Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Johny Wykładzina

Omega Seamaster 300 vs Omega Speedmaster Moonwatch

Pomoc w wyborze Omega Seamaster 300 vs Omega Speedmaster Moonwatch  

28 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prośba o pomoc w wyborze tego jedynego zegarka. Wybór zawęziłem do dwóch zegarków Omega Seamaster 300 vs Omega Speedmaster Moonwatch. Oba mierzyłem, jeden jak i drugi dobrze pasuje do nadgarstka(19cm). Oba modele tylko na bransolecie.

Dwóch nie mogę mieć, i tu mam zagwozdkę. Intuicja mówi mi 300 tka, na plus wodoszczelność i data, z kolei speedy chrono.

 

 

Czy ktoś użytkował na dłuższą metę oba zegarki? i mógłby się podzielić spostrzeżeniami ?

 

Dzięki za jakiekolwiek informacje

f4b03b0b19a25fbf77ce6aee36d8bf70.png

Vintage_Omega_Speedmaster_ Pre-moon .jpg

Edytowane przez Johny Wykładzina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z praktycznego punktu widzenia, to pytanie która komplikacja jest Ci bardziej potrzebna: data czy chrono :) 

 

Bransoleta w 300 jest dużo bardziej "siermiężna", nie każdemu przypada do gustu, ale za to ma slide extension, który się przydaje w ciepłe dni.

 

Moona musisz codziennie nakręcać, pytanie czy to dla Ciebie plus czy minus :)

 

A poza tym to zupełnie dwa różne style zegarka, więc wybór sercem nie głową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa zupelnie inne zegarki( styl)ialem ona i speedy wygrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat, oba fajne zegarki, u mnie padło na 300,ale może kiedyś moon dołączy do kolekcji. Tu masz link do pojednynku, może pomoże w wyborze https://www.fratellowatches.com/two-for-tuesday-omega-speedmaster-professional-vs-seamaster-300m/


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że to dwa całkowicie inne zegarki. Przed podjęciem decyzji koniecznie postaraj się przymierzyć oba modele.

Ja bym wybrał Moonwatcha - bardziej mi się podoba, ma bardziej stonowany wygląd, za historię tego modelu, za to jak dobrze leżał mi na nadgarstku. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mierzyłem oba, wiele razy. uwielbiam Omegę. Mógłbym mieć po jednym z prawie każdej kolekcji. 

 

Są to całkowicie dwa różne zegarki pod każdym względem;

- typ mechanizmu - Automat vs manual 

- komplikacja - Chrono bez daty  vs rasowy diver z datą,

- historycznie i DNA zegarków-   Moonwatch - NASA vs SMP to legendarny diver (jeden z legendarnych diverów obok innych luksusowych marek),

- wodoszczelność no tutaj technicznie SMP jednak wygrywa ale jest to inna konstrukcja niż Moonwatch,

- design -  Speedy to taki romantyk zaczepiony historycznie w przeszłości vs SMP - najnowsze referencje to nowoczesne ultra wytrzymałe diabły,

 

Jest to bardziej wybór między romantycznym wspomnieniem przeszłości (Moonwatch - misje NASA) a wyborem czysto pragmatycznym - SMP użytkowy hi-tech Omegi. 

 

Długo myślałem który model miałbym mieć jako tą jedną jedyną Omegę w kolekcji do noszenia i jednak praktycznie padło na SMP300 w zielonej ceramice :) 

Czego nie wybierzesz to naprawdę świetne zegarki.  :D 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMP nigdy nie była moim pierwszym wyborem, do momentu kiedy wskoczyła na nadgarstek i tak już została. 

Do Moona podchodzilem kilka razy i nigdy nie było chemii, dla mnie jest dziwnie delikatny i nie mógłbym go traktować jako EDC. 


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2022 o 16:47, logann napisał(-a):

Z praktycznego punktu widzenia, to pytanie która komplikacja jest Ci bardziej potrzebna: data czy chrono :) 

 

Bransoleta w 300 jest dużo bardziej "siermiężna", nie każdemu przypada do gustu, ale za to ma slide extension, który się przydaje w ciepłe dni.

 

Moona musisz codziennie nakręcać, pytanie czy to dla Ciebie plus czy minus :)

 

A poza tym to zupełnie dwa różne style zegarka, więc wybór sercem nie głową...

Moona nie trzeba nakręcać codziennie.

W dniu 10.11.2022 o 16:40, Johny Wykładzina napisał(-a):

Witam

 

Prośba o pomoc w wyborze tego jedynego zegarka. Wybór zawęziłem do dwóch zegarków Omega Seamaster 300 vs Omega Speedmaster Moonwatch. Oba mierzyłem, jeden jak i drugi dobrze pasuje do nadgarstka(19cm). Oba modele tylko na bransolecie.

Dwóch nie mogę mieć, i tu mam zagwozdkę. Intuicja mówi mi 300 tka, na plus wodoszczelność i data, z kolei speedy chrono.

 

 

Czy ktoś użytkował na dłuższą metę oba zegarki? i mógłby się podzielić spostrzeżeniami ?

 

Dzięki za jakiekolwiek informacje

f4b03b0b19a25fbf77ce6aee36d8bf70.png

Vintage_Omega_Speedmaster_ Pre-moon .jpg

Trzyseta to rozum, moon to serce. Oba są niezbędne 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.