Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sagan13

Divery od Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co sadzicie o diverach od seiko? Rozgladam sie za czyms tego typu. Czy jakosciowo znajde cos lepszego z podobnym wygladem? Albo w takiej samej jakosci cos tanszego? Wybralem akurat model ktory na timetrend wyceniono na 6175, ale wolalbym na pierwszy zegarek w kolecji wziac cos w granicach 3k. Staram sie doinformowac, ale potrzebuje aby ktos mnie naprowadzil.

SI-SPB297J1_1647136806.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, sagan13 napisał(-a):

Witam. Co sadzicie o diverach od seiko? Rozgladam sie za czyms tego typu. Czy jakosciowo znajde cos lepszego z podobnym wygladem? Albo w takiej samej jakosci cos tanszego? Wybralem akurat model ktory na timetrend wyceniono na 6175, ale wolalbym na pierwszy zegarek w kolecji wziac cos w granicach 3k. Staram sie doinformowac, ale potrzebuje aby ktos mnie naprowadzil.

SI-SPB297J1_1647136806.jpg

Znacznie tańsze alternatywy to homary z Chin. Mnie się podoba np. taki: 

 

 

S736e38d88da641c2b3a34ae0220285d8W.png

 

 

Cena około 800-900 zł.  

 

Tu recenzja: 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sagan13 napisał(-a):

Witam. Co sadzicie o diverach od seiko? Rozgladam sie za czyms tego typu. Czy jakosciowo znajde cos lepszego z podobnym wygladem? Albo w takiej samej jakosci cos tanszego? Wybralem akurat model ktory na timetrend wyceniono na 6175, ale wolalbym na pierwszy zegarek w kolecji wziac cos w granicach 3k. Staram sie doinformowac, ale potrzebuje aby ktos mnie naprowadzil.

SI-SPB297J1_1647136806.jpg

Za 3k to bier glycine, davose, warda itp. albo przejrzyj 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BiedaMas to super nurek. Jest świetny. Generalnie Seiko robi rewelacyjne nurki. Zobacz na tańsze żółwie. Może się spodobają. 

 

Konkurencja dla BiedaMas to Oris 65. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3kPLN to bym raczej szukał coś tańszego, szwajcarskiego na Sellicie albo na ETA, przykładowo wspomniane Glycine Combat Sub:

https://www.ashford.com/brand/glycine.html?atg_collection=Combat+Sub%2CCombat+Sub+42%2CCombat+Sub+42+Vintage%2CCombat+Sub+Vintage+42%2CCombat+Sub+Sport+42%2CCombat+Vintage&gender=MEN&movement_type_family=Automatic

 

A bliżej Twojego górnego budżetu, to rozważyłbym nowy wypust Christopher Ward, czyli C60 Trident Pro 300. Da się obniżyć cenę o 120 EUR i wtedy sporo poniżej 5 tys. masz bardzo dobry zegarek.

https://www.christopherward.com/dive-watches/c60-trident-pro-600/C60-40ADA3-S0KK0-B0.html

 

obraz.thumb.png.7bfd26e48f1d474aa67e14eb655ba0a5.png

 

Te droższe divery od Seiko (5k+) to bardzo fajne zegarki, zazwyczaj już ze szkłem szafirowym i z ceramicznym bezelem no i z długą rezerwą chodu, ale ja osobiście jakoś wolę w tej cenie coś na szwajcarskim mechaniźmie. Seiko naprawdę mocno się teraz ceni i trzeba być zdeklarowanym fanem, żeby te ceny przełknąć i nabyć. Jedno trzeba im na pewno oddać - tarcze Seiko potrafi bardzo ładne robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za propozycje, na pewno dzisiaj wszystko bede przegladal. Zalezaloby mi jednak na zakupie do piatku wiec i tak bede zamkniety na zakupie w sklepie (lub tez wczesniejszym zamowieniu do sklepu). W takim tez wypadku musialbym szukac czegos dostepnego w Polsce. Czy uwazacie, ze taki nurek na pierwszy zegarek w kolekcji bedzie dobra opcja? Jesli macie jakies sugestie do 1 zakupu to dajcie znac bo rozgladalem sie tez za Certina DS1 (w granicach 4k na stronach) oraz za Tissotami Le Locle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy zegarek automatyczny to był właśnie nurek i uważam że to najlepszy wybór na start 😉

Jeszcze propozycja Orient Star, można dopaść je w dobrych promocjach grubo poniżej cen katalogowych:

zegarek-meski-orient-star-diver-automati

 

Sprawdź też oferte Mido, bardzo fajne zegarki:

M026.830.11.041.00_0_front_1.png?im=Resi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Jxxer napisał(-a):

Mój pierwszy zegarek automatyczny to był właśnie nurek i uważam że to najlepszy wybór na start 😉

Jeszcze propozycja Orient Star, można dopaść je w dobrych promocjach grubo poniżej cen katalogowych:

zegarek-meski-orient-star-diver-automati

 

Sprawdź też oferte Mido, bardzo fajne zegarki:

M026.830.11.041.00_0_front_1.png?im=Resi

 

u mnie przeciwnie zagoscił na koncówce po Mako,M -forcach i innych. stwierdzilem ze to najlepszy diver w tej polce cenowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam biedamasa. Dla mnie na równi z moim Tagiem AR. Tylko, że ja nie wnikam aż tak w wykonanie. Bardzo lubię Seiko, zegarek na zatrzymanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2022 o 15:55, Jxxer napisał(-a):

Mój pierwszy zegarek automatyczny to był właśnie nurek i uważam że to najlepszy wybór na start 😉

Jeszcze propozycja Orient Star, można dopaść je w dobrych promocjach grubo poniżej cen katalogowych:

zegarek-meski-orient-star-diver-automati

 

Sprawdź też oferte Mido, bardzo fajne zegarki:

M026.830.11.041.00_0_front_1.png?im=Resi

 

Bardzo ladny, kupilem jednak nurka od seiko po tym jak zobaczylem promke. Zaraz jade po paczke i zobacze czy bedzie trzeba go zwrocic, wtedy moze wezme ten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Cena nie jest wysoka, jest irracjonalna. Kamasu poprzedniej generacji można kupić za niewiele ponad 800.

Za tyle można było nie tak dawno temu kupić nurka orient star .... Generalnie cena masakra 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszly. Moze ktos rozpozna modele. 3 modele od prawej byly w dosyc niskiej cenie dlatego wzialem je dla testu

IMG_20221115_192700.jpg

IMG_20221115_192643.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lorus tych nie znam. Kiedyś miałem "nurka" od Lorusa. Całkiem normalny zegarek. 

Żółw jest 👍

 

Zdjęcia gorsze od moich. 😭


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu się w ogóle stało w tzw. międzyczasie?
Bo wątek na początku był o tych troszkę droższych diverach od Seiko, a na zdjęciu widzę damskiego kwarca Casio w rozmiarze pewnie 28mm. Dodali go w gratisie do tego żółwia od Seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Lorus tych nie znam. Kiedyś miałem "nurka" od Lorusa. Całkiem normalny zegarek. 

Żółw jest 👍

 

Zdjęcia gorsze od moich. 😭

No na szybko machnalem i swiatlo slabe. Jutro zrobie wszystkie pojedynczo w lepszym pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Co tu się w ogóle stało w tzw. międzyczasie?
Bo wątek na początku był o tych troszkę droższych diverach od Seiko, a na zdjęciu widzę damskiego kwarca Casio w rozmiarze pewnie 28mm. Dodali go w gratisie do tego żółwia od Seiko? emoji6.png

Na nic innego jak na moja niewiedze nie moge zrzucic. Mial byc inny diver, ale przegladalem post z okazjami i chwycilem tego zolwia do koszyka. Przy okazji wzialem na przeglad lorusy i tego casio, nie w 28mm, a w 35 jak podaje timetrend w opisie produktu; https://www.timetrend.pl/casio-vintage-mq-1000ed-1a2ef.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marcinboro napisał(-a):

Jak moja żona w internetowym sklepie z butami:

- Wezmę od razu pięć par, najwyżej się odeśle... 😃

Haha, dobrze mysli. 2 oddam w dobre rece, a 2 sobie zostawie wiec ja na szczescie nie musze odsylac. Pozbede sie tego casio, ktorego przypadkiem nabylem dla siebie 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sagan13 napisał(-a):

Przyszly. Moze ktos rozpozna modele. 3 modele od prawej byly w dosyc niskiej cenie dlatego wzialem je dla testu

IMG_20221115_192700.jpg

IMG_20221115_192643.jpg

 

Come On Reaction GIF by MOODMAN

Edytowane przez Jxxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, sagan13 napisał(-a):

i tego casio, nie w 28mm, a w 35 jak podaje timetrend w opisie produktu; https://www.timetrend.pl/casio-vintage-mq-1000ed-1a2ef.html

 

Jak patrzę na Twoje zdjęcia i na opis z Time trend, to sobie myślę, że te 35mm to on ma, ale chyba razem z koronką 😀.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.