Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
barteczek

EDC, bransoleta, konkretne wymagania, ograniczony budżet

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, moja małżonka stwierdziła że chce mi na urodziny sprawić zegarek, ale mam sobie coś wybrać. 

Niestety budżet jest ograniczony i wynosi max 1500zł (im mniej tym lepiej)

Wymagania jakie zakup musi spełniać to:

-zegarek na co dzień (EDC)

-bransoleta

-min WR100

-max 42mm

-l2l poniżej 49mm

-datownik

-mechanizm bez znaczenia

- kolor tarczy bez znaczenia

Lista zegarków, które podobają mi się z wyglądu, ale są ponad budżet: omega AT, TagHauer Carrera, Longines Conquest, Alpina Alpiner, Longies Spirit, tissot gentleman itp

Podobają mi się również zegarki w stylu: Oris ProPilot, Certina DS Action Diver czy Casio Oceanus. 

 

Polecicie coś podobnego w podanym budżecie i spełniającym wymagania ?

Jeśli będzie coś delikatnie ponad budżet ale mi się bardzo spodoba to pomyślę nad dołożeniem. 

 

Edytowane przez barteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Łukasz_M napisał(-a):

Gentelmana w kwarcu powinno się udać wyrwać w tym budżecie. Katalogowo jest 1850 zł na bransolecie, trzeba popytać o rabaty i powinno być blisko założonych 1500 zł :)

 

bardziej egzotycznie tisell explorer 

https://www.tisellwatch.com/pilot-watch/tisell-9015-explorer/

 

Tissel ciekawy, ale niestety nic nie wiem o marce. Dodatkowo brak datownika raczej go dyskwalifikuje. Warto pchać się w coś takiego czy jednak skupiać się na bardziej znanych markach ? Jest ktoś posiadaczem zegarków Tissela ? 

12 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

No Panie teraz to zapodałeś. Jak na razie faworyt. 

Edytowane przez barteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki klasyk nad klasyki czyli Tissot PR100 w kwarcu? Klasyczny EDC. WR100, luma, datownik, bransoleta, 39mm średnicy.

 

obraz.png.a4c36d127c8b09d11c93a194c7693d2a.pngobraz.thumb.png.ed282a4e1f583b299f60874117e018f2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, barteczek napisał(-a):

Tissel ciekawy, ale niestety nic nie wiem o marce. Dodatkowo brak datownika raczej go dyskwalifikuje. Warto pchać się w coś takiego czy jednak skupiać się na bardziej znanych markach ? Jest ktoś posiadaczem zegarków Tissela ?  ...

Miałem kilka razy. Jednak nie ten model. 

Czy warto️ Jako jedyny nie kupiłbym. To jest mikrobrand, czyli bardziej dla maniaków zegarkowych. Na dzielni szacunku brak. :(

A tak serio, wybrałbym coś znanego. Może jakieś Seiko 5. Ma całe mnóstwo fajnych modeli. 

20220410-121259.jpg

 

Są niemalże w całej palecie barw. Z bezelem jak i bez. Wg. mnie świetna propozycja. 

 

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się Tissot gentleman podoba, a mechanizm nie ma znaczenia, to gentleman w kwarcu jest dość oczywistym wyborem. U Dolinskiego czy w Zielonej Gorze 20% powinni dać, wiec masz poniżej 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jest szansa, że coś wybiorę. Jakby ktoś jeszcze miał coś ciekawego, nawet w ciut wyższym budżecie to też dawajcie propozycje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli może być kwarc, to nowy prx jest świetny!

Screenshot_20220501-104827_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadła mi jeszcze w oko taka Certina

 

https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c022.610.11.051.00.html?gclid=Cj0KCQjw1N2TBhCOARIsAGVHQc4GVoFcGuH7luzNA2coeCcTYsH6xWMh2PM_LlzBfBEIqeyk1QOJ0MMaAmKoEALw_wcB

 

Posiada ktoś ten model i mógłby napisać parę słów ? Może ktoś pokaże jak leży na ręce, jaka jest jakość bransolety itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.