Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
softshell

Zegarek EDW na mały nadgarstek

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze. Szukam dla siebie automatu, który pasowałby na mały nadgarstek. U mnie wychodzi coś ok 16,5-17cm. Chciałem zakupić jakiegoś divera w stylu vintage. Warunek: taki by za gruby nie był i by nie zahaczyć bezelem zbyt łatwo. Fajnie gdyby szkiełko było sferyczne i bezel przylegający do koperty. Jeśli nie nurek to - po prostu coś na co dzień, Polegam na Was. Budżet elastyczny - dajmy na to do 5k i do 8k.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Orisa, spełnia chyba wszystkie wymagania. Mam podobny rozmiar nadgarstka i jest OK.

IMG_20220630_184450.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ju

24 minuty temu, siomon napisał(-a):

Polecam Orisa, spełnia chyba wszystkie wymagania. Mam podobny rozmiar nadgarstka i jest OK.

IMG_20220630_184450.jpg

fajny. Dzięki za pierwszy typ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko BiedaMas.

Rado Capitan Cook. 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat typu "diver na mały nadgarstek" jest regularnie wałkowany. Zerknij sobie do tych tematów, może coś Cię zainspiruje.

 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/188903-diver-na-mały-nadgarstek/

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/198816-diver-38mm-40mm/

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/203294-glycine-combat-sub-39-mm-czy-baltic-aquascaphe-lub-może-coś-innego/

 

Jak diver to może taki w rozmiarze 38mm:

obraz.thumb.png.e31c2c7083eb7dbbebeca5b90c2ae7ad.png

 

A jak nie diver, to może takie 38mm:

obraz.thumb.png.5d23b3a8c7263af5b6fcafbd133525cf.png

 

albo takie coś z serii Sealander w rozmiarze 39mm. Od regularnych cen będzie kupon zniżkowy na 100 funtów. Są też wersje na paskach zamiast bransolet. Są tańsze, ale bransolety w Sealanderach (z błyskawiczną mikroregulacją "w locie") są tak dobre, że brać na pasku po prostu żal.

obraz.png.868d0824dfcf9135e81c27644e8936b8.pngobraz.png.0841eb16f6e298c01a3bebbbd61d3fc4.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@softshell

Czemu odpuściłeś SPB143?

Jak dołożysz to masz Nomosy Club w automacie.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

@softshell

Czemu odpuściłeś SPB143?

Jak dołożysz to masz Nomosy Club w automacie.

Na Seiko chorowałem bardzo długo. Problem pojawił się przy zestawieniu z moim nadgarstkiem i w połączeniu z jego grubością (on ma 13,2mm) i paskiem NATO (bardzo lubię tak nosić zegarki), który ma jeszcze dwie warstwy ok 2-3mm i na mojej ręce robi się już mała wieża. Jedynym minusem jak dla mnie tego zegarka jest bezel a dokładnie jego płaski kształt - przy opadającej kopercie, do której jest przymocowany pojawia się pewna przestrzeń, przy której łatwi się zaczepić. Na IG i YT bardzo sprytnie ten zegarek jest przedstawiany - zdjęcia/filmy są w większości robione prostopadle do koperty, a sferyczne szkło daje wrażenie równie sferycznego bezela. Dopiero, gdy spojrzysz na grubość/wysokość koperty dostrzeżemy całą konstrukcję. 
Nad tym bardzo długo się głowiłem. Zegarek bardzo mi się podoba, ale nie chcę tylko kupić czegoś, co będzie zalegać w pudełku bo nie spasowałem zegarka z anatomią swojej ręki. 
 

10 godzin temu, ziomek1988 napisał(-a):
  • Oris 65
  • Aquaracer 40.5mm 
  • Tudor BB58 ponad budżet

 

Mam taki sam nadgarstek i wszystkie leżały dobrze :)

6D6C90E3-E609-4C22-B0DE-F51CDF866441.jpeg

E663A5F8-E44B-4B75-BF03-8ACE52711098.jpeg

B6AB0197-1811-4EA9-A3D1-8A6C88782F80.webp 37 kB · 0 pobrań

Każdy typ trafia w punkt. Tudor to dla mnie taki docelowy zegarek w wersji 39mm. Fajne typy

11 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Może cos ze stajni Ball'a?

Zerknę. Dzięki.

11 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Temat typu "diver na mały nadgarstek" jest regularnie wałkowany. Zerknij sobie do tych tematów, może coś Cię zainspiruje.

 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/188903-diver-na-mały-nadgarstek/

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/198816-diver-38mm-40mm/

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/203294-glycine-combat-sub-39-mm-czy-baltic-aquascaphe-lub-może-coś-innego/

 

Jak diver to może taki w rozmiarze 38mm:

obraz.thumb.png.e31c2c7083eb7dbbebeca5b90c2ae7ad.png

 

A jak nie diver, to może takie 38mm:

obraz.thumb.png.5d23b3a8c7263af5b6fcafbd133525cf.png

 

albo takie coś z serii Sealander w rozmiarze 39mm. Od regularnych cen będzie kupon zniżkowy na 100 funtów. Są też wersje na paskach zamiast bransolet. Są tańsze, ale bransolety w Sealanderach (z błyskawiczną mikroregulacją "w locie") są tak dobre, że brać na pasku po prostu żal.

obraz.png.868d0824dfcf9135e81c27644e8936b8.pngobraz.png.0841eb16f6e298c01a3bebbbd61d3fc4.png

 

 

Dzięki za podesłane typy. Wybaczcie dublowanie tematu. Jeśli moderator zechce może przenieść moje zapytanie do już utworzonego wątku.

11 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

 

Rado Capitan Cook. 

 

Rado jakoś odpuściłem😀

Edytowane przez softshell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@softshell

Mam taki sam nadgarstek jak Twój i SPB143 jest bardzo komfortowe w noszeniu. Jego wysokość czy kształt bezela / koperty mi w niczym nie przeszkadzają.

Co do pasków nato / zulu - polecam rozwiązania takie jak Nick Mankey Desing czy The Watch Steward. Unikasz dodatkowej warstwy materiału pod kopertą.

 

Nie ukrywam jednak, że lepszym pod względem uniwersalności jest Oris Aquis (w moim przypadku 41,5mm). Świetnie pasuje do większości stylizacji. Tutaj jednak odpadają paski nato.

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.