Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adf1985

Czy ten zegarek jest za duży?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Proszę o opinię, czy pokazany na zdjęciach zegarek jest rozmiarowo w porządku?

 

Wymiary:

Obwód nadgarstka 18cm

Szerokość nadgarstka 58mm

Szerokość koperty 41,6mm

Lug to lug 48mm

 

Prośbę o opinię motywuję tym, że naczytałem się, iż zegarek elegancki powinien mieć max 39mm. Z kolei ciągle odkrywam tematy, gdzie ludziom z 16cm nadgarstkiem poleca sie zegarki 38mm z l2l na poziomie 44mm i tam nagle okazuje się, że wszystko pasuje idealnie, a procentowo takie zegarki zajmują wtedy więcej procent nadgarstka niż u mnie. Np. u mnie stosunek l2l do szerokości nadgarstka to 83%, zaś u osoby z 52mm szerokością nadgarstka i l2l 44mm jest to wartość prawie 85% i tam jest idealnie dobrany zegarek. Za to 41,6mm jako elegancki zawsze jest lobbowany jako za duży.

 

To jak to w końcu jest, za duży, czy nie? 

I dlaczego tak wiele osób poleca 38mm dla nadgarstków o obwodzie 16cm i ma to poparcie w świecie zegarkowym, zaś 41,6mm na 18cm już jest be, pomimo, że powierzchniowo taki zegarek mniej ciąży na powierzchni nadgarstka?

20220712_161637~2.jpg

20220712_161643~2.jpg

20220712_161656~2.jpg

Edytowane przez adf1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, kto co lubi. Obwód mojego nadgarstka wynosi 18 cm i najczęściej noszę zegarek 36mm, ale czasami także 41mm i 38mm.

Uważam, że zegarek, który pokazałeś na zdjęciach nie jest dla Ciebie za duży. 41 mm to dobry rozmiar. Jeśli Tobie pasuje, dobrze leży, to nie ma co zwracać uwagi na jakieś internetowe pseudo-mądrości co do "właściwych" rozmiarów zegarków. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach wygląda to rozmiarowo OK.

Co do zasad i reguł, to nie ma potrzeby traktować ich jak wyrocznie. Po pierwsze nie są prawdami objawionymi a po drugie, niestosowanie się do nich nie wiąże się z żadnymi karami ani towarzyską infamią 😉.

Natomiast co do rozmiaru eleganckiego zegarka, to ja osobiście mając podobny rozmiar nadgarstka, staram się nosić zegarek nie większy niż 40mm bo taki rozmiar jest wygodny pod mankietem (eleganckie zegarki noszę do koszuli z długim rękawem i do długich spodni). Tak jest mi po prostu wygodniej i z takim rozmiarem lepiej się czuję. Natomiast do letniej koszuli z krótkim rękawem i do krótkich spodenek pewnie założyłbym coś mniej eleganckiego. I wtedy nie patrzyłbym specjalnie na rozmiar. Do codziennego, luźnego stroju noszę różne zegarki, często w rozmiarze 42mm a nawet Citizena BN151 w rozmiarze 44mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, adf1985 napisał(-a):

Cześć.

 

Proszę o opinię, czy pokazany na zdjęciach zegarek jest rozmiarowo w porządku?

 

Wymiary:

Obwód nadgarstka 18cm

Szerokość nadgarstka 58mm

Szerokość koperty 41,6mm

Lug to lug 48mm

 

Prośbę o opinię motywuję tym, że naczytałem się, iż zegarek elegancki powinien mieć max 39mm. Z kolei ciągle odkrywam tematy, gdzie ludziom z 16cm nadgarstkiem poleca sie zegarki 38mm z l2l na poziomie 44mm i tam nagle okazuje się, że wszystko pasuje idealnie, a procentowo takie zegarki zajmują wtedy więcej procent nadgarstka niż u mnie. Np. u mnie stosunek l2l do szerokości nadgarstka to 83%, zaś u osoby z 52mm szerokością nadgarstka i l2l 44mm jest to wartość prawie 85% i tam jest idealnie dobrany zegarek. Za to 41,6mm jako elegancki zawsze jest lobbowany jako za duży.

 

To jak to w końcu jest, za duży, czy nie? 

I dlaczego tak wiele osób poleca 38mm dla nadgarstków o obwodzie 16cm i ma to poparcie w świecie zegarkowym, zaś 41,6mm na 18cm już jest be, pomimo, że powierzchniowo taki zegarek mniej ciąży na powierzchni nadgarstka?

20220712_161637~2.jpg

20220712_161643~2.jpg

20220712_161656~2.jpg

moim skromnym zdaniem pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też jest spoko. 

Poza tym, nie uważam że są jakieś reguły co do tego, jaki rozmiar pasuje na jaki nadgarstek, bo zegarek ma być przede wszystkim wygodny i Tobie ma się podobać :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie,  wygląda bardzo ok.

Edytowane przez Sylwia1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.