Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
moobek

Trudny wybór/microbrendy do 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie zastanawiam się nad dwoma zegarkami raczej to microbrendy niż topowe marki

1. Spinnaker Dumas SP-5081-AA (https://zegarownia.pl/zegarek-meski-spinnaker-dumas-sp-5081-aa)

Bardzo mi się podoba ten zegarek ale no właśnie ale czy marka jest godna polecenia bo nawet w necie jest mało informacji, następnie czy na żywo ten zegarek nie wygląda tandetnie ? bo mam taki obawy (na zdj i na yt naprawdę ładnie) jak z werkiem

2. Meccaniche Veneziane Nereide 4.0 Jubilee 1302004J (https://zegarownia.pl/zegarek-meski-meccaniche-veneziane-nereide-4-0-jubilee-1302004j)

Tutaj trochę wiecej o marce wydaje się solidna ale też chętnie dowiem się o opiniach, następnie jakie wrażenie robi w realu

 

Co myślicie o tych 2 zegarkach??

Jak działa luma w jednym i drugim

Jak pracuje werk

który ogólnie byście polecali 

Na żywo jakie wrażenie robią

 

Może też macie jakieś ciekawe propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zegarki napędza ten sam mechanizm seiko nh35 A, w MV po drobnych modyfikacjach. Generalnie koledzy nie narzekają na jakość Spinnakerów oraz Meccaniche Veneziane. Jeśli się zdecydujesz na MV to na forum mamy dystrybutora m.in. tej marki @Lincoln Six Echo, który być może zaproponuje lepszą ceną. W mojej subiektywnej ocenie, skażonej zakupami zza wielkiego muru, zakup zegarka napędzanego mechanizmem nh35A w budżecie ponad 1000 zł to przesada, choć to typowy wół roboczy, którego naprawa lub wymiana nie będzie bardzo droga. Zerknij jeszcze na Vratislavia Conceptum model Klingert, który ma lepszy werk od Miyoty 9015 jeśli szukasz divera.

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa na tym samym mechaniźmie. Wybierz ten, który bardziej Ci się podoba. Dla mnie ciekawszy Meccaniche, no i trochę mniejszy.

Jak szukasz divera z dobrą lumą, to na tym samym mechaniźmie (Seiko NH35) bardzo solidne divery z bardzo dobrą specyfikacją (zawsze szafirowe szkło, solidna bransoleta, ceramiczna wkładka bezela) robi Phoibos. W Polsce do kupienia tutaj:

https://steinhart-zegarki.pl/pl/c/ZEGARKI-PHOIBOS-WATCH/49

europejska dystrybucja tutaj:

https://phoiboswatcheurope.com/

Miałem kiedyś Phoibos Proteus i to był super solidny i porządnie zrobiony zegarek za nieduże pieniądze.

 

Możesz też zerknąć na forumowy bazarek i zobaczyć ogłoszenia. Widziałem że wczoraj pojawił się tytanowy Zelos w świetnym stanie. Nie słyszałem, żeby w Zelosach na lumę ktoś narzekał 😉 bo lumy jest tam od cholery.

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/200234-zelos-mako-storm-grey-tytan/

w środku porządny mechanizm Miyota 9015 (high-beat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym "Phoibos" jakiś czas temu ale odrzuciłem go, przepraszam za ignorancje ale czy ten werk NH35 jest faktycznie nie warty ceny zegarka 1000+ ?

 

tak btw " Spinnaker" to jaka marka z jakiego kraju?

Edytowane przez moobek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że nie jest wart bo to pewny mechanizm, w ostatnim czasie wkładany niemal do wszystkich microbrandowych zegarków. To podobnie jak z podstawową eta 2824-2, która jest ładowana do Szwajcarów za 1,5 tysiąc oraz tych za 10 tysi. Po prostu wybieram tańsze opcje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, moobek napisał(-a):

czy ten werk NH35 jest faktycznie nie warty ceny zegarka 1000+ ?

 

Oczywiście, że jest wart. To bardzo porządny i solidny mechanizm. Będzie chodził przez długie lata. Do tego ma stop-sekundę, możliwość dokręcania koronką i nakręca się ruchem wahnika w obie strony. Prawie same zalety.

Oprócz mechanizmu są jeszcze inne aspekty wykonania zegarka, od których zależy cena. Szkło, koperta, pasek/bransoleta, zapięcie, luma, dokładność wykonania i spasowania, marka, itp. itd...

W takim przedziale cenowym 1000 PLN - 2000 PLN to chyba najpopularniejszy mechanizm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyjaśnienia odnośnie werku, może ktoś jeszcze dołoży swoje 3 grosze co do tych dwóch modeli zegarków, jak pozostałe aspekty "szkło, koperta, pasek/bransoleta, zapięcie, luma, dokładność wykonania i spasowania, marka, itp. itd..." tak jak kolega wyżej napisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spinnakera w ręku nie miałem ale mamy z żoną po jednym MV - ja Nereide GMT, ona - Nereide z kryształowym bezelem. Świetne zegarki, bardzo dobrze leżą na ręku, fajny i dość oryginalny projekt a nie oczywista zżynka z innego zegarka. Nie widziałem bransolety (i jak dla mnie to zegarek stworzony do paska) ale ze zdjęć zawsze mam wrażenie, że jej kolor / wykończenie nie zgrywa się idealnie z kopertą. Czy bym kupił drugi raz? Zdecydowanie tak. Ja polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka microbrandów na seiko NH35 i jedne są dokładniejsze drugie mniej wszystkie ładnie chodzą a mam Phoibos proteus, Oceanx sharkmaster, Nethuns Lava 2, Zelos hammerhead 2, Deep Blue pro aqua. 

Z tych dwóch MV ale te co mam są bardzo dobrze wykonane z fajnymi szklami bezele chodzą ładnie luma też świeci super nie w każdym tak samo ale godzinę rano po naświetleniu przed snem odczytuje. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NH35A to bardzo dobry mechanizm, a jeśli producent zegarka zada sobie trud jego regulacji to i bardzo dokładny. Mając dwa Spinnakery i jedno MV (choć inne modele) polecam... Zelosa ;).

 

Zelos to jednak inna liga. Projekty oryginalne, jakość świetna (koperta, szkło, luma). Mechanizm w modelach za około 2000 zł to albo NH35A, albo Miyota 9015 (teoretycznie piętro wyżej od NH).

 

Oferta z bazarku:

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/200234-zelos-mako-storm-grey-tytan/

 

Wspomniany wyżej dystrybutor MV ma w ofercie też Zelosa - @Lincoln Six Echo


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.