Zaloguj się, aby obserwować tę zawartość
Obserwujący
0
-
Ostatnio przeglądający 0 użytkowników
Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
-
Podobna zawartość
-
Przez Jaspel
Na sprzedaż leci świetny, topowy pilot od Orisa, model ProPilot X z topowym kalibrem 400 w wersji 2 - poprawionej. Jest to model z 5 dzienna rezerwa pracy i 10 letnia gwarancją na mechanizm.
Zegarek w kopercie wykonanej z tytanu, 39mm średnicy/11.5mm grubości i 47mm lug2lug. Bardzo wygodny, nie czuć go na ręku. Przez masywny wygląd nosi się jak coś trochę większego.
Zegarek z polskiej, oficjalnej dystrybucji, z lutego tego roku.
Sprzedaje w komplecie jak na zdjęciach :
- pudelka
- karta gwarancyjna
- paragon za zegarek i pasek
- komplet pudełek i dodatkowych ogniw
- gratis daje gumę z zapięciem tytanowym orisa o wartości 2tys.
Zegarek w świetnym stanie, niewielkie ślady na ogniwach bransolety i coś tam na zapięciu, mocne 9/10.
Sklepowo co najmniej 13tys + 2 tys pasek, ja poproszę 8200zl za całość.
Mozliwe wymiany, wartość 8500zl.
Odbiór osobisty Bydgoszcz lub wysyłka na ryzyko kupującego.
-
Przez Wahnik
W związku z potrzebą zmian w kolekcji sprzedaję świetnego japońca na niezawodnym mechanizmie 6R35 A.
Zegarek używany sporadycznie zrobił na mnie wrażenie solidności, piękna kompozycji tarczy oraz bardzo dokładnego chodu.
Jestem drugim użytkownikiem, zegar jest dosyć nowy, do listopada br. posiada gwarancję od Dolińskiego.
Podstawowe dane :
* średnica koperty 38 mm
* średnica tarczy 32 mm
* grubość 12,8 mm
* L2L 42 mm
* pasek / w uszach 20 mm
* waga 66 g
* szkło szafir z antyrefleksem
* WR 200 m
Stan zegarka określam ostrożnie na 8/10 - posiada niewielkie mikroryski na kopercie, ale żadnych wgniotek, szkło oczywiście czyste.
nie wiem, czego jeszcze nie napisałem, proszę ewentualnie pytać na pw.
Cena kompletu wynosi 1950 PLN - ew. do symbolicznej negocjacji + dostawa InPost lub inna na życzenie kupującego. Cena nowego w sklepie 3284,00 PLN z tym, że aktualnie w sprzedaży brak.
W okolicach Warszawy możliwe spotkanie bezpośrednie.
Polecam ten zegar jako np. świetny casualowy EDC
-
Przez Frozenn
Witam. Zegarek w świetnym stanie, pełen zestaw sklepowy. Żadnych śladów użytkowania, poza naturalnie występującą patyną. Ode mnie forumowe 8,5-9/10. Zegarek świeżej produkcji i zakupu: 02/2025. Noszony na zmianę z innymi, uszanowany i użytkowany zgodnie ze sztuką. Marki Venezianico raczej przedstawiać nie trzeba. Świetny design, materiały, trwałość i sprawdzone mechanizmy. Ten tutaj, to akurat nie lada gratka dla fanów patyny i szwajcarskich automatów :))
Trochę specyfikacji:
- 42mm średnicy bez korony
- 49mm L2L
- około 13mm grubości
- koperta, bezel, wkładka, korona z brązu
- szkło szafirowe, płaskie
- uszczelnienie 30 atmosfer
- zakręcana, sygnowana korona
- mechanizm Sellita SW200-1, automat
- pięknie szlifowane, nakładane indeksy
- szlifowany, zdobiony dekiel
- gumowy, bardzo wygodny pasek
Krótko o mechanizmie: znana i trwała konstrukcja Sellity, napędza większość zegarków w przedziale cenowym 2,5-9k zł, 26 kamieni, 4 cykle na sekundę czyli 28800 bph, wskazówka płynie miło dla oka. Mechanizm ma świetne osiągi, noszony na codzień spieszy się +1 sekundę na dobę, czasem +2, a czasem pójdzie równo bez odchyłki, uśredniając, robi +1. Świetny rezultat, bez mała jak chronometr Nie noszony, odpoczywa w rotomacie, mechanizm nie ma zastojów.
W zestawie znajduje się wszystko to, co otrzymujemy w salonie przy zakupie nowego. Począwszy od pudełek, przez komplet dokumentów: karta cyfrowej instrukcji, dowód zakupu, certyfikat, mapa Wenecji, sklepowa zawieszka, wszystko ująłem na zdjęciach. Dodatkowo dorzucam dokupiony, brązowy pasek skórzany, nigdy nie używany. Fabryczna guma jest świetna!
Obecnie cena nowego w tej konfiguracji waha się w granicach 4800 - 5200 złotych, w zależności od sprzedawcy i jego marży. Kwota jaka mnie interesuje to 3200 3100 2999 REALIZACJA Do niewielkiej negocjacji. Stanowi to około 55% ceny nowego. Koszt paczkomatu po mojej stronie, odbiór własny oczywiście również jest możliwy. Ewentualnie zaproponuj inny sposób dostawy - dogadamy się.
Zapraszam do galerii poniżej oraz do rozmów.
Pozdrawiam gorąco,
Maciej.
PS. Zdjęcia autentyczne, bez fotoszopowania i innych bajerów.
-
Przez Ciech
Parę miesięcy temu zrobiłem pasek do zegarka, nie miałem do niego klamerki, więc ją zrobiłem.
Tak więc przez zupełny przypadek piłowanie okazało się bardzo wciągające i pochłaniało coraz więcej czasu.
Efekty tego działania chronologicznie w tym wątku pokażę.
Dlaczego w podtytule tematu jest napisane "ponad 100% ręcznej roboty" ?
Ano dlatego, że są takie klamry spełniające to przewrotne stwierdzenie.
Wymagały włożenia "ponad normę" pracy, bo aby mogły powstać najpierw materiał na nie trzeba było wytworzyć.
Tą technikę łączenia metali kolorowych wymyślili Japończycy w XVII w. do zdobienia broni,
a współcześnie w stosuje się w jubilerstwie.
Powstały tak samo jak kiedyś w ognisku kowalskim,
kute, cięte, gięte i szlifowane z "wolnej ręki" dzięki temu nie trafią się dwie takie same.
Do klamer z Mokume Gane powrócę, gdy lepiej jak do tej pory opanuję technikę skuwania.
Na razie gromadzę niezbędną do tego enerię "Qi"
Dla doskonalenia klasycznej techniki metaloplastycznej, powstały też impresje w.g. najwybitniejszych wykonawców.
Takie klamrowe covery
-
Przez koorchuck
Sprzedam rzadką wersję Pro Treka PRW S-3100 z szafirowym szkiełkiem, solarem, radio controlled i innymi bajerami znanymi z Multiband 6. Był dostępny dość krótko w sprzedaży i z tego, co widzę, to teraz można go znaleźć tylko na eBay.
Kupiony 2, może 3 lata temu, nowy kosztował 1300 zł. Noszony przez jakiś czas na co dzień, w góry, na rower itp. Nie był tyrany przy żadnych ciężkich robotach.
Stan zachowawcze 7, ale na 8 pewnie by się też mógł załapać. Szkło oczywiście czyste, dekiel i koperta też, jedynie pasek wyślizgany i trochę porysowany.
Cena - 650 zł z dostawą paczkomatem.
-
