminator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy raz mogę się wypowiedzieć w temacie o G-Shockach :D

 

Bierz DW-5610SU-8ER !

Ze wszystkich G, ten spodobał mi się najbardziej (wygląd, wyświetlacz, rozmiar, cena). Mam od prawie roku i jako kompan do ekstremalnych zadań (wymiana kół, basen z dzieciakiem, zabawy w piaskownicy) jest idealny 😜


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Franz, przerzuć się z Cameli na Radomskie, a z zaoszczędzonej kasy dorzuć stówkę i kup tego  
 
https://allegro.pl/oferta/cyfrowy-meski-zegarek-casio-g-shock-gw-m5610-1er-11416812532
 
A na poważnie - klasyk z zasilaniem solarnym i radiową synchronizacją czasu.
Do tego normalny wyświetlacz i również podświetlenie illuminator.
Hehe, może się przerzuce a powiedz mi jest on może w negatywie ?
Chyba pierwszy raz mogę się wypowiedzieć w temacie o G-Shockach
 
Bierz DW-5610SU-8ER !
Ze wszystkich G, ten spodobał mi się najbardziej (wygląd, wyświetlacz, rozmiar, cena). Mam od prawie roku i jako kompan do ekstremalnych zadań (wymiana kół, basen z dzieciakiem, zabawy w piaskownicy) jest idealny 
Ooo, super to mam kilka pytań :) jak sprawdza się negatyw w codziennym użytkowaniu nie przeszkadza on jakoś w odczytywaniu godziny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, FranzMaurer napisał(-a):

Hehe, może się przerzuce emoji16.png a powiedz mi jest on może w negatywie ?

 

Siur, ale to musiałbyś jeszcze obniżyć loty... nie wiem, może Popularne ;)

 

https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/casio/g-shock/zegarek-casio-gw-m5610u-1ber.html?cd=15091394838&ad=127717205943&kd=&gclid=CjwKCAiA4veMBhAMEiwAU4XRr6SpyvOJFQX-SFvXWpYIvWqWQGm-pTzqRs1LIiH584BmCL-M1VhZcxoC4NMQAvD_BwE

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej zostanę przy Camelach :) powiedz mi posiadasz może zegarek z negatywem ? Jak się spisuje użytkowanie go na co dzień, negatyw przeszkadza w odczytywaniu godziny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, FranzMaurer napisał(-a):

Raczej zostanę przy Camelach :) powiedz mi posiadasz może zegarek z negatywem ? Jak się spisuje użytkowanie go na co dzień, negatyw przeszkadza w odczytywaniu godziny ?

Mnie negatyw przeszkadzał, dlatego już nie posiadam i polecam Ci pozytyw :)

Ale to pewnie kwestia indywidualna i każdy powie co innego - wniosek - pewnie musisz sprawdzić sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to kwestia indywidualna, ale zdecydowana większość użytkowników na tym forum (w tym i ja) odradza budżetowe wersje w negatywie, bo są po prostu słabo czytelne.

 

Jeżeli to musi być negatyw to musiałbyś dołożyć 100% i kupić GBD 200.

Jak nie musi się zamknąć w 300 zł, to szukaj normalnego, pozytywowego wyświetlacza jak np. klasyk dw-5600


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może to kwestia indywidualna, ale zdecydowana większość użytkowników na tym forum (w tym i ja) odradza budżetowe wersje w negatywie, bo są po prostu słabo czytelne.
 
Jeżeli to musi być negatyw to musiałbyś dołożyć 100% i kupić GBD 200.
Jak nie musi się zamknąć w 300 zł, to szukaj normalnego, pozytywowego wyświetlacza jak np. klasyk dw-5600
Czyli nawet ten z pierwszego linka co podałem będzie taki sobie ? casio dw-5610su-8er. W niektórych sklepach kosztuje nawet 600zl w innych nieco taniej, myślałem, że ten akurat będzie w sam raz i jeszcze w tej cenie na promocji 295zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, FranzMaurer napisał(-a):

Ooo, super to mam kilka pytań :) jak sprawdza się negatyw w codziennym użytkowaniu nie przeszkadza on jakoś w odczytywaniu godziny ?

Jak masz możliwość to zobacz na żywo i oceń sam. Dla mnie pozytywy są brzydsze. 

 

I ja nigdy nie miałem problemu z odczytaniem godziny🙂

DSC_8464.thumb.JPG.f418eb540e0cfd081a36847eb016f916.JPG

 

DSC_7675.thumb.JPG.2c6e0ab68fa117aa08a3d816bacd8031.JPG

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz możliwość to zobacz na żywo i oceń sam. Dla mnie pozytywy są brzydsze. 
 
I ja nigdy nie miałem problemu z odczytaniem godziny
DSC_8464.thumb.JPG.f418eb540e0cfd081a36847eb016f916.JPG
 
DSC_7675.thumb.JPG.2c6e0ab68fa117aa08a3d816bacd8031.JPG
 
Nie no bardzo ładnie to wygląda chyba dzisiaj pójdę go do sklepu zobaczyć default_biggrin.png a powiedz mi jak to wygląda w nocy ? odpalasz oświetlenie i widać, która jest godzina ? Jakbyś mógłbyś jeszcze zrobić zdjęcie właśnie w tej sytuacji zdjęcie to byłbym mega wdzięczny default_smile.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę. Więcej zdjęć chyba nie mam. Jak wspomniałem, stosunkowo rzadko go noszę. 

 

DSC_7840.thumb.JPG.e5e313212c575e3d00b98cfd22a1117d.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę. Więcej zdjęć chyba nie mam. Jak wspomniałem, stosunkowo rzadko go noszę. 
 
DSC_7840.thumb.JPG.e5e313212c575e3d00b98cfd22a1117d.JPG
No, ładnie to wygląda i widać godzinę super, można wiedzieć dlaczego rzadko go nosisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większą frajdę mam z noszenia mechanicznych :) 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał(-a):

I ja nigdy nie miałem problemu z odczytaniem godziny🙂

 

Negatyw ma to do siebie że świetnie wygląda... na zdjęciach ;) Jeśli to jest jedyny zegarek to po pewnym czasie przyzwyczajasz się do niego, łapiesz kąty w których najlepiej odczytać wskazania - ale jeśli masz więcej zegarków to negatyw zawsze gorzej wypada w zestawieniu z pozytywem. Szkoda że Casio nie daje możliwości przełączenia wyświetlacza z trybu ciemnego na jasny i odwrotnie, bo to by znacznie ułatwiło wybór zegarka (taką możliwość daje np Garmin). Ja jakbym miał komuś doradzać to nigdy nie poleciłbym zegarka z "negatywnym" wyświetlaczem, bo moim zdaniem ten zegarek zawsze wypadnie gorzej w zestawieniu z "pozytywem".


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większą frajdę mam z noszenia mechanicznych  
Rozumiem, byłem go oglądać, fajny zegareczek tego drugiego z serii 100 też oglądałem ale lepiej przypadł mi do gustu ten 5610SU. Jeszcze jedno pytanie dajmy na to, jesteś w pomieszczeniu bez okien jest całkowicie ciemno nic nie widać, odpalasz oświetlenie zegarka widać wtedy godzinę wyraźnie czy nie widać nic ?
 
Negatyw ma to do siebie że świetnie wygląda... na zdjęciach Jeśli to jest jedyny zegarek to po pewnym czasie przyzwyczajasz się do niego, łapiesz kąty w których najlepiej odczytać wskazania - ale jeśli masz więcej zegarków to negatyw zawsze gorzej wypada w zestawieniu z pozytywem. Szkoda że Casio nie daje możliwości przełączenia wyświetlacza z trybu ciemnego na jasny i odwrotnie, bo to by znacznie ułatwiło wybór zegarka (taką możliwość daje np Garmin). Ja jakbym miał komuś doradzać to nigdy nie poleciłbym zegarka z "negatywnym" wyświetlaczem, bo moim zdaniem ten zegarek zawsze wypadnie gorzej w zestawieniu z "pozytywem".
Rozumiem, dziękuję za opinię, noszę jeszcze Citizena na bransolecie analogowego, ale szkoda mi go używać na co dzień i używam go od święta przez to szukam takiego G-Shocka właśnie :D wydaje mi się, że się przyzwyczaję do negatywa byłem w sklepie i fakt pod pewnymi kątami słabo widać albo nie widać nic no ale taki jest ten negatyw.

Powiedźcie mi proszę czy w tym sklepie pl.ows.shop są oryginalne zegarki i na luzie mogę tam kupić tego G-Shocka za 295zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daito napisał(-a):

 

Negatyw ma to do siebie że świetnie wygląda... na zdjęciach ;) Jeśli to jest jedyny zegarek to po pewnym czasie przyzwyczajasz się do niego, łapiesz kąty w których najlepiej odczytać wskazania - ale jeśli masz więcej zegarków to negatyw zawsze gorzej wypada w zestawieniu z pozytywem. Szkoda że Casio nie daje możliwości przełączenia wyświetlacza z trybu ciemnego na jasny i odwrotnie, bo to by znacznie ułatwiło wybór zegarka (taką możliwość daje np Garmin). Ja jakbym miał komuś doradzać to nigdy nie poleciłbym zegarka z "negatywnym" wyświetlaczem, bo moim zdaniem ten zegarek zawsze wypadnie gorzej w zestawieniu z "pozytywem".

W rzeczywistości wygląda równie fajnie co na zdjęciach :)

Może nie mam innego doświadczenia, więc ciężko mi porównać. 

Wzrok mam dobry i godzinę odczytuję bez najmniejszego problemu. 

 

1 godzinę temu, FranzMaurer napisał(-a):

Rozumiem, byłem go oglądać, fajny zegareczek tego drugiego z serii 100 też oglądałem ale lepiej przypadł mi do gustu ten 5610SU. Jeszcze jedno pytanie dajmy na to, jesteś w pomieszczeniu bez okien jest całkowicie ciemno nic nie widać, odpalasz oświetlenie zegarka widać wtedy godzinę wyraźnie czy nie widać nic ?

Eh, dobrze że mam dobry humor... 🙄

Podświetlenie jest bardzo krótkie (2 sekundy). Widać to na filmie. Film też lepiej oddaje realny wygląd wyświetlacza w totalnej ciemni, niż to foto. 

DSC_9292.thumb.JPG.19b30c56654e56928bbb107a6abfdd38.JPG

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eh, dobrze że mam dobry humor... 
Podświetlenie jest bardzo krótkie (2 sekundy). Widać to na filmie. Film też lepiej oddaje realny wygląd wyświetlacza w totalnej ciemni, niż to foto. 
DSC_9292.thumb.JPG.19b30c56654e56928bbb107a6abfdd38.JPG
 

 
Super, dzięki wielkie i przepraszam za problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, evilym napisał(-a):

W rzeczywistości wygląda równie fajnie co na zdjęciach :)

Może nie mam innego doświadczenia, więc ciężko mi porównać. 

Co prawda inny zegarek ale... ;)

Negatyw rewelacyjnie czytelny tylko w słoneczne dni, przy gorszym świetle tak sobie - przy słabym lepiej... nie mówić.

DSC06997.jpg

 

DSC07868.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Franz, przerzuć się z Cameli na Radomskie, a z zaoszczędzonej kasy dorzuć stówkę i kup tego  
 
https://allegro.pl/oferta/cyfrowy-meski-zegarek-casio-g-shock-gw-m5610-1er-11416812532
 
A na poważnie - klasyk z zasilaniem solarnym i radiową synchronizacją czasu.
Do tego normalny wyświetlacz i również podświetlenie illuminator.
Chyba wybiorę ten model, który podałeś, stworzyłem nowy temat ponieważ zmieniłem preferencje i podwyższam pułap cenowy na 500zl więc przerzucam się na Radomskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zdecydowanie polecę GW-M5610 w pozytywie, ale jeżeli nie musi to być maluszek i nie koniecznie musi mieć solar i waveceptor, to może GD-350? W pozytywie można go dostać na Amazonie: https://www.amazon.com/Casio-G-Shock-GD350-1C-Black-Resin/dp/B01C71NW9U/ref=sr_1_3?keywords=gd-350&qid=1637791424&sr=8-3. Dodatkowo jest do wykorzystania kupon zniżkowy, więc razem z kosztem wysyłki i podatkiem (niestety już nie da się go raczej uniknąć) wychodzi niecałe 400 PLN. Nie ma solara, ale ma "atomowa" baterię, mój chodzi już ładnych kilka lat i jeść jeszcze nie woła. Jeżeli ma być w negatywie, to poszukaj GD-350-1B. Jest do dostanie poniżej czterech stówek na WatchShop: https://www.watchshop.com/watches/mens-casio-g-shock-vibrating-timer-alarm-chronograph-watch-gd-350-1ber.pdp. To jeden z bardziej czytelnych negatywów i jest MZ w niektórych okolicznościach nawet bardziej czytelny od pozytywu. Z ciekawych funkcji ma alarm wibracyjny :)

 

20180523_234945-1000px.jpg.3280c0af47b73c7d06e5a29b2b0039fe.jpg

 

 

20180523_205726-850pxhigh.thumb.jpg.520eed31bea33a7572f24572add1c0f5.jpg

 

 

A żeby forumowej tradycji stało się za dość, to może GW-5000? Około 1,2k PLN, ale masz G-Shock Ultimate - solar, waveceptor, stalową kopertę, zakręcaną dupkę, a nie blachowkręty z plaskatym deklem i mięciutki pasek (nie wiem, czy te nowe z U mają również inny pasek). Tak jak w przypadku GW-M5610, jest wersja starsza i nowsza z "U" na końcu. Różnice dokładnie te same, jak w GW-M5610. Jest też nieco większy od GW-M5610  - jest tego samego rozmiaru, jak ten SU, którego przymierzałeś (koledzy chyba nie wspomnieli, że polecany model GW-M5610 jest nieco mniejszy).

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również zdecydowanie polecę GW-M5610 w pozytywie, ale jeżeli nie musi to być maluszek i nie koniecznie musi mieć solar i waveceptor, to może GD-350? W pozytywie można go dostać na Amazonie: https://www.amazon.com/Casio-G-Shock-GD350-1C-Black-Resin/dp/B01C71NW9U/ref=sr_1_3?keywords=gd-350&qid=1637791424&sr=8-3. Dodatkowo jest do wykorzystania kupon zniżkowy, więc razem z kosztem wysyłki i podatkiem (niestety już nie da się go raczej uniknąć) wychodzi niecałe 400 PLN. Nie ma solara, ale ma "atomowa" baterię, mój chodzi już ładnych kilka lat i jeść jeszcze nie woła. Jeżeli ma być w negatywie, to poszukaj GD-350-1B. Jest do dostanie poniżej czterech stówek na WatchShop: https://www.watchshop.com/watches/mens-casio-g-shock-vibrating-timer-alarm-chronograph-watch-gd-350-1ber.pdp. To jeden z bardziej czytelnych negatywów i jest MZ w niektórych okolicznościach nawet bardziej czytelny od pozytywu. Z ciekawych funkcji ma alarm wibracyjny 
 
20180523_234945-1000px.jpg.3280c0af47b73c7d06e5a29b2b0039fe.jpg
 
 
A żeby forumowej tradycji stało się za dość, to może GW-5000? Około 1,2k PLN, ale masz G-Shock Ultimate - solar, waveceptor, stalową kopertę, mięciutki pasek (nie wiem, czy te nowe z U mają również inny pasek). Tak jak w przypadku GW-M5610, jest wersja starsza i nowsza z "U" na końcu. Różnice dokładnie te same, jak w GW-M5610. Jest też nieco większy od GW-M5610  - jest tego samego rozmiaru, jak ten SU, którego przymierzałeś.
 
Dziękuję za propozycje zegarków, ale jednak zostanę przy GW-M5610, jednak podświetlenie ma o wiele lepsze niż ten nowszy z literka U. Teraz tylko szukam ciekawej oferty i fajnie gdybym mógł sobie pójść po ten zegarek, nie lubię zamawiać kota w worku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do piątku, może uda się upolować w dobrej cenie. Wczoraj były na Allegro za nieco ponad 300 PLN (nie wiem tylko czy U, czy bez U).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekaj do piątku, może uda się upolować w dobrej cenie. Wczoraj były na Allegro za nieco ponad 300 PLN (nie wiem tylko czy U, czy bez U).
O dzięki za info, mam ofertę z crazytime za 433zl, a z kaktus24 za 452zl. Może być taniej w piątek ? Poza tym. Na stronie crazytime oznaczenie jest takie "Gw-M5610-1" a na kaktus24 "Gw-M5610-1E". I teraz tak dlaczego w pierwszym przypadku nie podali kraju przeznaczenia ? To znaczy, że mogę dostać zegarek na rynek amerykański, europejski bądź azjatycki taka ruletka ?. Za to w drugim przypadku jest tylko litera E, a powinna być ER czyli Europa zgadza się ?. I teraz się zastanawiam z której strony zamówić zegarek i jak to jest z tymi oznaczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma praktycznie różnicy, jeśli chodzi o region, na który kierowany jest ten zegarek. Bierz stamtąd, skąd jest taniej ;) Jest szansa, że w BF będzie gdzieś taniej, jak nie, to zapewne później i tak dostaniesz go w cenie, w jakieś jest teraz. Tylko jeżeli zależy Ci na wersji bez U, to upewnij się u sprzedawcy, jaką wersję sprzedaje. Ostatnio Amazon miał w dobrej cenie - zdjęcia i opis sugerowały, że to starsza wersja, okazało się, że to ten z U.

Od czasu do czasu pojawia się ten zegar na WatchShop lub Amazonie w cenie nieco ponad 300 PLN, jednak nie wiem, czy stówka różnicy jest warta być może długiego czekania, skoro zależy Ci na nim już teraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.