Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mikas

Homar vs oryginał

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, gcze napisał(-a):

Odkopię temat, bo tutaj wpis najlepiej pasuje. 
Tak się naoglądałem chińskich homarów, że finalnie kupiłem oryginał. Tudor, musi więc odpalić chińczykom prowizję za naganianie klientów 😉
Nadarzyła się okazja aby porównać takiego homara z oryginałem. Niestety rozmiar nie jest ten sam, więc nie jest to porównanie 1:1. 
Jestem zaskoczony na plus jakością wykonania tego chińczyka, kosztował mnie z VAT i przesyłką 325zł. Za jednego Tudora można mieć ich 55 sztuk. W tej cenie jest szafir, mechanizm NH35 ze stop sekundą na poprawnym chodzie z dokręcaniem, bransoleta z pełnymi ogniwami. 
Z większych minusów, dwa rzucają się w oczy: - marnej jakości zapięcie bransolety (moment zapięcia jest słabo wyczuwalny, co jest irytujące) i brak spójności w kolorystyce bezela, indeksów i wskazówek, co jest widoczne szczególnie przy mocnym oświetleniu. 
Cyfry na bezelu są bardziej koloru miedzianego niż stonowanego złota jak w oryginale,  gryzą się ze złotymi wskazówkami i indeksami. Oczywiście widocznych różnic w porównaniu do oryginału na minus jest znacznie więcej. 
Szkło nie ma lub ma słabej jakości AR, lumy nawet nie ma co porównywać, bezel na kliku ma lekki luz i Pagani wybrał dziwaczne dla mnie 90 klików. Za to wykonanie tarczy, bezela, spasowanie, indeksy, wypełnienie lumą, nadruki są na dobrym poziomie. 
Oryginał tez jakimś niezwykłym cudem wykonania  nie jest, zdecydowanie nie jest to poziom Rolexa, no ale to oryginał i dla mnie ma to znaczenie. To co go odróżnia od homara mocno na plus to oczywiście zawartość koperty. MT5402 z COSC w moim egzemplarzu działa z dokładnością ok 1s na dzień, w dodatku to automat z wolframowym wachnikiem, 70h rezerwą chodu i krzemowym włosem balansu. 
Homar nie może się tym pochwalić, za to w ramach serwisu można kupić za grosze nowy mechanizm, a stary wywalić do śmietnika lub pobawić się nim w zegarmistrza 😁
Oczywiście z chińczykami bywa różnie i może po prostu trafiłem na lepszy egzemplarz ale naciąć można się i w Tudorze. Mój jedzie w poniedziałek do serwisu bo ma krzywo nabite wskazówki. Mam nadzieję, że wróci szybko poprawiony  i bez przygód, bo to świetny zegarek i wydanej kasy nie żałuję. Homar Pagani Design u mnie zostanie i też będzie noszony, idealny do zadań specjalnych wysokiego ryzyka. 

 

20230914_141413.jpg

do porównania to trzeba by san martina wtedy obraz byłby na wiekszy plus dla Chinczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jarek08s napisał(-a):

do porównania to trzeba by san martina wtedy obraz byłby na wiekszy plus dla Chinczyka

Dokładnie, musisz brać pod uwagę, że pagani to dobre wykonanie, ale raczej są dużo lepsze steeldive, San Martin itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jarek08s napisał(-a):

do porównania to trzeba by san martina wtedy obraz byłby na wiekszy plus dla Chinczyka

 

3 godziny temu, Krzysiekjot napisał(-a):

Dokładnie, musisz brać pod uwagę, że pagani to dobre wykonanie, ale raczej są dużo lepsze steeldive, San Martin itp

 

Jasne ale wtedy to nie byłoby żadne zaskoczenie.  Przypomnę, że zegarek kosztował 325zł. Sam mechanizm to koszt ok 150zł + szafir 150zł (na ali oczywiście), a gdzie reszta zagarka? 🙂  W tej cenie  stosunek jakości do ceny jest kosmiczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dzięki za porównanie i szacunek za odwagę bo ja osobiscie Pd do Doxy bym nie miał smialosc porównywać. Co innego seesterna ! ale narazie niestety nie posiadam

20230901_123635.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jarek08s napisał(-a):

Ogólnie dzięki za porównanie i szacunek za odwagę bo ja osobiscie Pd do Doxy bym nie miał smialosc porównywać. Co innego seesterna ! ale narazie niestety nie posiadam

20230901_123635.jpg

 

A to proszę uprzejmie: mój jest akurat na bazarku, tylko w wersji aquamarine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jarek08s napisał(-a):

Ogólnie dzięki za porównanie i szacunek za odwagę bo ja osobiscie Pd do Doxy bym nie miał smialosc porównywać. Co innego seesterna ! ale narazie niestety nie posiadam

 

Porównanie Seesterna mogłoby by być już trochę niesprawiedliwe dla Doxy. Należy brać pod uwagę, że Seesternowi odpada lwia część kosztów związanych z marketingiem. Koszt produkcji wszelkich dóbr luksusowych to zazwyczaj tylko ułamek całości kosztów. 

Na przykładnie Tudora. Ja nie płacę przecież za wyprodukowanie zegarka tylko za: 

- zaprojektowanie

- produkcję

- Dawida Beckhama i innych celebrytów co nim poświecą na nadgarstku w mediach

- całą resztę gigantycznego budżetu reklamowego

- 1/4 powierzchni salonu Kruka w drogiej galerii i jego obsługę

- zawiłą politykę popytu i podaży

itp, itd. 

Seestern produkuje i wystawia na Ali, koniec. 

Gdyby Doxa Tudor  zegarka nie zaprojektowali  i nie zbudowałi na to hype, nie byłoby z czego kopiować 😉

Jeśli Seestern będzie tej samej jakości, lub nawet lepszej  to nie byłoby dla mnie żadne zaskoczenie. (mechanizm, przynajmniej w Tudorze BB nadal będzie o wiele lepszy) 

 

Edytowane przez gcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gcze Dzięki za fajne zestawienie. Myślę, że Twój portfel zniesie jeszcze zakup homara chińskiego z górnej półki. :)  

To byłoby super porównanie, ale i tak fajnie, że dokonałeś takiego zestawienia. To rzadkość, bo albo kogoś nie stać na Tudora i kupuje chińczyka, albo kupuje Tudora a chińczyków nie tyka. 

Może jeszcze ktoś z Kolegów mógłby dokonać analogicznego porównania (recenzji) pierwowzoru i homara? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Ciekawsze byłoby porównanie Doksy z odpowiednim Maranezem.

Problemem jest tylko albo aż, znalezienie kogoś kto ma wersje z "różnych bajek". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paulus57 Bardzo możliwe,  że skuszę się na Pelagosa od SanMartin, bo zrobili coś czego nie chce zrobić Tudor, wersję stalową tego modelu.  Szkoda tylko, że wersja, która mi się podoba jest chyba tylko z datą, zawsze coś 🙂  Możliwe, że z czasem też wpadnie jeszcze inna wersja BB58 z wyższej chińskiej półki, to wtedy powtórzę porównanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, gcze napisał(-a):

@Paulus57 Bardzo możliwe,  że skuszę się na Pelagosa od SanMartin, bo zrobili coś czego nie chce zrobić Tudor, wersję stalową tego modelu.  Szkoda tylko, że wersja, która mi się podoba jest chyba tylko z datą, zawsze coś 🙂  Możliwe, że z czasem też wpadnie jeszcze inna wersja BB58 z wyższej chińskiej półki, to wtedy powtórzę porównanie. 

Ja się przymierzam do porównania pilotów typu B, ale na razie ten droższy w planach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z powodów dla których wspomniałem Maraneza jest to, ze oni również (zapewne) udoskonalili Doksę. Zrobili "trzysetkę" tytanową i używają lumy C3 (Doxa zawsze cierpiała na słabą lumę, podkreślano to nieraz). Co ciekawe, usunęli z projektu zawór helowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gcze jeśli masz ochotę zrobić porównanie z homarem z wyższej półki to w imię "nauki" mogę wypożyczyć Ci swojego homara od Cronosa.
436703e060acbfabe4e040656d2be55f.jpg

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mikas napisał(-a):

@gcze jeśli masz ochotę zrobić porównanie z homarem z wyższej półki to w imię "nauki" mogę wypożyczyć Ci swojego homara od Cronosa.
436703e060acbfabe4e040656d2be55f.jpg

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 

Takie porównanie byłoby ciekawe ale tez niestety nie 1:1 Wymiar jest inny i ma ceramiczny bezel. Ciekawe że homara BB54 zrobili już w poprawnym wymiarze i nawet logo zmienili, żeby graficznie bardziej pasowało 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2023 o 12:22, gcze napisał(-a):

 

 

Jasne ale wtedy to nie byłoby żadne zaskoczenie.  Przypomnę, że zegarek kosztował 325zł. Sam mechanizm to koszt ok 150zł + szafir 150zł (na ali oczywiście), a gdzie reszta zagarka? 🙂  W tej cenie  stosunek jakości do ceny jest kosmiczny. 

Jak chcesz jeszcze trudniejszą zagadkę, to oszacuj koszty i ceny Tandorio. Np. mój ostatnio kupiony field watch za niecałe 170 zł ma szafir, NH35 i kopertę stalową a i pasek nie z tektury. Podobnie trudny do wytłumaczenia jest Mysterious Code, tytan, NH35, szafir za 215 zł. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Jak chcesz jeszcze trudniejszą zagadkę, to oszacuj koszty i ceny Tandorio. Np. mój ostatnio kupiony field watch za niecałe 170 zł ma szafir, NH35 i kopertę stalową a i pasek nie z tektury. Podobnie trudny do wytłumaczenia jest Mysterious Code, tytan, NH35, szafir za 215 zł. 

 

Widziałem na Ali kopertę zegarka 42mm, gdzie różnica w cenie między szkłem mineralnym, a szafirem wynosiła 13zł 😁 

Edytowane przez gcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, gcze napisał(-a):

Widziałem na Ali kopertę zegarka 42mm, gdzie różnica w cenie między szkłem mineralnym, a szafirem wynosiła 13zł 😁 

Sklep może sobie ustalać dowolną cenę, ale z tego co pamiętam to za szafir trzeba zapłacić przynajmniej 25 USD a mineralne jest chyba około 15 USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Sklep może sobie ustalać dowolną cenę, ale z tego co pamiętam to za szafir trzeba zapłacić przynajmniej 25 USD a mineralne jest chyba około 15 USD.

Pewnie też nie zawsze ten deklarowany szafir, to szafir. Mało kto to sprawdzi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, gcze napisał(-a):

Pewnie też nie zawsze ten deklarowany szafir, to szafir. Mało kto to sprawdzi. 

 

Są proste testery, sam mam taki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak recenzowal go Jody na swoim kanale, i też bez szału. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę niesamowity. Popatrzyli na oryginał, coś ich rozbolało, po czym zrobili coś w rodzaju zrzynki ni to z Grand Seiko, ni to z Citizena i przywalili jej nazwę Wostok. Mistrzowie. Przy czym (dla pełnego obrazu) ta nibypodróba jest w dodatku droższa od Wostoków oryginalnych 🙂

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.