Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mikas

Homar vs oryginał

Rekomendowane odpowiedzi

to już chore, żeby coś takiego kupować. nie rozumiem ewentualnych klientów.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, oszolom napisał(-a):

to już chore, żeby coś takiego kupować. nie rozumiem ewentualnych klientów.

 

Może określenie "duży futerał męski" zawarte w opisie jakoś zachęca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego to może być homar? W recenzjach tak twierdzą ale oryginału nie mogę znaleźć nawet po wyszukiwaniu w gogle po obrazie:

image.thumb.png.b1b5298576aed2df1867fa3d2f97dc15.png

Ok już znalazłem, trochę głupio bo homar bardziej mi się podoba  od oryginału 🤣 W IWC kształt wentylatora turbiny  jest mniej ciekawy

IWC-Big-Pilot-5003-Markus-Buhler-turbine 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, gcze napisał(-a):

Czego to może być homar? W recenzjach tak twierdzą ale oryginału nie mogę znaleźć nawet po wyszukiwaniu w gogle po obrazie:

image.thumb.png.b1b5298576aed2df1867fa3d2f97dc15.png

Ok już znalazłem, trochę głupio bo homar bardziej mi się podoba  od oryginału 🤣 W IWC kształt wentylatora turbiny  jest mniej ciekawy

IWC-Big-Pilot-5003-Markus-Buhler-turbine 

To co ja szukałem? ;) 

A Hruodlanda bierz. Mam jednego i gdyby nie te ich ceny, to pewnie miałbym więcej. Fajniejszy od IWC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

To co ja szukałem? ;) 

A Hruodlanda bierz. Mam jednego i gdyby nie te ich ceny, to pewnie miałbym więcej. Fajniejszy od IWC.

Nie mogę się tylko cały czas zdecydować, czy brać wersję z napisem, czy czystą tarczę 🤔 Ten model chyba niedługo zniknie ze sprzedaży bo już w sklepie Hruodlanda go nie ma.  Stąd chyba będzie pierwszy w kolejce do zakupu, bo mam jeszcze z 3, czy 4 zegarki na oku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gcze napisał(-a):

Nie mogę się tylko cały czas zdecydować, czy brać wersję z napisem, czy czystą tarczę 🤔 Ten model chyba niedługo zniknie ze sprzedaży bo już w sklepie Hruodlanda go nie ma.  Stąd chyba będzie pierwszy w kolejce do zakupu, bo mam jeszcze z 3, czy 4 zegarki na oku.

Ja ogólnie wolę wersje z napisami, choć akurat dla pilotów Typ A, czy B, to już niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Ja ogólnie wolę wersje z napisami, choć akurat dla pilotów Typ A, czy B, to już niekoniecznie.

No właśnie w przypadku pilota zwykle wolę bez ale tutaj dochodzi skomplikowany element na dole tarczy i bez napisu góra może wyglądać trochę "łyso"  🤔 Brałbym od razu z napisem bez zastanawiania się w tym przypadku, gdyby był trochę mniejszy. Chyba finalnie rzucę monetą 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, gcze napisał(-a):

No właśnie w przypadku pilota zwykle wolę bez ale tutaj dochodzi skomplikowany element na dole tarczy i bez napisu góra może wyglądać trochę "łyso"  🤔 Brałbym od razu z napisem bez zastanawiania się w tym przypadku, gdyby był trochę mniejszy. Chyba finalnie rzucę monetą 😂

Ta turbinka wymaga równowagi na tarczy. Nie losuj, bo jeszcze wypadnie "bez napisu" i będzie słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne starcie homara, są to różne modele więc wprost porównać ich się nie da ale pewne cechy jak najbardziej tak. 

Seestern pelagosa i oryginał black bay 58. To co najbardziej rzuca się w oczy, a właściwie bardziej w ręce to wykonanie bransolety. Tudora jest bez porównania lepiej spasowana, zapięcie działa perfekcyjnie bez żadnych luzów, genialna kultura pracy,  ogniwa są dobrze obrobione. W Seesternie jest dość spory luz na łączeniu ogniw, zapięcie bardzo przeciętne na poziomie taniego Casio lub Seiko, ostre krawędzie samych ogniw, wizualnie bez zarzutu. Bezel w Tudorze nie ma żadnego luzu, działa perfekcyjnie, w Seesternie jest gorzej ale nie jest źle, w dodatku ma trudniej, z uwagi na  120 klików, Tudor 60. Wykończenie koperty w obu bardzo dobre, trudno bezpośrednio porównać tytan do stali. Tarcza/wskazówki  w obu wykonane bardzo dobrze, żadnych niedoróbek. Seestern ma lepiej założone wskazówki, w Tudorze nabili mi je nieidealnie. Porównanie lumy widoczne na zdjęciach, po minucie i po godzinie.  

Reasumując: 

Gdyby nie bransoleta i gdybym nie mógł pobawić się bezelem, to chyba nie byłbym w stanie wskazać, który zegarek jest lepiej wykonany 😁 

20231014_034408.jpg

20231014_001946.jpg

20231014_013449.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gcze napisał(-a):

Kolejne starcie homara, są to różne modele więc wprost porównać ich się nie da ale pewne cechy jak najbardziej tak. 

Seestern pelagosa i oryginał black bay 58. To co najbardziej rzuca się w oczy, a właściwie bardziej w ręce to wykonanie bransolety. Tudora jest bez porównania lepiej spasowana, zapięcie działa perfekcyjnie bez żadnych luzów, genialna kultura pracy,  ogniwa są dobrze obrobione. W Seesternie jest dość spory luz na łączeniu ogniw, zapięcie bardzo przeciętne na poziomie taniego Casio lub Seiko, ostre krawędzie samych ogniw, wizualnie bez zarzutu. Bezel w Tudorze nie ma żadnego luzu, działa perfekcyjnie, w Seesternie jest gorzej ale nie jest źle, w dodatku ma trudniej, z uwagi na  120 klików, Tudor 60. Wykończenie koperty w obu bardzo dobre, trudno bezpośrednio porównać tytan do stali. Tarcza/wskazówki  w obu wykonane bardzo dobrze, żadnych niedoróbek. Seestern ma lepiej założone wskazówki, w Tudorze nabili mi je nieidealnie. Porównanie lumy widoczne na zdjęciach, po minucie i po godzinie.  

Reasumując: 

Gdyby nie bransoleta i gdybym nie mógł pobawić się bezelem, to chyba nie byłbym w stanie wskazać, który zegarek jest lepiej wykonany 😁 

20231014_034408.jpg

20231014_001946.jpg

20231014_013449.jpg

Słabo tą lumę sfotografowałeś. ;) Tu jednak wychodzi, że chińczyk górą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Słabo tą lumę sfotografowałeś. ;) Tu jednak wychodzi, że chińczyk górą. 

To jeszcze wrzucę po 3 godzinach. 

Tak Pelagos ma znacznie mocniejszą  lumę ale znaczenie ma tutaj też to, że ten kolor lumy jest jaśniejszy o ok 20% no i Pelagos ma jej o  wiele więcej.  Bezpośrednio można porównać tylko wskazówki.  

20231014_033741.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skmei vs G-Shocki. 

 

IMG_20240220_100605.jpg

 

 

IMG_20240220_100804.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co im przyszło do głowy z tym WR 3BAR :D. Przecież i tak zawsze piszą bzdury o WR :D.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, oszolom napisał(-a):

ciekawe co im przyszło do głowy z tym WR 3BAR :D. Przecież i tak zawsze piszą bzdury o WR :D.

Pewnie się im źle wydrukowało. Miało być 30 albo 300 ATM. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starcie żółwików,  Seiko vs Heimdallr

 

20240406_160146.thumb.jpg.8c7668fb239c9f560369dd9ff1e21af1.jpg

 

Seiko jest bardziej obłe i lepiej leży na nadgarstku mimo praktycznie identycznych wymiarów i prawie takiej samej wadze. 

 

20240406_160225.thumb.jpg.ea2322e3ada344f41ce041f98ce8bb3d.jpg

 

 

20240406_160317.thumb.jpg.3cb5ee718bc0f02f0e9e35308a2043d7.jpg

 

Indeksy i wskazówki są fajniejsze w Seiko, bardziej trójwymiarowe, kropki sa wypukłe, wskazówki wyglądają jak wypolerowane, w Heimdallr są ostre, po prostu wycięte. 

 

20240406_160423.thumb.jpg.8688dbba92cec77139ef092028c47446.jpg

Seiko nie ma szafirowego szkła i ceramicznego wkładu bezela ale moim zdaniem wygląda lepiej, całość jest bardziej spójna i dopracowana. 

Luma w obu zegarkach jest tak samo dobra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi teraz do głowy, by przy porównaniach homara z pierwowzorem uwzględnić procentowy wskaźnik cenowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku Seiko to koszt ok 4-5 razy HEIMDALLR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gcze napisał(-a):

W tym przypadku Seiko to koszt ok 4-5 razy HEIMDALLR.

Myślę, że to bardzo istotny współczynnik, przy tych porównaniach. Ja np. mam Seesterna, który jest homarem Glashuette i tam jest o (chyba) 3% ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Myślę, że to bardzo istotny współczynnik, przy tych porównaniach. Ja np. mam Seesterna, który jest homarem Glashuette i tam jest o (chyba) 3% ceny.

A ja myślę, że jednak nie. Nawet jeżeli to homar to zegarek ma się podobać imo. 

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kornel91 napisał(-a):

A ja myślę, że jednak nie. Nawet jeżeli to homar to zegarek ma się podobać imo. 

 

 

Wiadomo, że musi się podobać, ale współczynnik procentowy, gdy jest wysoki, może spowodować, że kupi się pierwowzór a nie homara. Uważam, że 20-25% to górna granica dla homara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Wiadomo, że musi się podobać, ale współczynnik procentowy, gdy jest wysoki, może spowodować, że kupi się pierwowzór a nie homara. Uważam, że 20-25% to górna granica dla homara.

OK to Twój tok myślenia Paweł. Chociaż wczoraj nie czytając znalazłem fajnego SM i to raczej nie homara i to akurat warto kupić nie myśląc o %. 

 

 

S8mxVLs.jpeg

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, kornel91 napisał(-a):

OK to Twój tok myślenia Paweł. Chociaż wczoraj nie czytając znalazłem fajnego SM i to raczej nie homara i to akurat warto kupić nie myśląc o %. 

 

 

S8mxVLs.jpeg

 

San Martin ostatnio ruszył z GMT na NH34, jak Seiko w wersjach nowych piątek. Mam już jedną a gdybym miał grubszy portfel i brak innych marek na celowniku, to pewnie bym jeszcze ze 3-4 dokupił. :) 

 

IMG_20240123_124929.thumb.jpg.765d8d7d271f8558871a9051b0b80605.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.