Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Bonthyc

Chiński garniturowiec za 200-300zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!
Stoję przed zakupem zegarka na prezent dla starszej osoby (mężczyzna). Budżet który chciałbym przeznaczyć to 200-300zł. Zegarek może być kwarcowy, trochę boję się chińskich automatów a o japoński mechanizm w tym budżecie będzie pewnie ciężko. W oko wpadł mi ten Benyar z błękitną tarczą:
https://www.aliexpress.com/item/1005003407202207.html
Nie wiem tylko jak z jakością w przypadku tej marki, na zdjęciach wszystko zawsze ładnie wygląda.
Rozważam też zakup starkinga. Tutaj wiem, że jakość jest dobra (sam taki posiadam tylko, że z niedostępnym obecnie mechanizmem hi-beat):
https://www.aliexpress.com/item/33016909964.html

Teoretycznie mógłbym rozważyć również zakup używanego zegarka ale wtedy warunkiem koniecznym musi być obecność oryginalnego pudełka i idealny/bliski ideałowi stan czasomierza. Czy macie może jeszcze jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak Japończyk? Automat?

Jak wrzucisz na pasek, to będzie garniturowiec nie gorszy od tego chińskiego "Rolexa" z Twojego pierwszego linku. Niestety to kopia niemal 1:1.

obraz.thumb.png.65141b9d4bbc1abad7c8b85de8d196c7.png

 

Wiem, że to Seiko jest powyżej budżetu, ale czasem warto.

Z Chińczyków to już raczej Starking. Klasyczny wygląd, szafir i o ile wiem, to nie jest klon żadnego Szwajcara albo Japończyka.

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, ten quanqin fajny ze względu ma japoński mechanizm. Seiko również ale trochę ponad budżet. :(
Na chwilę obecną najbliżej jestem zakupu starkinga ale wersji z mechanizmem miyoty. Nie powinno być problemów przy ewentualnej wizycie u zegarmajstra. Plusem jest też możliwość wysyłki z Polski.

Za kilka dni będzie na niego całkiem niezła promocja więc wydaje mi się, że to będzie dobra oferta.

Edytowane przez Bonthyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Bonthyc napisał(-a):

Dzięki za odzew, ten quanqin fajny ze względu ma japoński mechanizm. Seiko również ale trochę ponad budżet. :(
Na chwilę obecną najbliżej jestem zakupu starkinga ale wersji z mechanizmem miyoty. Nie powinno być problemów przy ewentualnej wizycie u zegarmajstra. Plusem jest też możliwość wysyłki z Polski.

Za kilka dni będzie na niego całkiem niezła promocja więc wydaje mi się, że to będzie dobra oferta.

Tu masz taniej tego Guanqina

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001692491270.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.cart.0.0.5ab23c00igCVSS&mp=1 

 

 

Mam od ponad dwóch lat i szczerze polecam. :) Starkinga zresztą też mam, ale na mechanizmie którego teraz nie dają (hi-beat za całe 35 USD). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.