Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MDCPP

Seamaster vs Superocean

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz proszę na podstawie jakiś parametrów uważasz, że Omega ma lepszy mechanizm -  Omega caliber 8800 vs. Breitling caliber B20 (Tudor MT5612).
 
ps. Brajtek też ma ceramiczny bezel

Breitling nie ma takiej ceramicznej tarczy wycinanej laserem. Poza tym w Omegdze jest w pełni in house mechanizm, który jest bardzo anty magnetyczny i posiada żywotny co-axial. Omega ma też certyfikat Metas dla swoich zegarków. Breitling używa mechanizu z Kenisi, który dzieli z innymi firmami jak Tudor i Norqain, dlatego to on już nie jest taki in house.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa różnica między tymi mechanizmami to metody ograniczenia redukcji tarcia. Omega ma wychwyt CO-Axial, dużo o nim napisano od lat 90tych i nie będę tu przepisywał artykułów, które możesz przeczytać o tym rozwiązaniu, ważne że się sprawdza. 

Tudor natomiast ma silikonowy włos i microstelle, czyli rozwiązania przekopiowane z Rolexa. Zatem tudorowy mechanizm jest bardziej nastawiony na świetne wykonanie i dokładność chodu, no i zwiększyli mu rezerwę (choć teoretycznie nie jest to duży wyczyn). 

Co lepsze? Mając oba na ręce i widząc jak przcuje mechanizm Omegi wolę ją, Omega też jest lepiej wykonana. 

Natomiast dla siebie brałbym Breitlinga, głównie ze względu na jego wygląd i prostotę, czego brakuje Omedze. 

Nie wiem, czy bierzesz pod uwagę kwestie utraty wartości zegarka, bo Omega swoją polityka sprawie, że na niektórych modelach można nawet zarobić (przykład ostatnich lat speedmaster). Breitling jest bardziej przewidywalny, choć oznacza to stałą stratę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak dokładny opis oraz porównanie, w znacznej mierze oddaje również to co ja czuję. 

"Tudor natomiast ma silikonowy włos"

Czy to na pewno silikon a nie krzem/ stop z krzemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silicium to po angielsku krzem, włos jest krzemowy a nie silikonowy;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie wiem jak taka głupotę napisałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega. Breitlingowi ze ten mesh a nie porządną bransę to się karny jeżyk należy :)

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MDCPP napisał(-a):

Jest tak zle ? Na zdjęciach wyglada imponująco 

 

Jakościowo jest bardzo dobrze. Niektórzy nie lubią po prostu bransolet typu mesh. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, rmickey napisał(-a):

 

Jakościowo jest bardzo dobrze. Niektórzy nie lubią po prostu bransolet typu mesh. 

Jasne, jakościowo jest dobrze. I każdy nosi co mu się podoba - jednak mi przeszkadza jeszcze jedno. Jak się go zapnie na nadgarze to kończysz z taką gulą:

Screenshot_20220823-233937_YouTube.jpg


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

Jasne, jakościowo jest dobrze. I każdy nosi co mu się podoba - jednak mi przeszkadza jeszcze jedno. Jak się go zapnie na nadgarze to kończysz z taką gulą:

Screenshot_20220823-233937_YouTube.jpg

 

Pisałem o meshu Brajtka, który tak nie odstaje i ma ogniwa. Na zdjęciu masz mesh od Omegi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.