Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
polniacki

Pierwszy automatyczny zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od jakiegoß czasu teź szukam czegoś takiego dla siebie i dla młodego. Mierzyliśmy kilka sztuk Seiko bo chciałem mieć jakiś model w swojej skromnej kolekcji. Zrezygnowałem. Model za niecałe 3k z imitacją bransolety, bezel wyglądał jak plastikowy. Za tą cenę nie warto. Pewnie zamówimy sobie orienta mako. Młody mierzył też citki, ale mako podoba mu się bardziej. Bransa też kiepska ale zegarek jest w znacznie lepszej cenie. Jeszcze może na phobosy zerkniemy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2023 o 04:22, Admof napisał(-a):

Żadnych chińczyków, ani tam Orienta. Bierz Citizena, jako jedyny to prawdziwy zegarek dla nurków przygotowany zgodnie z normami ISO

A dlaczego nie "Orienta"? I po cholerę normy ISO? ktoś będzie z tym zegarkiem nurkował profesjonalnie? To w obecnych czasach tak jak jazda na "ścigu" w krótkich spodenkach... ;)

Mam Orienta od 2012 roku, przez długi okres był to mój jedyny zegarek, nosiłem na bransolecie, meshu, wszelkich "nato" i skórach - zawsze wyglądał świetnie... mam go do dzisiaj i ostatnio sprawdzałem +9s/24h - bez przeglądu, czy jakiejkolwiek wizyty u majstra, poza tą w której wymieniono mu szkło na szafir - złego słowa nie dam powiedzieć... Jeden z dwóch zegarków (drugi to Big Mako)  w których podwójna data jakoś wygląda a nie sprawia wrażenia dziury w tarczy wyciętej scyzorykiem...

 

1y.jpg

 

DSC03694.jpg

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się po prostu komuś nie podobać i nic na to nie poradzisz :)

Też się kiedyś przymierzałem do divera Orienta ale odpuściłem. Pomimo jego wszystkich zalet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sulek91
W dniu 17.02.2022 o 16:54, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Na nurek, automat "Swiss made" znanej marki i do tego nowy ze sklepu, to w tym budżecie raczej nie ma szans. Najtańsza chyba opcja tego typu (na bransolecie) to Glycine Combat Sub (kupiona w USA). Po rabatach, kosztach wysyłki i opłatach importowych będzie kosztować około 1850 - 1900 PLN - co jest bardzo dobrą ceną.

 

obraz.png.bc3bce2090064900999933e14463fcdb.png

 

w podobnej cenie jest też (dostępna bezpośrednio w Polsce) kopia Rolexa Submarinera od Steinharta. Jest "Swiss made".

 

obraz.png.9123978df978dbc4cf22723c2ff124b6.png

 

Glycine w swoim Combat Subie czerpie z wzornictwa Rolexa, ale ten model Steinharta to już czysta kopia. Ja osobiście nie jestem przekonany do "inspiracji" tak bliskich oryginałowi jak ten Steinhart.

 

Co do automatów Citizena, to w tym przedziale cenowym są to zazwyczaj porządne i trwałe mechanizmy Miyota z serii 8xxx. Nic wyrafinowanego, ale są trwałe i wytrzymałe. Warto się upewnić, że konkretnie wybrany model zegarka ma mechanizm w wersji z tzw. "stop-sekundą", która pozwala dokładnie co do sekundy ustawiać godzinę w zegarku. Wszystkie wersje tego mechanizmu mają możliwość dokręcania koronką.

 

 

 

Szukałem zegarka do kupienia i dzieki Panu Perpetuum Mobile właśnie go znalazłem :D

Edytowane przez Sulek91
Prosze o usuniecie, uczę sie korzystać z forum i cos nie wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Wisnia_Daniel napisał(-a):

Może się po prostu komuś nie podobać i nic na to nie poradzisz :)

No jasne że tak - ale z kontekstu posta do którego się odniosłem to nie wynika, a z mojego doświadczenia wynika że Orient robi zegarki w świetnym stosunku jakości do ceny. Ostatnio robiłem gigantyczną redukcje w moim "świecie zegarków" i z blisko 20 szt zostawiłem sobie 5 - z czego dwa to Orienty, a trzeci to Orient Star - ale wiadomo "nie ładne to co ładne tylko to co się komu podoba"  :D

 

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/17/2022 at 7:09 PM, Krist-off said:

Może nie jestem obiektywny, bo to mój świeży nabytek,

ale polecam. NY0140... Citek... :)

 

IMG_20220217_084147.jpg

On jest większy niż NY0040?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raszew napisał(-a):

On jest większy niż NY0040?

Tak. 44mm ale nosi się jak 42. Mega wygodny i ku mojemu zaskoczeniu chyba jeden z najczęstrzych gości na moim nadgarstku. Jak masz pytania to chętnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Just now, Krist-off said:

Tak. 44mm ale nosi się jak 42. Mega wygodny i ku mojemu zaskoczeniu chyba jeden z najczęstrzych gości na moim nadgarstku. Jak masz pytania to chętnie odpowiem.

Ok, no generalnie szukam pierwszego automatu (mam trzy kwarce Casio -  dwa Duro i jeden kwadrat retro) i robię już długo research. Cały czas są u mnie wątpliwości Orient Kamasu czy Citizen NY0040/84/140. Póki co jeśli chodzi o Citki to właśnie 0140 wygrywa ze względu na chyba najbardziej elegancki wygląd plus szafir. Ale z kolei znalazłem też trochę (dwie stówy) tańszego nowego Kamasu z tarczą w butelkowej zieleni. 

Ale w sumie jak mogę to zadam pytanie o zmianę godziny/dnia tygodnia/dnia miesiąca. Na ilu pozycjach pracuje koronka w Citku? Odkręcasz, odciągasz raz i zmieniasz godzinę/dzień miesiąca; odciągasz drugi raz i zmieniasz dzień tygodnia? To samo pytanie miałbym w sumie do osób, które używają Orienta.

I jeszcze kolejna sprawa czy Citka można nakręcać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, raszew napisał(-a):

Ok, no generalnie szukam pierwszego automatu (mam trzy kwarce Casio -  dwa Duro i jeden kwadrat retro) i robię już długo research. Cały czas są u mnie wątpliwości Orient Kamasu czy Citizen NY0040/84/140. Póki co jeśli chodzi o Citki to właśnie 0140 wygrywa ze względu na chyba najbardziej elegancki wygląd plus szafir. Ale z kolei znalazłem też trochę (dwie stówy) tańszego nowego Kamasu z tarczą w butelkowej zieleni. 

Ale w sumie jak mogę to zadam pytanie o zmianę godziny/dnia tygodnia/dnia miesiąca. Na ilu pozycjach pracuje koronka w Citku? Odkręcasz, odciągasz raz i zmieniasz godzinę/dzień miesiąca; odciągasz drugi raz i zmieniasz dzień tygodnia? To samo pytanie miałbym w sumie do osób, które używają Orienta.

I jeszcze kolejna sprawa czy Citka można nakręcać?

Odciągasz raz i mnieniasz dni tygodnia i miesiąca. Drugi, ustawiasz godzinę. Ma dokręcanie i stóp sekundę. Jak masz duro to citek nie będzie za duży.

Poza tym potrafi zwrócić uwagę a jednocześnie nie jest krzykliwy. Kamasu to też dobra opcja.  Będziesz zadowolony, bez względu na to co wybierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciągasz raz i kręcąc w jedną stronę zmieniasz dzień miesiąca a kręcąc w drugą zmieniasz dzień tygodnia. Odciągasz koronkę jeszcze dalej i wtedy zmieniasz godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem Kamasu wstrzymują mnie te opinie o koronce, że łatwo ją zepsuć. Jeśli zegarek raz w tygodniu będzie trzeba korygować, to wtedy będzie ona dosyć często używana i te opinie mnie troche martwią. A Citizen wydaje mi się pancerny.

A w jakiej pozycji i w którą stronę zegarek się nakręca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręca się w pozycji „0”. Odkręcasz koronkę i po prostu nakręcasz. Bez odciągania. W prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, raszew napisał(-a):

Przed zakupem Kamasu wstrzymują mnie te opinie o koronce, że łatwo ją zepsuć. Jeśli zegarek raz w tygodniu będzie trzeba korygować, to wtedy będzie ona dosyć często używana i te opinie mnie troche martwią. A Citizen wydaje mi się pancerny.

A w jakiej pozycji i w którą stronę zegarek się nakręca?

Fakt jest dość pancerny. Bezel ma kształt taki, że nawet specjalnie nią ma jak porysować wkładki. Może pi prostu podejdź gdzieś do sklepu i przymierz oba i będziesz miał odpowiedź. Obsługi nauczysz się w 30 sekund. A o korygowanie i odkręcanie koronki się nie martw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Byłem się przejść w takim razie do sklepu niedaleko i obejrzałem sobie te zegarki. Jednak według mnie Citek wygrywa. Ten zielonkawy kolor Orienta mnie nie pociąga. Wrzucę Wam fotę jak przyjdzie ny0140.

Jeszcze pytanie o opór podczas nakręcania zegarka - jest jakiś? Mogę go "przekręcić"? Kiedy będę wiedział, że jest już dobrze nakręcony. 

Czy nakręcanie zegarka a jego automatyczny naciąg podczas noszenia to są różne rodzaje napędzania mechanizmu? Jeśli nie będę nosił zegarka dłużej to mogę go np. co 24h sobie nakręcać, żeby chodził i trzymał aktualny czas, czy lepiej żeby leżał i potem go nakręcić/ponosić żeby ożył?

 

Edytowane przez raszew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahha no i nie wjechał ani Majtas ani Orient tylko trafiłem na fajną okazje na Steeldive w okolicy i patrząc na wakacyjne wydatki stwierdziłem a co mi tam i wziąłem tańszego chińczyka z dobrą specyfikacją. Szafir, 300m, ceramiczny bezel - jest spoko. Ale i tak Citka ny0140 nam na oku. Jest na co czekać :)

 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.