Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lukiboss

Agencja celna - zegarek powyżej 150 euro

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, zeusik napisał(-a):

Czytam wątek i nie dowierzam. Jak poczta może nie oclic zegarka, nawet tego powyżej 150 euro, jak jest to w jej regulaminie opisane oraz jest podstawą prawna do tego? 

 

W kodach h6/h7 znajdują się zegarki nareczne zarówno kwarcowe czyli napędzane elektronicznie jak i mechanicznie w tym automaty. Dlaczego dajecie się dymać spychologii poczty? Chyba że nie mówicie wszystkiego i zegarki mają części pochodzenia zwierzęcego (np paski że skór) lub za bardzo stare zaliczane jako antyki. Co poczta polska pisze w pisemnym uzasadnieniu odmowy oclenia? Nie oclimy bo nam się nie chce? Ludzie kochani 

 

https://media.poczta-polska.pl/pr/712075/pocztowcy-przypominaja-o-nowych-przepisach-zmiany-dotycza-przesylek-zawierajacych-towary-pochodzace-spoza-krajow-ue

 

Jedyne co mogę podejrzewać ze w paczce prócz zegarka znajdują się dodatkowo perfumy i/lub whisky, suplementy diety itp 

 

"W przypadku, gdy przesyłka pocztowa zawiera m.in. towary zawarte w tzw. słowniku negatywnym H6/H7, konieczne jest samodzielne przygotowanie zgłoszenia celnego lub skorzystanie z wybranej przez siebie agencji celnej, która w ramach usługi wypełni w Państwa imieniu niezbędne formalności.

 

Katalog towarów które wymagają dokonania indywidualnej odprawy celnej obejmuje między

innymi:

 

suplementy diety

leki

niektóre części rowerowe

żywność, przekąski etc.

wyroby akcyzowe, perfumy ", alkohol

 

 

 

Rzeczywiście, wynika z tego, ze przesyłki 150-1000 EUR jak najbardziej podlegają ocleniu przez PP, tylko PP musi dostać upoważnienie do dokonania odprawy od nabywcy. Żadne tak, że Poczta "nie dokonuje". Dokonuje jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Rzeczywiście, wynika z tego, ze przesyłki 150-1000 EUR jak najbardziej podlegają ocleniu przez PP, tylko PP musi dostać upoważnienie do dokonania odprawy od nabywcy. Żadne tak, że Poczta "nie dokonuje". Dokonuje jak najbardziej.

304937189_Beznazwy.jpg.9449b618aaab5f126776b39fbd8a420d.jpg

Właśnie dlatego Poczta nie ocli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2023 o 07:45, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Rzeczywiście, wynika z tego, ze przesyłki 150-1000 EUR jak najbardziej podlegają ocleniu przez PP, tylko PP musi dostać upoważnienie do dokonania odprawy od nabywcy. Żadne tak, że Poczta "nie dokonuje". Dokonuje jak najbardziej.

Jak kiedyś kupowałem z Japonii SARBy 033 i 017 - kosztowały wtedy między 200a 300 euro - to bez problemu wszystko załatwiała poczta, zegarek był do odbioru w okienku po zapłaceniu odpowiedniej sumy, nie przypominam sobie żadnych wcześniejszych upoważnień - awizo z adnotacją że paczka z opłatami, wizyta w UP, opłaty VATu, cła i kosztów obsługi i z towarem do domu. Oceanusy też tak przyszły ale to było poniżej 1000 euro.

Potem jak kupiłem coś za 10x taka sumę to przy EMS/poczcie musiałem skorzystać z agencji i przy kolejnych zakupach starałem się żeby szło kurierem DHL lub FedEx, wtedy oni załatwiają wszystko swoimi zasobami.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2023 o 06:04, zeusik napisał(-a):

Co poczta polska pisze w pisemnym uzasadnieniu odmowy oclenia? Nie oclimy bo nam się nie chce? Ludzie kochani

 

To wymagałoby od nich zbyt dużego zachodu. Podają po prostu standardową listę potencjalnych przyczyn. Próby dodzwonienia się lub maili standardowo spełzają na niczym.


clo.thumb.jpg.92c9e5afe4a312e00c813a5d29fe43ac.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że od jakiegoś czasu Poczta Polska nie może już przeprowadzać odprawy dla niektórych przedmiotów, niezależnie od udzielonego upoważnienia. Są to m.in. zegarki i ramy rowerowe.
Dowiedziałem się tego od pani w PP Przemyśl, kiedy postraszyłem ją złożeniem skargi w odpowiedzi na maile odmawiające przeprowadzenia przez nich odprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

co ty gadasz, ja jak kupowałem z Japonii to normalnie przyszedł listonosz i zażądał VATu i cła i to tyle, zero problemow. Albo trafiles na niekumata babke albo w paczce procz zegarkow jest przedmiot z listy przedmiotow, ktorych poczta nie cli czyli jakies suplementy diety, bodajze perfumy, alkohol itp. Ewentualnie sam zegarek zadeklarowany powyzej 1000 EUR to też potrzebne jest oclenie przez agencje. W kwestiach celnych to wlasnie polecam poczte bo fajansy z dhl czy fedeksa to biora 70zlociszy za "zabezpieczenie wartosci celnych", ze najpierw oni oplacaja u celnych clo i vat i potem ty placisz za to siedem dyszek ze musieli za ciebie zalozyc kase. 

Mozna nielubic poczty ale w tej sprawie jest bezkonkurencyjna tak samo w przesylkach miedzynarodowych (chodzi o koszt) 

Edytowane przez zeusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka z Japonii. Nie było w niej nic poza zegarkami (na metalowych bransoletach), o łącznej wartości ~200 Euro. Po dość intensywnych mailach opierających się m.in. na Twoich twierdzeniach, że mają psi obowiązek to odprawić, i groźbą złożenia skargi, zadzwoniła do mnie babka z Przemyśla z trwogą w głosie z informacją, że nie mogą odprawiać zegarków powyżej 150e, i tak jak ramy rowerowe, są one wykluczone z przedziału 150-1000 Euro, gdzie PP może odprawiać przy złożonym pełnomocnictwie.

Masz tu do niej nr bezpośredni: 885 920 918 - zadzwoń i jej powiedz "człowieku co ty gadasz", a potem zdaj tutaj relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co ja będę dzwonił, czy to moja paczka? no i co z twoja paczka, gdzie teraz jest i co się z nią dzieje? Przepadła czy o co chodzi, wytłumacz. Pisałeś oficjalne pismo listowe na pocztę dlaczego nei chcą oclic i jaki jest konkretny powód odmowy? 

 

Najpierw jak ci jakąś baba powie ze nie można to musi mieć podstawę prawną do tego, a poczytaj sobie ustawę co jest psim obowiązkiem poczty polskiej przy obsłudze celnej produktów do 1000 euro. Poczytaj w jakiej grupie są zegarki. Zegarki są w dozwolonej grupie, więc albo nie dałeś pełnomocnictwa albo nie umiesz tego rozegrać albo kitajec zadeklarował nieprawdę albo nie wiem. Poproś na pismie podstawe prawna odmowy oclenia i pogadamy. 

 

Żeby było śmieszniej to wczoraj przyszła do mnie paczka z Japonii, nie pisze tego wszystkiego żeby Ci dokopać czy się z tobą kłócić ale żebyś walczyl o swoje prawa. Albo poczta więc cie olewa, bo niech pokażą że zegarki znajdują się w kodach negatywnych albo coś jest nie tak z deklaracja nadajacego, że nie opisał tego jako zegarek albo coś innego. Trzeba szukać konkretnie dlaczego nie chcą oclic 

Screenshot_20240305-125706-611.png

Edytowane przez zeusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie Twoja paczka, ale Twój argument, który jest dla Ciebie na tyle istotny, żeby pisać o tym piąty post w 2-stronnym wątku. Więc może zadzwoń i im to wyjaśnij, żeby albo Ciebie wyprowadzili z błędu, albo żebyś Ty ich wyprowadził z błędu byś Ty lub inni nie mieli takiego problemu w przyszłości, jeśli paczka trafi do Przemyśla.

Nie ciągnąłem sprawy, bo mijało 14 dni na oclenie, i nie chciałem by mi odesłali paczkę do nadawcy. Zapłaciłem 100zł wyżej polecanej agencji i po paru dniach paczka była u mnie.

Edytowane przez lockheed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ile zabuliles za własną agencje? 

 

Edit : już dostałem odpowiedź, najwyraźniej poczta urządza spychologie na przyszłość mogę Ci doradzić ewentualnie ściągaj kurierem oni mają własne agencje ale biorą 69zl za zabezpieczenie należności celnych. Więc wychodzi podobnie ale akurat z fedeksem też jest tak, że trzeba im opisywać każdy zegarek ile warty dawać faktury paragony screeny ile kosztowało, komedia. No ale znośnie. 

 

Edytowane przez zeusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PP to totalny beton. Kiedyś jako sprzedający wysłałem paczkę do osoby z OLX. Po jakimś czasie kupujący napisał że nie otrzymał przedmiotu a chwilę później dostałem zwrot z poczty z adnotacją "Błędny adres". Kupujący potwierdził ponownie że podany adres jest prawidłowy. Wysłałem jeszcze raz na ten sam adres i doszło. Napisałem też reklamację do pierwszej przesyłki. Po naprawdę dłuższym czasie dostałem odpowiedź że adres był błędny bo nie był podany nr klatki!

O innej historii kiedy kupiłem koronki ze Szwajcarii nawet nie wspomnę - kilka miesięcy telefonów i mejli. Już sami nie wiedzieli gdzie to mają. W końcu się udało mimo że straciłem już wszelką nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.